<
יום שלישי , פברואר 20 2018
מבזקים
דף הבית > נושאים בכותרות > אבטחה ו-Cyber > בישראל מעדיפים לבצע פעולות פיננסיות במחשבים ניידים עם חיבור אינטרנט קווי

בישראל מעדיפים לבצע פעולות פיננסיות במחשבים ניידים עם חיבור אינטרנט קווי

מחקר חדש של מעבדת קספרסקי ו- B2Bאינטרנשיונל בקרב יותר מ-5,500 משתתפים ב-26 מדינות מראה כי המשתמשים עושים היום שימוש בטווח הולך ומתרחב של מכשירים כדי לנהל מספר גדול יותר של פעולות פיננסיות ברשת. על פי המחקר, 62% אחוז מהארגונים הבחינו בעליה ניכרת בהיקף הלקוחות המבצעים פעולות פיננסיות ברשת.

נעם פרוימוביץ, מנכ"ל קספרסקי ישראל

נעם פרוימוביץ, מנכ"ל קספרסקי ישראל

המחקר חושף כי 61% מהמשתמשים מבצעים את התשלומים המקוונים שלהם על גבי תחנות עבודה או מחשבים ניידים המחוברים לרשת בחיבור אינטרנט קווי. בישראל עומד הנתון הזה על 56%. מהסקר עולה עוד  כי 46% מהמשתמשים מבצעים תשלומים מקוונים על גבי תחנות עבודה או מחשבים ניידים המחוברים לרשת בחיבור אלחוטי – בארץ עומד הנתון על 37% – ואילו 24% מבצעים את הפעילות הפיננסית שלהם על גבי מכשיר נייד תוך שימוש באינטרנט אלחוטי. בארץ, שיעור המבצעים עיסקאות פיננסיות במכשירים ניידים עם אינטרנט אלחוטי עומד על 15%.

רק 18% מנשאלי המחקר עושים שימוש באפליקציות סלולריות לביצוע עיסקות פיננסיות – בארץ עומד שיעור המשתמשים על 20% – בעוד שהשימוש בדפדפן לביצוע עיסקאות פיננסיות עומד על 38%, ועל 30% בישראל. עם זאת, 38% מהמשתמשים עושים שימוש הן בדפדפנים והן באפליקציות, בעוד שבארץ עומד שיעור השימוש הכפול, הן בדפדפנים והן באפליקציות, על 45%.

המחקר מצא עוד כי בנקים וחברות תשלומים רבים מתקשים להגן על עצמם ועל לקוחותיהם בצורה מלאה מפני הונאות פיננסיות. על אף ש-50% מאמינים כי הונאות מקוונות נמצאות בצמיחה, רק 53% הטמיעו אימות בשתי רמות (two-factor) ורק 50% הפעילו פתרון ייעודי, בזמן אמת, נגד הונאות. 22% מאמינים כי זו הדרך היעילה ביותר שקיימת להגנה, ו-67% הטמיעו קישור מאובטח עבור כל התשלומים המקוונים.

המחקר גילה כי פתרונות תוכנה כלליים לאבטחה ברשת אינם נתפסים כשיטה יעילה למניעת מתקפות פישינג וקוד זדוני המוסוות היטב, היכולות להוביל להונאה פיננסית. פחות מ- 10% מהמשיבים העדיפו אפשרות זאת. הפתרון המועדף הוא פתרון ייעודי. Kaspersky Fraud Prevention הוא פתרון אבטחה מקיף שנועד להתמודד עם הונאות בנקאות מקוונת. הוא מספק הגנה רב שכבתית עבור פעולות בנקאות מקוונות וניידות. הפלטפורמה המרכזית מורכבת משתי מערכות משנה. האחת היא מנוע תוכנה ללא תוכנת סוכן, השוכן בתשתית הבנק, ומבטיח שכבה נוספת של הגנה באמצעות ניתוח של פעולות הבנקאות במכשירי הלקוחות.

אפשרות נוספת היא פתרון עבור נקודות קצה, כגון מחשבים ומכשירים ניידים. ברגע שהותקן על מחשב מק או חלונות, Kaspersky Fraud Prevention for Endpoints  בודק את אמיתות האתרים הפיננסים ופותח עמודים במצב מאובטח, כדי להבטיח כי כל המידע מוגן מגניבה או שינוי. הוא גם מבטיח כי אף קוד זדוני לא יוכל להיטען אל המחשב. חבילת הפיתוח Kaspersky Fraud Prevnetion SDK, מצידה, מאפשרת ליצור אפליקציות מוגנות מפני הונאות מקוונות עבור פלטפורמות  אנדרואיד, iOS או חלונות לניידים.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות