<
יום שלישי , פברואר 20 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > חברת אינוביד מודיעה על גיוס 27.5 מיליון דולר

חברת אינוביד מודיעה על גיוס 27.5 מיליון דולר

בסיבוב הגיוס החמישי במספר, הצטרפה קבוצתNewSpring Capital למשקיעים הקיימים סקויה קפיטל, ג'נסיס פרטנרס, סיסקו ונצ'רס וT-Venture

חברתאינוביד (Innovid), פלטפורמת הווידיאו המובילה בעולם למפרסמים, המאפשרת ליצור, להגיש ולמדוד חוויות וידיאו בכל סוגי המסכים, מכריזה היום על גיוס 27.5 מליון דולר. קרן ההשקעות New Spring Capital מצטרפת כמשקיעה חדשה לצד המשקיעים הקודמים, אשר השתתפו אף הם בגיוס לרבות סקויה קפיטל ישראל, ג'נסיס פרטנרס, סיסקו ונצ'רס ו-T-Venture. סבב גיוס זה הוא תוצאה של צמיחת החברה בשיעור שנתי של 420% עם למעלה מ- 220 לקוחות מגדולי המפרסמים בעולם הכוללים חברות כמו בסט-ביי, קרייזלר, פייזר, פרוקטר אנד גמבל ווול-מארט. חברת אינוביד מספקת באופן בלעדי שירותי פרסום בווידאו ליותר מ-40% מ-200 המפרסמים המובילים בטלוויזיה בארה"ב.

אינוביד הינה פלטפורמת הווידיאו היחידה המסוגלת לספק פרסומות ווידאו מתקדמות על גבי כל סוגי המסכים -טלוויזיות מחוברות (OTT), מחשבים, סמארטפונים, טאבלטים, קונסולות משחקים ועוד. בנוסף, מתגאה החברה בכך שפרסומותיה ניתנות להרצה על הפריסה הרחבה ביותר של ספקי תוכן דיגיטאליים ושהיא שומרת על ניטראליות מלאה בכל הקשור בקניית מדיה דיגיטאלית.

החברה מיחסת את צמיחתה המשמעותית לשני גורמים עיקריים:

  1. ניטרליות: פלטפורמת הפרסום בווידאו של אינוביד היא היחידה שאין לה העדפה בבחירת פתרון רכישת מדיה כלשהו, והיא מייצרת את הכנסותיה מדמי שימוש מבוססי SaaS.
    צביקה נטר

    צביקה נטר

  2. יכולות OTT: על פי אתר eMarketer, עד שנת 2019 צפוי לעלות שיעור המשתמשים בטלוויזיות מחוברות בארה"ב לכ-100 מיליון בתי אב. במהלך השנה הודיעה אינוביד על שיתוף פעולה עם רוקו (Roku), יצרנית הסטרימרים מהנפוצים בארה"ב, ובכך הפכה רוקו לפלטפורמת הווידיאו הראשונה המציעה למפרסמים יכולות וידאו מתקדמות, כגון פרסומות וידיאו אינטראקטיביות ומותאמות אישית, בתוכן המשודר ישירות מהאינטרנט (OTT).

לדברי צביקה נטר מנכ"ל, ואחד המייסדים של  אינוביד , "אנו שמחים לנוכח ההשקעה הזו שתאפשר לנו להגדיל אף יותר את היקף פיתוח המוצר והמכירות שלנו בשוק הפרסום בווידאו ובטלוויזיה אשר מתפתח במהירות. רוב טכנולוגיות הפרסום בווידאו נמצאות בבעלות חברות המדיה כדוגמת גוגל ופייסבוק. אינוביד היא בין החברות היחידות המציעות טכנולוגיית פרסום מתקדמת בווידאו ללא כל קשר למדיה ובכך שומרת על ניטרליות ושקיפות גבוהה יותר בעולם האפור של מדיה דיגיטלית. מסיבה זו, המפרסמים הגדולים בעולם מעדיפים לרכוש את הטכנולוגיה מאיתנו ואת המדיה מאחרים."

לדברי גלן ריגר (Glenn Rieger), שותף כללי ב-NewSpring: "לא רק שאינוביד יצרה טכנולוגיית וידיאו תחרותית, היא גם כוננה קשרים משמעותיים שאיפשרו לה למצב את עצמה כמובילת שוק הווידיאו הדיגיטלי. אנו שמחים להוסיף את אינוביד לתיק חברות הטכנולוגיות המצליחות שלנו וגאים לסייע בהאצת צמיחתה".

לדברי גילי רענן, שותף בסקויה קפיטל: ״אינוביד פועלת בשוק ענק של למעלה מ-70 מיליארד דולרים בארה״ב בלבד, וצומחת מהר יותר מהשוק. בעולם שבו הוידאו הדיגיטלי מחליף את שידורי הטלוויזיה, נוצרות המון בעיות ואת זה בדיוק אינוביד פותרת. החברה הצליחה לטוות מערכת קשרים אסטרטגיים עם השחקנים המובילים, בנתה צוות הנהלה מנצח ופיתחה מוצר טכנולוגי מתקדם בהרבה מהקיים בשוק ולכן אנחנו צופים כי תמשיך להוביל את שוק הוידאו לשנים רבות".

 לדברי ג'וני  זאקס (Jonathan Saacks), ג'נסיס פרטנרס "מרגש אותנו לחזות בצמיחתה המרשימה של אינוביד בשוק דינאמי זה. ההשקעה האחרונה תאפשר לחברה להמשיך ולהתרחב ולספק מוצרים איכותיים לבסיס הלקוחות הגדל שלה".

החברה מעסיקה למעלה מ-200 עובדים ב-8 סניפים ברחבי העולם. ההשקעה הנוכחית תאפשר לאינוביד להרחיב את בסיס העובדים שלה בשווקים העיקריים בהם היא פועלת ולהמשיך להשקיע בחדשנות מוצריה. לאחר ההשקעה הנוכחית מסתכם ההון שגייסה החברה בלמעלה מ-65 מיליון דולר.

אודות אינוביד

חברת אינוביד היא פלטפורמת הווידיאו המובילה בעולם המאפשרת למפרסמים ליצור, להגיש ולמדוד חוויית ווידיאו חדשנית בכל סוגי המדיה תוך שיפור ההיקף, היעילות והתשואה על ההשקעה.innovid-trans-large (4)

אינוביד נוסדה בשנת 2007 על ידי צביקה נטר, טל חלוזין וצחי זיגדון. החברה מעסיקה כ-200 עובדים בשמונה משרדים ברחבי העולם: ניו יורק, לוס אנג'לס, שיקאגו, דטרויט, לונדון, סידני, מלבורן ומרכז מחקר ופיתוח ברמת גן בו מועסקים כ- 70 עובדים. החברה נהנית מתמיכתן של סקויה קפיטל, ג'נסיס פרטנרס, T-Ventures, זרוע ההשקעות של סיסקו ו-NewSpring Capital.

 אינוביד זכתה במספר פרסים, לרבות תואר "מקום העבודה הטוב ביותר ל-2015" מטעם AdAge, תואר "מקום העבודה הטוב ביותר ל-2015 " מטעם Crain, "רשימת הכוכבים העולים" ב-2013, 2014 ו-2015 של IAB Mixx, פרס הווידיאו של Digiday (2012 ו-2014), פרס ASPY של iMedia Connection ופרס Creative Media ל-2013.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות