<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > היי טק > יזמות > לראשונה בעולם: לימודי סטארט אפ באוניברסיטה העברית

לראשונה בעולם: לימודי סטארט אפ באוניברסיטה העברית

במסגרת תכנית ה- Executive MBA תיפתח השנה לראשונה התמחות ייחודית בהשקעה וניהול של סטרטאפים תחת השם   Start Up 360°בשיתוף עם   פירמת עורכי הדין "גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות'.  בסוף הלימודים יעמדו לרשות הסטודנטים מעל שני מיליון דולר להשקעה .

האוניברסיטה העברית תשיק בשנת הלימודים הקרובה במסגרת תכנית ה- Executive MBA התמחות ייחודית בהשקעה וניהול של סטרטאפים תחת השם Start Up 360° . ההתמחות הייחודית המתקיימת לראשונה במוסד אקדמי בעולם, מבקשת להעניק לסטודנטים מעטפת ניהולית כוללת לכל הסוגיות הקשורות בהשקעה ובניהול של ‘סטארט-אפים‘. במהלך הלימודים הסטודנטים יזכו לליווי של מרצים מובילים מרחבי העולם וליווי משפטי מפירמת עורכי הדין גרוס, קלינהנלדר, חודק, הלוי, גרינברג ושות' המובילה בישראל בתחום היי טק וההון סיכון, שיעבירו גם קורס על כל הנושאים הקשורים להיבטים המשפטיים והמיסויים של חברות סטרטאפ.

התכנית תספק היכרות מעמיקה עם שוק הסטארט-אפ בארץ ובעולם, כיצד שוק זה מתנהל ואיך מתקבלות בו החלטות. התכנית תפעל בשני ערוצים, כאשר מחד התכנית תקנה ליזמים ומנהלים בסטרטאפים כלים להבין בצורה חדה מה בדיוק מחפשים משקיעים פוטנציאליים ואילו סוגי משקיעים כדאי להכניס בכל שלב של התפתחותן – אנג'לים, קרנות הון סיכון, חברות רב לאומיות – ומאידך היא תקנה ללומדים בה מיומנויות קריטיות להערכת סטרטאפים וביצוע השקעה בהן.

גולת הכותרת של התכנית – השקעה בסטארט-אפים אמתיים.

איתי שי

איתי שי

במסגרת התכנית יתקיים תהליך השקעה אמיתי בסטארט – אפים בליווי קרנות הון סיכון ומנטורים מחברות  הון סיכון כגון JVP ו OurCrowd.

בסוף התהליך יעמדו לרשות הסטודנטים מעל שני מיליון דולר להשקעה אשר על בסיס המלצותיהם תקבלנה ועדות ההשקעה של הגופים השונים החלטה האם להשקיע את הסכומים הללו.

תוכנית ראשונה מסוגה בעולם

התכנית משלבת בין שלושה גורמים מרכזיים בתחום היזמות:

  • מרצים אקדמיים מהאוניברסיטאות המובילות בארץ ובעולם: Harvard University, MIT, Duke, Kellogg, Tilburg University והאוניברסיטה העברית,
  • שותפות עם חברות בינלאומיות המובילות בחדשנות בעולם, כמו: Google, Microsoft, ,

חברת האינטרנט הרוסית mail.ru, סימנס, Merck Ventures ו-HUB:RAUM, חממת היזמות של דויטשה טלקום.

  • משקיעים שותפים ואנשי מקצוע מעולם ההון סיכון כגון: קרנות ההון סיכון JVP וOurCrowd.

ד"ר שי הראל, המנהל האקדמי של התכנית באוניברסיטה העברית: "לאחר 17 מחזורים אשר התמקדו בניהול אינטגרטיבי, השכלנו להבין כי מנהלי העתיד מעוניינים לקבל ערך מוסף משמעותי במהלך התואר השני, אשר יהווה עבורם קפיצת מדרגה ברמת התכנים והידע שהם מקבלים, וישליך באופן ישיר על ניהול הקריירה. מיפינו את הידע האקדמי בתחומי הניהול השונים, ערכנו ראיונות עומק עם מנהלים שהצליחו וכאלו שלא, דיברנו עם חברות, משקיעים ומובילי מדיניות. התוצאה הייתה תכנית מנהלים המשלבת בין כל תחומי הליבה של מנהל עסקים ומתמחה בנושא של ניהול והשקעה בחברות סטרטאפ – Start Up 360°. התכנית שואפת להפוך את ישראל
מ- מstartup nation ל-scale up nation – כלומר מדינה שלא רק יודעת להנביט הרבה סטרטאפים, אלא גם לזהות את המבטיחים שבהם ולהצמיח אותם לחברות רב לאומיות גדולות."

עו"ד איתי שי, שותף במשרד גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות' ומרצה בתכנית: "בעבודה היומיומית שלי אני נתקל על בסיס קבוע ביזמים מבריקים ובטכנולוגיות מקוריות, מתוחכמות ובעלות פוטנציאל ל-disruption. לא בכדי ישראל ידועה כ-start-up nation וכמקור לחדשנות וטכנולוגיות פורצות דרך, ואולם רק אחוז קטן מהסטארטאפים מצליחים, בלי קשר לאיכות המוצר או השירות שלהם. לכן יש צורך אמיתי בתכנית כמו זו, המשלבת באופן הדוק בין אנשי אקדמיה ומרצים מהאוניברסיטאות המובילות בעולם, מנטורים מהתעשייה והשקעה של כסף אמיתי בסטארט אפים, ומעניקה חוויה אותנטית. השילוב הזה של ידע אקדמי מחד ומאידך שנים רבות של פרקטיקה שהמנטורים מביאים לשולחן – הוא ייחודי וקריטי להצלחה. ליווינו במשרד חברות משלב ה-seed ועד להנפקה או מכירה במיליוני דולרים וכן ייצגנו משקיעים, חברות וקרנות, וזהו הערך המוסף המשמעותי של התוכנית."

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות