<
יום שבת , דצמבר 16 2017
מבזקים
דף הבית > היי טק > פורום DUN'S100 של ענף הייטק שקיימה הבוקר קבוצת דן אנד ברדסטריט:

פורום DUN'S100 של ענף הייטק שקיימה הבוקר קבוצת דן אנד ברדסטריט:

 

בכירי ענף הייטק והטכנולוגיה התכנסו היום בפורום ראשון שקיימה קבוצת דן אנד ברדסטריט, במשרדיה שבגבעתיים, במסגרת פורוםDUN'S100 פורום הייטק דן אנד ברדסטריט

אבירם ז'ולטי, סגן המדען הראשי, משרד הכלכלה: "חברות רב לאומית חשובות מאוד לישראל. מצד אחד יש לנו המון אקזיטים ומצד שני חברות רב לאומיות שמכבידות על הענף.  ראינו בשנת המשבר של 2008 היעלמות של מרכזי פיתוח של חברות גדולות ושהיה צורך לפטר עובדים מיד עשו זאת. אם הבורסה הייתה שחקן יותר מרכזי ושוק S'IPO היה משמעותי יותר, היינו יכולים לעשות יותר. גם המוסדיים לא נמצאים במשחק, הם חטפו מכה בשנת 2000 ונעלמו מהשוק".

עמית ברוך, סגן נשיא ומנכ"ל קבוצת טכנולוגיות מתפתחות, אינטל ישראל: 3 מרכזי פיתוח של אינטל לא בת"א, העסקת 10,000 עובדים בכל הארץ לא הולכים ברגל, אז שמדברים על מה שהמדינה נותנת צריך גם לקחת בחשבון מה המדינה מקבלת, היא מקבלת תעשיה איכותית שנים קדימה.

גלעד דה פריס, סמנכ"ל אסטרטגיה, אאוטבריין: אם אני שולח עובד להתמקצעות מעבר לים לשנה- שנתיים, אתה והעובד מקבלים פטיש בראש מצד רשות המיסים.

אייל ולדמן, מנכ"ל מלאנוקס: המדינה צריכה כמה שפחות להפריע ליזמים ולדאוג שהחינוך הטכנולוגי והמדעי באונ' יהיה ברמה הכי גבוהה. המקום הנכון להביא את הטאלנטים הכי טובים מכל העולם זה לאקדמיה. אם ניצור פה גרעיני ידע וטכנולוגיות באונ' זה ימשוך יותר ויותר חברות לארץ. כמו שבארה"ב מושכים את המוחות הכי טובים מהארץ, מהודו, ומסינגפור- אנחנו צריכים להביא אותם לפה ל5- ו10 שנים. המדינה צריכה להשקיע בתשתיות של הייטק לעתיד, המדינה צריכה לדאוג ל-10 שנים קדימה.

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות