<
יום שלישי , פברואר 20 2018
מבזקים

Spirit of Innovation challenge

 יואב פרנקו ועומרי סברנסקי מכיתה י' יונתן ברודר, איתי שביב, ים שרגיל ויעקב מור  מכיתה י"ב והמנטור שלהם יהודה אור. מקבוצת הרובוטיקה  Green Blitz  של הכפר הירוק השתתפו בתחרות העולמית  לחדשנות סטרט אפ ויזמות.   שתתקיים בנאס"א במרכז החלל העולמי על שם קנדי  ב 9 באפריל,  הם יהיו הקבוצה היחידה שתשתתף בתחרות העולמית שאיננה מארצות הברית.  

בנאסא - בתחרות העולמית, נציגי הכפר הירוק 2015

בנאסא – בתחרות העולמית, נציגי הכפר הירוק 2015

ההמצאה שלהם: פיצוח טכנולוגיה שתסייע לשפר את איכות השינה שלנו, באמצעות וויסות  הטמפרטורה בחדר השינה בהתאם לצרכי הגוף. אם יעלו לגמר יזכו בחצי מיליון שקלים.

הכל התחיל בשנה שעברה, כאשר בשיחת מסדרון בבית הספר התיכון בכפר הירוק הודיע טל בר  קפטן קבוצת הרובוטיקה בכפר הירוק, שיש בקרוב תחרות עולמית להמצאות,

איתי שביב מכיתה י"ב (כיום),  ראש צוות סטארט אפ בקבוצת הרובוטיקה ,  Green Blitz הלך לגוגל לבדוק מה זה ?

טל הציע לנו להקים צוות, ולבדוק אם אנחנו  יכולים להשתלב ולהכין משהו לתחרות" נזכר איתי שביב, "אבל זה היה רק  10 ימים לפני ההגשה לתחרות, כשלא היה לנו שום דבר בראש, ובאמצע היה לנו  את הטיול השנתי. בכל זאת התכנסנו במועדון. זה מרתף מתחת לאולם ההתעמלות, שעמד ריק הרבה שנים עד שהפכנו אותו למועדון "הבונקר" שלנו, נזרקו הרבה  רעיונות, וכל אחת נבדקה  בגוגל והתברר  שהרעיון כבר הומצא.  בסופו  של דבר דווקא עלינו על רעיון. מבריק. ההברקה באה  בארוחה משפחתית  אצל סבא וסבתא .  סבא התלונן שלמרות שיש לו מכשיר שמיעה הוא לא נעזר בו, בגלל רעשי רקע שמפריעים להקשיב לשיחה.  מסתבר שרוב המכשירים אין פתרון לקלוט שיחה בלי רעשי רקע צורמים. הגשנו את היוזמה לתחרות של נאס"א  Spirit of

Innovation challenge  וקיבלנו הודעה שעלינו לחצי הגמר בעולם!!

ההתרגשות הייתה עצומה. יהודה אור המנטור שלנו דחף למימוש פרוטוטיפ ולקיום ניסוי שיוכיח אפקטיביות של המוצר.- הוא גייס כוחות תכנות- כ 20 מתכנתים מהכפר כולל בוגרים שלנו מ8200. הרעיון היה לייצר אפליקציה המתחברת עם מכשיר ה"בלוטוס" ומתמזגת לפעולה עם מכשיר השמיעה כך שכבד השמיעה יוכל לשמוע דובר באופן ממוקד בסביבה רועשת- יכולת שלמכשירי השמיעה כיום -אין. 

את פריצת הדרך הטכנולוגית מימש לבסוף תלמיד כיתה י – תומר שלזינגר. לאחר שיצרנו פרוטוטיפ ערכנו ניסוי אצלנו במעבדה יחד עם אירגון "בקול", התוצאה הייתה מדהימה-ראשי  האירגון התלהבו מהמוצר ואימצו אותנו לחיק האירגון וקידמו את הרעיון והמוצר בכנסים רבים.

חשבנו שיש לנו סיכוי להעפיל לגמר, עבדנו יומם ולילה על ההגשה, ימים לבנים רבים. אך לבסוף לא העפלנו לגמר.

כל ההתרחשות הזו נתנה לנו מרץ להתחיל השנה מבעוד מועד. והתוצאה היא שהצלחנו השנה להעפיל לגמר ולהגיע לחמישיה שמוזמנת לתחרות בנאס"א". 

חבורת בליץ גרין מהכפר הירוק שנסעה לנאסא רביעי מימין יהודה אור

חבורת בליץ גרין מהכפר הירוק שנסעה לנאסא רביעי מימין יהודה אור

הכנס העולמי המתקיים בחסות נאס"א  אמור להפגיש אותם עם מומחים ועם הקבוצות האחרות. "נייצג בכבוד את ישראל ואת הכפר הירוק " הם מבטיחים. :

הקבוצה הקימה צוות של 12 תלמידים שעמלו יום ולילה כולל שבתות וחגים.

ההמצאה שלהם: מערכת חכמה,  למדידת  איכות השינה ודופק הלב במהלך השינה, כדי לזהות אצל  האדם הישן גלי חום שעל פי מחקרים ידוע שהם משפיעים ישירות על הגוף ועל איכות השינה ורציפותה. מחקרים אומרים שבעיקר אצל נשים בגיל המעבר, סובלות מגלי חום.  קשישים ובני נוער.

המערכת שיצרו משתמשת במידע הנקלט בעזרת הסנסורים החכמים  לוויסות הטמפרטורה של המזגן. הם נועצו במומחי שינה, ועבדו מול רופאים אך בעיקר נעזרו בפרסומים של מחקרים באינטרנט "כי האינטרנט אף פעם לא ישן ואפשר לשאול אותו שאלות גם בארבע בבוקר".

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות