<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > ניהול הפיתוח ותיקי פרויקטים > מחקר של CA Technologies מגלה פיגור בהשגת בשלות DevOps מלאה בקרב ארגונים

מחקר של CA Technologies מגלה פיגור בהשגת בשלות DevOps מלאה בקרב ארגונים

התוצאות מראות על אי מימוש היתרונות של DevOps: הנעת זריזות וגמישות עסקית (Agility) והגברת הצמיחה של ההכנסות והרווחים

מייקל מאדן

מייקל מאדן

תוצאות של מחקר גלובלי חדש, שהוזמן על ידי CA Technologies (נאסדאק: CA), מראות כי רק 20 אחוזים מהארגונים שניסו ליישם DevOpsפרסו אותו באופן מלא.המחקר גם מצא  שארגונים אלו נוטים יותר לדווח על כך שהיוזמות הדיגיטליות שלהם תורמות לתחרותיות, לשימור הלקוחות ולתוצאות.

במחקר, שכותרתו "הרכבת פאזל ה-DevOps", למעלה מ-80 אחוזים מהמנהלים העסקיים ומנהלי ה-IT הבכירים מסכימים שקיימים תשעה מרכיבים עיקריים הממקסמים את יעילות ה-DevOps. תחומים חיוניים כוללים חינוך בעלי העניין העסקי,אמצעי אבטחה ותאימות, ותהליכי IT חוצי פונקציות (cross functional).

"כדי למנף את מלוא הפוטנציאל של DevOps, ארגונים צריכים לוודא שיחידת המחשב מיומנת כראוי ועובדת תוך שיתוף פעולה. כמו כן עליהם ליישם את הבקרות וה-enablers הדרושים" אמר מייקל מאדן, המנהל הכללי של תחום ה-DevOps ב-CA Technologies. "הפתרונות של CA DevOps, שפותחו תוך שימוש במתודולוגיית Agile, הינם בעלי תפקיד מכריע בסיוע ללקוחות להשתמש ביוזמות הדיגיטליות שלהם על מנת להניע יתרון תחרותי בסביבה עסקית המשתנה בקצב מהיר יותר ויותר."

למרות ש-DevOps נתפס כמרכיב מרכזי להנעת זריזות וגמישות (agility) עסקית ולעמידה בדרישות הלקוח, רק קצת יותר ממחצית (55 אחוזים) מהמשיבים ציינו שיש להם מטרת אסטרטגית ויעדים מוגדרים היטב בתחום ה-DevOps. יתר על כן, בעוד ש-86 אחוזים רואים כחשובים את חינוך בעלי העניין העסקיים ואת יישור-הקו של סדרי העדיפויות העסקיים והמיחשוביים (IT), רק 33 אחוזים ו-37 אחוזים בהתאמה השלימו צעדים אלו.

למרות שצוותי הפיתוח והתפעול עשויים ליישם בנפרד שיטות מודרניות וטכניקות אוטומציה, הרוב (63 אחוזים) של אלו המאמצים DevOps אומרים שיש עדיין מה לעשות בתחומי התשתית וה-tooling.

כמו כן, עם 46 אחוזים מהמשיבים שעדיין עובדים על אבטחה ותאימות, ברור שרוב הפעילות בתחום ה-DevOps אינה נתמכת בצורה טובה מבחינת הפלטפורמה המאפשרת (enabling platform) וניהול הסיכונים.

הרכבה של כל חלקיפאזל ה-DevOpsעשויה לדרוש זמן, מאמץ ותכנון קפדני, אבל התוצאות שוות את זה. בהשוואה לארגונים ללאDevOps , אלו שאימצו DevOps הם:

  • נוטים פי 2.5 לראות שיפורים בשימור לקוחות.
  • נוטים פי 2 לראות שיפורים בגיוס לקוחות.
  • נוטים פי 3.4 לראות התקדמות בנתח השוק.
  • נוטים פי 2 לראות השפעה חיובית על צמיחה בהכנסות
  • נוטים פי 2.4 לחוות צמיחה גבוהה יותר ברווח.

משאבים

מתודולוגיית הסקר

הסקר המקוון הגלובלי של 1,442 מנהלים בכירים בתחום העסקי ובתחום ה-IT נערך בחסות CA Technologies ובוצע ביולי 2015 על ידי חברת האנליסטים Freeform Dynamics. הסקר קיבל חיזוק מראיונות טלפוניים מעמיקים עם מנהלי מפתח בענף. לפרטים מלאים על מתודולוגיית הסקר, ראה את הדו"ח "הרכבת פאזל ה-DevOps".

אודות Freeform Dynamics

Freeform Dynamics היא חברת אנליסטים בתחום ה-IT. באמצעות המחקר והתובנות שלנו, אנו שואפים לעזור לאנשי מקצוע בתחום ה-IT ובתחום העסקי לקבל את המידע העדכני ביותר על ההתפתחויות הטכנולוגיות, ולקבל החלטות מושכלות יותר בתחום ההשקעות. לקבלת מידע נוסף, וגישה לספריי המחקר שלנו בחינם, ניתן מלבקר באתר www.freeformdynamics.com .

אודות CA Technologies   CA Technologies)נאסדאק: CA) יוצרת תוכנה המביאה לשינוי בחברות ומאפשרת להן לנצל את ההזדמנויות הגלומות בכלכלת היישומים. תוכנה נמצאת בלבו של כל עסק בכל ענף. CA עובדת עם חברות ברחבי העולם בתחומי התכנון, הפיתוח, הניהול ואבטחת המידע, במטרה לשנות את הדרך בה אנו חיים, מבצעים עסקאות, ומתקשרים בסביבות ניידות, ענן פרטי וציבורי, סביבות מבוזרות וסביבות mainframe. למידע נוסף: www.ca.com

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות