<
יום שלישי , דצמבר 19 2017
מבזקים
דף הבית > היי טק > יזמות > מיקרוסופט ונצ'רס

מיקרוסופט ונצ'רס

מיקרוסופט ונצ'רס היא יוזמה גלובלית שנועדה להעצים יזמים ברחבי העולם בדרכם לבנות חברות מצליחות.

  • התוכנית משלבת סטארט-אפים בכל שלב של בשלות ומספקת להם כלים, משאבים ומומחיות הנדרשים להצלחתם. המטרה של התכנית היא לעזור לסטארטאפים לצמוח לכדי חברות, להגיע ללקוחות חדשים ולהביא חדשנות לשוק. דרך התכנית שאורכה 3-6 חודשים מיקרוסופט ונצ'רס  עוזרת ליזמים להתמודד עם המכושלים של הקמת חברה, מציאת לקוחות והתרחבות לשווקים גלובלים.
  • ייחודה של התכנית בכך שמיקרוסופט משמשת כשותף אסטרטגי לסטארטאפים (ולא משקיע) ומשתמשת בכלים, הידע והקשרים הייחודיים של החברה על מנת להעניק ליזמים יתרון תחרותי משמעותי. בתמורה, מיקרוסופט נהנית מחשיפה מתמדת לחדשנות, טרנדים וטכנולוגיות מתפתחות ומחזקת את קשריה עם האקו סיסטם היזמי.
  • בעולם שבו חברות בשווי ביליון דולר ויותר נולדות כל חודש, גם חברות מצליחות כמו מייקרוסופט צריכות להישאר עם האצבע על הדופק בכל הנוגע לחדשנות על מנת להמשיך לצמוח והאקסלרטור הוא הכלי האסטרטגי שהמאפשר זאת.
  • במהלך שלוש השנים מאז הקמתה של התכנית, מיקרוסופט שיתפה פעולה עם חברות מובילות במשק הישראלי ובעולם על מנת לאפשר להן להנות מחשיפה לעולם הסטארטאפים דרך התכנית. בין השאר מיקרוסופט ונצ'רס שיתפה פעולה עם ספקית שירותי הענן Akamai וקרן ההון סיכון JVP, חברת BD (Becton, Dickinson and Company), חברה גלובלית מובילה בתחום טכנולוגיות הרפואה וכן משקיע המדיקל האמריקאי Healthbox.
  • לאור הצלחת התכנית חברות רבות בארץ ובעולם מתחילות להתעניין במודל ה-corporate accelerator ופונות למייקרוסופט על מנת ללמוד כיצד להקים ולנהל תכניות דומות.
  • למיקרוסופט ונצ'רס 7 אקסלרטורים ברחבי העולם: סיאטל, בנגלור, ביג'ינג, ברלין, לונדון, פריז ותל אביב. במהלך החודשים האחרונים זכו שלוש מהתכנית להוקרה עבור מצוינות ונבחרו כתוכניות ההאצה המובילות בהודו, סין וישראל.
  • אחוזי גיוס ההון באקסלטור של מיקרוסופט ונצ'רס בישראל הם מהגבוהים בעולם: בששת המחזורים הראשונים של האקסלרטור בישראל השתתפו 70 חברות: כ-80% מהן גייסו הון בסך כולל של 90 מיליוני דולרים, כשסכום הגיוס הממוצע הוא $2.4 מליון דולר.
  • כמו כן שלוש חברות בוגרות התכנית כבר עשו אקזיט: Kitlocate שנמכרה ל-Yandex , Appixia שנמכרה ל-Wix  ו-Conferplace שנמכרה ל-Meda Group.
  • התמיכה בבוגרי האקסלרטור לא מסתיימת עם תום התכנית. מייקרוסופט רואה בסטארטאפים שותפים לטווח ארוך ולכן במהלך השנה האחרונה השיקה לראשונה תכנית בוגרים שתלווה את היזמים בשנים הבאות ותספק להם ערך מוסף גם לאחר תום התכנית.
  • בוגרים ייהנו מגישה לחברות מהגדולות בעולם – לקוחות מיקרוסופט ושותפיה, כניסה לאירועים הגדולים בעולם הטכנולוגיה, הטבות בעבודה מול ספקים והזדמנות לנטוורקינג עם מאות יזמים בוגרי האקסלרטורים של מיקרוסופט ונצ'רס ברחבי העולם.

 

אודות מערכת ITnews

נגישות