<
יום שישי , נובמבר 24 2017
מבזקים
דף הבית > ניהול הפיתוח ותיקי פרויקטים > ד"ר ארט דה ג'יאס, סינופסיס: "עוצמת המחשוב משנה ברמה המהותית ביותר את היכולות של מכשירים"

ד"ר ארט דה ג'יאס, סינופסיס: "עוצמת המחשוב משנה ברמה המהותית ביותר את היכולות של מכשירים"

אארט דה גיאוס

ארט דה ג'יאס

עוצמת המחשוב משנה ברמה המהותית ביותר את היכולות של מכשירים בתחום הרכב ובתחומים אחרים. זהו הניתוח של ד"ר ארט דה ג'יאס (Aart de Geus), מייסד משותף, מנכ"ל משותף ויו"ר סינופסיס העולמית, שביקר לאחרונה בישראל.

על פי דה ג'יאס, "אנו נמצאים כעת בשלבים המוקדמים של עידן 'האינטליגנציה הדיגיטלית'. בעידן זה, האינטליגנציה הגלומה במכשירים דיגיטליים עשויה לעלות על האינטליגנציה של בני אדם. האינטליגנציה הדיגיטלית תהיה נוכחת בכל מקום – במחשוב לביש ובזירות הבריאות, הבתים החכמים, הערים החכמות, הרכב, האוטומציה התעשייתית והכספים. המתכננים מוסיפים אינטליגנציה לדברים קיימים כמו מכוניות, גוף האדם ורובוטים, ויוצרים את ה-'Smart Everything'. לחידושים האלה תהיה השפעה חברתית ניכרת. עידן ה-'Smart Everything' יכול לשנות את העולם שוב, באותו האופן שבו עידן המחשוב ועידן המובייל שינו את העולם".

דה ג'יאס ציין: "אנו נמצאים בשלב שבו התועלת הכלכלית של חוק מור (Moore's Law) התמתנה, אבל התועלת הטכנית בהחלט ממשיכה להתבטא. היום, התוכנה מתרחבת לתחומים חדשים והתוכנה והחומרה משתלבות יחד בצורה הדוקה מאד. תוכנה חכמה היא הגורם שדוחף את הסיליקון בהיבטים של ביצועים, הספק ומחיר, ולא להיפך".

דה ג'יאס הדגיש את המעורבות הגדלה של סינופסיס באיכות ובאבטחה של תוכנה, וציין את ההכנסה לשוק של ה-'software signoff' של סינופסיס, מתודולוגיה משולבת של פיתוח ובדיקה שמטרתה להבטיח איכות ואבטחה של תוכנה. סינופסיס היתה החלוצה בהכנסה לשוק של ה-software signoff, שמחקה את רעיון ה-signoff שבו נעשה שימוש בתכנון שבבים. ה-software signoff כולל סדרה של מחזורי בדיקה אוטומטיית בנקודות קריטיות במהלך מחזור פיתוח התוכנה ושרשרת אספקת התוכנה. המתודולוגיה מטפלת בתפקיד הקריטי של התוכנה בווידוא של בטיחות ואבטחה בתעשיית הרכב.

"לפני זמן לא רב, נהיגה אוטונומית נחשבה למדע בדיוני, אבל זה דבר שהולך לקרות", הזכיר דה ג'יאס. "המורכבות של ה-'Smart Everything' במכוניות הופכת למשהו שלא ניתן לנהל. הבטיחות והאבטחה הם הנושאים המאתגרים ביותר ועלינו יהיה ליישם למידה מענפים אחרים כמו תעופה בכדי לטפל באתגרים שנובעים מהגדלת המשקל של השבבים והתוכנה במכוניות".

אודות סינופסיס

סינופסיס אינק. (סימול: SNPS) היא שותף ה- Silicon to Software™של חברות חדשניות אשר מפתחות את מוצרי האלקטרוניקה ואת יישומי התוכנה עליהם אנחנו מתבססים בכל יום. סינופסיס היא חברת התוכנה ה-15 בגודלה בעולם. לחברה יש היסטוריה ארוכה כמובילה העולמית ב-EDA (Electronic Design Automation) ובמודולי תכנון בדוקים ומוכנים (IP) לסמיקונדקטורים, והיא גם המובילה בתחום איכות תוכנה ובדיקות אבטחה לתוכנה באמצעות פתרונות Coverity מבית סינופסיס. סינופסיס מספקת את הפתרונות הדרושים למתכנני מערכות על גבי שבב (SoCs) המפתחים סמיקונדקטורים מתקדמים ולמקצועני תוכנה המפתחים יישומים אשר דורשים את הרמה הגבוהה ביותר של איכות ושל אבטחה. פתרונות אלה מאפשרים להם לספק מוצרים חדשניים, איכותיים ומאובטחים. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר www.synopsys.com.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשנתיים האחרונות.