<
יום רביעי , פברואר 21 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > סטיב באלמר: משעמם לו בדירקטוריון של מיקרוסופט

סטיב באלמר: משעמם לו בדירקטוריון של מיקרוסופט

Business Leaders Gather In Detroit For The National Business Summitסטיב באלמר, מי שהיה מנכ"ל מיקרוסופט עד לפברואר השנה, אומר שלום לדירקטוריון ופורש מכל פעילות ניהולית בחברה שהוא כיום בעל המניות הפרטי הגדול שלה (כן, יותר מביל גייטס אפילו). הוא פורש ללא הפגנת זעם פומבית ותוך איחולי הצלחה להנהלה החדשה, התנהגות מפתיעה במקצת למי שהתפרסם במצגות דוביות נטולות רסן, ברמיזה שהישיבה בדיוני הדירקטוריון משעממת אותו. במיוחד לאור העובדה שהמשקל הניתן לדעתו הולך ופוחת במהירות ככל שהחברה מקדמת את המוטו החדש: "קודם כל ניידות, קודם כל עננים".

סטיב באלמר הולך לנהל את LA Clippers, קבוצת הכדורגל שרכש תמורת 2 מיליארד דולר מהבעלים הקודם, הגזעני, שנאלץ למכור אותה בלחץ הנהלת ה-NBA. עבור סטיב באלמר מדובר בהשקעה בינונית, פחות מ-10% מהונו האישי, שאמורה בעיקר לשעשע אותו ולמצבו בשורה  הראשונה של עשירים תומכי ספורט. ה- Clipper פחות ידועים ופחות נערצים מה- LA Lakers, אבל באלמר מומחה בלקחת מותג מהשורה השניה ולעקוף תוך זמן קצר את המובילים. הוא עשה זאת עם Windows Server, Explorer, Exchange, Project ועוד מוצרים רבים שהפכו לדומיננטיים במחשוב הארגוני. תחת ניהולו מיקרוסופט שינתה דרמטית את ה-DNA שלה, מחברה שממוקדת במשתמש הקצה והלקוח הביתי לכוח המרכזי ב- Enterprise. היום חטיבות Business Applications ו- Server & Tools מאפילות על הפרות החולבות המזדקנות, Windows ו-Office.

מעט מנהלים עוררו יותר חילוקי דעות קוטביים מסטיב באלמר ב- 14 שנות מלכותו בראש הפירמידה של מיקרוסופט. מצד אחד הוא אחראי לקצב צמיחה מדהים; שלוש ההכנסות מ-25 ל-70 מיליארד דולר בשנה, גידול ברווח בממוצע שנתי של 16.4% וביסוס שולי רווח גולמי של 75 סנט מכל דולר הכנסה. מצד שני, המניה תקועה משום שבוול סטריט לא האמינו כי הוא יכול לנצח מול כוחות צעירים ומגמות אופנתיות, כפי שהן מתבטאות בנסיקה של Apple ושל Google. רבים זוכרים לו התבטאויות פוגעניות במתחרים החדשים, שבסופו של דבר רק ביססו את התפיסה שעבר זמנו.

בשנים אלה היה סטיב באלמר גם אחראי על הרחקה מהנהלת מיקרוסופט של כמה מהאנשים המוכשרים ביותר בתעשיית התוכנה, שמסיבה זו או אחרת אכזבו אותו. בין השמות הבולטים אפשר למצוא את פול מאריץ, נתן מאירוולד, ריי אוזי וסטיב סיניפסקי, אנשים שהיו מסוגלים להעלות את מיקרוסופט על מסלול צמיחה מחודשת אם הצל הנכבד של באלמר לא היה מונע מהם אור שמש ומאלץ אותם להיכנס לתכתיב, שלא שוחטים פרות חולבות כדי לעשות מקום לעגלות צעירות.

עם זאת, לא בטוח ששמענו את שירת הברבור השמנמן. קשה להאמין שניהול קבוצת כדורסל יספק זרם ריגושים במינון שבאלמר התרגל לצרוך. ויש לא מעט חברות שיכולות לנצל טוב יותר את מנוע הטורבו המטורף, שמניע את הבולדוזר הזה במהירות של מכונית מרוץ F1. חברה כמו HP, למשל, יכולה לצאת מאזור הדמדומים אליו היא נקלעה בעשור האחרון אם באלמר יאות להתייצב על גשר הפיקוד. בניגוד למנטור שלו, ביל גייטס (שנשאר חבר בדירקטוריון), סטיב באלמר לא יסתפק בטיפוח תחביבים ופעילות פילנטרופית. הוא זקוק למנת אדרנלין יומית אותה אפשר להשיג רק באמצעות עימות וניצחון – בתחרות עסקית על כסף גדול.

אודות מערכת ITnews

נגישות