<
יום שישי , נובמבר 24 2017
מבזקים
דף הבית > היי טק > יזמות > האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI) והבנק הלאומי של יוון השיקו תכנית מנטורינג משותפת ליזמים מיוון בהנחיית יזמים מנוסים מישראל  

האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI) והבנק הלאומי של יוון השיקו תכנית מנטורינג משותפת ליזמים מיוון בהנחיית יזמים מנוסים מישראל  

 

השבוע נפתחה באתונה תכנית מנטורינג ליזמים וחברות סטארט-אפ מיוון, בהנחייתם של יזמים עתירי ניסיון מישראל. משלחת של ארבעה יזמים מנוסים, החברים באיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות, הגיעו ליוון בהובלת מנכ"לית האיגוד קרין מאיר רובינשטין, כדי להיפגש ולעבוד עם יזמים מקומיים מתכנית הסטארט-אפים של הבנק הלאומי של יוון NBG. המשלחת הישראלית נפגשה עם יזמים משש חברות טכנולוגיה יווניות, בהן סטארט-אפים וחברות בוגרות.

תכנית המנטורינג היא פרי יוזמה משותפת של הבנק הלאומי של יוון – the National Bank of Greece (NBG), ושל IATI – ארגון הגג של תעשיות ההיי-טק ומדעי החיים בישראל. התכנית זוכה לתמיכה וסיוע משגרירות ישראל ביוון.

GREECE 02

מימין לשמאל: עמי הראל, יוסי מולדבסקי, השגרירה אירית בן אבא, קרין מאיר רובינשטין, איציק פריד, ערן וגנר 

מנכ"לית IATI, קרין מאיר רובינשטין: "חברי המשלחת הישראלית יחנכו בהתנדבות מלאה את היזמים וילוו אותם בפיתוח העסק שלהם עד שיגיע לבשלות. האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות פועל לפיתוח שיתופי פעולה עם יוון ועם כל אקוסיסטם עסקי ברחבי העולם. אנו שמחים לחלוק מניסיוננו עם קהילת העסקים ביוון במסגרת היוזמה החשובה הזו, ורואים בה צעד משמעותי להרחבת שיתוף הפעולה בין ישראל ליוון".

תכנית המנטורינג IATI-NBG היא חלק מסדרת יוזמות לקידום שיתוף הפעולה בין ישראל ליוון בתחום החדשנות והיזמות, בהמשך למזכר הבנות שנחתם בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לראש ממשלת יוון אלכסיס ציפראס, בעת ביקורו של ציפראס בישראל בחודש ינואר השנה.

לדברי שגרירת ישראל ביוון, אירית בן אבא, התכנית תתרום רבות לקידום השת"פ הכלכלי בין המדינות: "בישראל ישנה תעשייה מפותחת של חדשנות ויזמות, עם יותר מ-5,000 חברות סטארט-אפ ו-300 מרכזי פעילות של חברות רב-לאומיות שרובם עוסקים במו"פ. השקעות הון הסיכון בישראל הגיעו בשנת 2015 ל-8.1 מיליארד דולר, שמשקפים צמיחה של 69% בהשוואה לשנה הקודמת. אנו רוצים לחזק את שיתוף הפעולה עם יוון, המצמיחה קהילה של יזמים חדורי התלהבות וכישרון. תכנית המנטורינג של IATI ו-NBG היא שילוב מוצלח בין הכישרון והפוטנציאל שיש ביוון למומחיות והניסיון הרב של המנטורים מישראל".

חברי המשלחת הישראלית המשתתפים בתכנית המנטורינג הם:

קרין מאיר רובינשטין, מנכ"לית IATI וראש המשלחת
יוסי מולדבסקי, מייסד משותף ויו"ר PLUS Ventures
איציק פריד, מנכ"ל ושותף-מנהל, חממת Tawkin Labs
ערן וגנר, שותף בקרן ג'מיני
עמי הראל, מנכ"ל end to end Systems

אודות IATI האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות

האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI) הינו ארגון הגג הגדול והמוביל בישראל של תעשיות ההיי-טק ומדעי החיים, בו חברים כ-600 גופים ישראלים ובינלאומיים.

בין החברים באיגוד: חברות סטארט-אפ, יזמים, חברות טכנולוגיה ישראליות, תאגידים בינלאומיים, קרנות הון סיכון, משקיעים פרטיים וגופים פיננסיים, נותני שירותים, חממות טכנולוגיות, מאיצים (אקסלרטורים), גופי מסחור אקדמיים, בתי חולים, עיריות ורשויות מקומיות ועוד.

IATI פועל מול קובעי המדיניות במשרדי הממשלה, כמו גם הכנסת והוועדות הרלוונטיות, רשויות מקומיות ומוסדות אקדמיה, מתוך אמונה בערכה של מדיניות מתוכננת היטב בתחומי החדשנות והיזמות הטכנולוגיות, התורמת משמעותית לכלכלה הישראלית.

מנכ“לית IATI היא עו”ד קרין מאיר רובינשטין. יושבי הראש המשותפים של האיגוד הם ארז צור, מנכ"ל EMC ישראל, ויקי ינאי, נשיא פלוריסטם.

על הארגון – www.iati.co.il

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשנתיים האחרונות.