<
יום שישי , אפריל 20 2018
מבזקים
דף הבית > היי טק > יזמות > חברת SAP: עם העיניים לישראל

חברת SAP: עם העיניים לישראל

חברת SAP העולמית, עם למעלה מ-250,000 לקוחות ב-188 מדינות ו-72,000 עובדים ב-130 מדינות, מעורבת באקוסיסטם הישראלי כבר שנים רבות. מאז הקמת הסניף הישראלי של SAP בשנת 1998, חברת SAP עשתה בישראל 9 רכישות, ובוחנת באופן קבוע חברות ישראליות. SAP משקיעה באמצעות קרן ההון סיכון שלה, SAP VENTURES, המשקיעה ישירות או דרך השקעה בחברות מקומיות (FUNDS OF FUNDS).

  • מה שמחזק את הקשר של  SAP העולמית לאקוסיסטם של הסטארטאפים בארץ היא מעבדת SAP המקומית, שנחשבת לאחת המעבדות המרכזיות של SAP, ומתרכזת בעיקר בנושא ה-CLOUD, שנחשב לתחום אסטרטגי מוביל בחברה. המיקוד ב-CLOUD מאפשר מינוף שיתוף הפעולה עם סטארטאפים, כשהמטרה היא עידוד חדשנות בתחום האנטרפרייז הרחבת הפתרונות ש-SAP מציעה ללקוחותיה.

בSAP תוכניות רבות לעידוד סטארטאפים, ביניהן:

  • STARTUP FOCUS PROGRAM: תוכנית עולמית שכבר כוללת למעלה מ-2000 סטארטאפים שממנפים את טכנולוגיית HANA של SAP לפתרונות שונים שהם בונים בתחומי ה-ANALYTICS ו-BIG DATA. הסטארטאפים מקבלים חשיפה ללקוחות של SAP העולמית. אחד מסיפורי ההצלחה של התוכנית הוא הסטארטאפ הישראלי WEISSBEERGER, המתמחה בניתוח צריכה ומכירת אלכוהול. WEISSBEERGER הם כיום פרטנרים של SAP והמוצר נמכר על ידי SAP.
  • MiCO: MUTUAL INBOUND CO-INNOVATION LAB תוכנית שהיא יוזמת מעבדת SAP בארץ, והמאפשרת לסטארטאפים להתנסות בחיבור ראשוני למערכות של SAP. התוכנית יצרה כמה שיתופי פעולה משמעותיים עבור חברות סטארטאפ ישראליות, שבהמשך הפכו לפרטנריות של החברה ומוצריהן נמכרים ללקוחות SAP. אחד מסיפורי ההצלחה הוא של חברת פילדביט הישראלית, שבעזרת SAP, יצרה פיילוט משמעותי עם חברת מקורות, ובעקבות ההצלחה ממשיכה היום לשתף פעולה עם חברת SAP.
  • לאחרונה השיקה SAP שיתוף פעולה עם אקסלרטור דה ג'נקשן, במסגרתו הפכה SAP לשותפה אסטרטגית של האקסלרטור, שבמתכונתו החדשה מעודד סטארטאפים הממוקדים בטכנולוגיות מתקדמות ובפתרונות לארגוני אנטרפרייז – פרופיל מתאים ללקוחות של SAP. SAP תעזור לחברות צעירות להבין את צרכי השוק ותפתח עבורן דלתות על מנת לסייע להן להגיע מהר יותר לשוק הרלוונטי עבורן. זאת באמצעות מנטורינג על ידי מומחים מקומיים ובינלאומיים והנגשה של מוצרי SAP.

אודות מערכת ITnews

נגישות