<
יום שישי , נובמבר 24 2017
מבזקים
דף הבית > היי טק > יזמות > תחרות הסטארטאפים יוצאת דרך

תחרות הסטארטאפים יוצאת דרך

האפליקציה שתסדר את החופשה בחו"ל; המערכת שתהפוך שרטוט לתוצר דיגיטלי; כוורת דבורים חכמה בשליטה מרחוק; ניהול חשבון הבנק דרך הרשתות החברתיות; גידול צמחים באמצעות אפליקציה

 קהילת המפתחים והיזמים הצרפתית La French Tech תגיע לפסטיבל החדשנות DLD תל אביב שייערך בשבוע הבא. בראש המשלחת תעמוד שרת הדיגיטל הצרפתית אקסל לאמר. גולת הכותרת צפויה להיות תחרות שתיערך בין 10 סטארטאפים (5 מצרפת ו 5 מישראל) במהלך 48 שעות של האקאתון. הזוכים יוזמנו לתערוכת ה-CES הגדולה בלאס ווגאס.

עשר חברות הסטארטאפ שעלו לשלב הגמר ושתתחרינה זו בזו, מגיעות ממגוון עולמות טכנולוגיים – מהאינטרנט של הדברים, דרך בינה מלאכותית ועד תחום הניידות. כך למשל, ניתן למצוא, ממש לקראת החגים ועונת הנסיעות, פיתוח אשר יאפשר לצרכן לרכוש אופציה על כרטיס טיסה, לשריין את מחירו ולהמשיך בחיפושים אחר דילים טובים יותר מבלי להסתכן שהמחיר יעלה. סטארט אפ אחר ינהל את חשבון הבנק שלנו דרך טוויטר ופייסבוק. פיתוח נוסף יאפשר לנו לגדל את הצמחים בבית בסיוע אפליקציה שתסייע לנו במלאכת הגינון.

john-karpp-ceo-and-founder-of-bemyapp-the-french-startup-organizing-the-hackathon

ג'ון קארפ

חברות הסטארטאפ הצרפתיות:

פינטק – Optionizr

‏מה החשש הכי גדול שלנו כאשר אני מחליטים להזמין כרטיס טיסה אונליין? לפספס את המחיר הטוב בזמן ההתחבטויות. הסטארט הזה פונה לאתרי e commerce (בעיקר אתרי תיירות אבל גם אחרים) ומציע להם להוסיף לצרכן את האפשרות לקנות אופציה על כרטיס טיסה, או כל מוצר אחר שהוא מעוניין בו.

המשמעות  עבור הצרכן: הוא מרוויח זמן כדי לחשוב האם באמת מעוניין בכרטיס ולברר במקומות אחרים, מבלי להסתכן שהמחיר יעלה.

המשמעות עבור הספק: יאבד פחות לקוחות ויגזור קופון מצטבר לא רע בכלל.

ניידות / בינה מלאכותית – Destygo

כשאנחנו טסים לנסיעת עבודה/עסקים – הדבר האחרון שאנחנו צריכים על הראש זה לדאוג לכל מיני פרטים טכניים: איפה אוכלים, איך מתניידים, איפה ישנים ואיך מתמצאים. הסטארט-אפ הזה בא לענות בדיוק על הצורך הזה ומציע לחברות שמארגנות נסיעות עבור עובדיה שירות מלא בכל הקשור למציאת מלון, התמצאות ואפילו מעקב ודיווח על הוצאות.

כך יתפנה לעובדי החברה הזמן לעשות מה שבאמת נסעו לשמו – עסקים ומינגלינג /

בינה מלאכותית – Scortex

‏"כמעט רובוטים". Scortex פיתחו מערכת שלומדת מכונות תעשייתיות ומנתחת את הנתונים שלהן בזמן אמת כדי להפוך אותן לטובות יותר.

בינה מלאכותית – Etaonis/Smetch

המרת רעיונות ששורטטו ביד לפורמט דיגיטלי. שרבט, צלם, ערוך ושלח.

etaonis.com

"כל מה שאתה צריך זה רעיון טוב – אנחנו ניקח את זה מכאן" – שרטט את הרעיון שלך על דף ועט, והמערכת שלנו כבר תמיר את זה לתוצר דיגיטלי אמיתי: גרפיקה, תמונה וכו')

סטארט אפ הפונה לכל סוגי העסקים

אינטרנט של הדברים – Hostabee

בשנים האחרונות עולה המודעות לחשיבות האקולוגית של דבורים – גם במרחבים עירוניים. מטרת הסטארט אפ הזה היא לשמר את קהילת הדבורים גם במרכזים עירוניים. כל המעוניין יכול לקבל כוורת חכמה שתוצב בגינה שלו מבלי להפריע לשכנים. מעקב אחר המתרחש בכוורת יתבצע בזמן אמת באמצעות שליטה מרחוק של המערכת. בנוסף לכך – את כל התהליך ילווה כוורן צמוד וכתוצאה יגדיל את הכנסתו.

חברות הסטארטאפ הישראליות:

פינטק – ‏NextNvest

בעידן הדיגיטל, הצרכנים מחפשים לצמצם  עד כדי אפס את ההגעה שלהם לבנקים עצמם. מנגד, לבנקים יש אינטרס ברור (עמלות וכו') לגרום ללקוחות לא לוותר על הגעה לסניף.NextNvest מגשרת בדיוק על הפער הזה ומציעה שירות כדאי גם לבנקים (ולשאר המוסדות הפיננסיים) וגם ללקוחות סביב ענף ההשקעות:

היתרונות לבנק: עובדים פרודוקטיביים יותר, שביעות רצון גבוהה של לקוחות והרחבת מעגל הלקוחות.

היתרונות ללקוח: חסכון בזמן, קבלת שירות דיגיטלי מלא, ניהול סיכונים ממוחשב (וכתוצאה מכך מחושב) להשקעות ועוד

פינטק – PayKey

סטארט אפ שלוקח צעד קדימה בזה שהוא הולך לקראת הצרכן בכל הנוגע לתשלומים באינטרנט. הרעיון הוא הורדת מקלדת לסמארטפון המאפשרת לממשקי ההודעות – וואטסאפ, הודעות פייסבוק והודעות טוויטר, להתממשק עם חשבון הבנק וכתוצאה מכך מאפשר לשלם לעסקים שונים באמצעות הודעות פרטיות – ללא הצורך לצאת מהפייסבוק או מהוואטסאפ.

ניידות –  MKSNS make sense

www.mksns.com

סטארטאפ חברתי. התובנה היא שלאיכרים במדינות עולם שלישי קשה מאוד להתפרנס בכבוד כי אין להם דרך ליצור קשר עם לקוחות פוטנציאליים. לכן החבר'ה האלה פיתחו דרך לעקוב אחריהם באמצעות הטלפון הטיפש שלהם (כן כן), ועל ידי כך לקשר אותם לאיכרים אחרים באותו האיזור ועם לקוחות פוטנציאליים, וכן לייצר להם מודל עסקי ברור ובאמצעות כך להגדיל את ההכנסות שלהם באופן משמעותי.

ניידות – Wekast

www.wekast.com

כלי אדיר לפרזנטציות: חלאס עם דיסק און קי, חלאס עם לפטופים והכל. מגיעים לפרזנטציה – פותחים ת'סמארטפון ומעלים ממנו את הפרזנטציה ישירות על המסך שנמצא מולך. הבסיס היה ונשאר קובץ פאוור פוינט פשוט.

אינטרנט של הדברים – Growee

אנחנו מפתחים מוצר אינטרנט של הדברים (IoT) עבור חקלאות הידרופונית עירונית. זהו מכשיר חכם, שיסייע לכל אחד להפוך לחקלאי הידרופוני עירוני באמצעות אוטומציה וידע מדעי.

http://www.getgrowee.com

בעזרת האפליקציה שלהם – כל אחד יכול להיות גנן, ולגדל קצת דגן בגן. המערכת מתממשקת לצמח שאתה מגדל בבית או בגינה דרך הסמארטפון ואומרת לך מה צריך לעשות כדי למקסם את הגידול.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשנתיים האחרונות.