<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים

לנובו וגוגל חוברות לפיתוח משותף של סמרטפון ראשון במסגרת Project Tango  

  • לנובו מפתחת את הסמרטפון הראשון מבוסס Project Tango בשיתוף פעולה עם גוגל
    lenovo+google = tango

    lenovo+google = tango

  • הטכנולוגיה של Project Tango מאפשרת למכשירים לנווט בעולם הפיסי בדומה לדרך הניווט האנושית
  • קול קורא למפתחים להגיש הצעות לאפליקציות Project Tango, ואף לזכות במימון ולהכניס את האפליקציות לסמארטפון הראשון של Project Tango

 לאס וגאס, ה-7 בינואר – לנובו הכריזה היום בתערוכת האלקטרוניקה הצרכנית CES 2016על פיתוח המכשיר הנייד הצרכני הראשון  מבוסס Project Tango, בשיתוף גוגל. המכשיר אשר יהיה זמין בקיץ 2016 ומבוסס על מעבד Qualcomm Sanpdragon, הופך את מסך המכשיר לחלון "קסמים" אשר יכול להקרין שכבת אובייקטים  ומידע דיגיטלי לחלל האוויר. לנובו, גוגל ו- Qualcomm Technologies  עובדים בשיתוף פעולה הדוק על-מנת להשיג אופטימיזציה של תוכנה וחומרה, וכדי להבטיח שהמשתמש יקבל את המירב מהפלטפורמה של Project Tango.

Project Tango של גוגל היא פלטפורמה טכנולוגית אשר משתמשת במחשוב חזותי מתקדם, חיישני עומק ומעקב תנועה, כדי ליצור חוויות תלת מימד על גבי המסך, המאפשרות למשתמשים לסקור את הסביבה הפיסית שלהם דרך המכשיר. חומרה ותוכנה ייעודיים משולבים יחדיו כדי לאפשר למכשיר להגיב לכל תנועה של המשתמש, כאשר הוא צועד קדימה, אחורה או נשען לצדדים. מפתחי אפליקציות יכולים להפוך את הבית שלכם למשחק, או ליצור חלון קסמים אל תוך סביבה וירטואלית או רבודה. Project Tango מאפשר למכשירים לזהות מקומות שהיו בהם בעבר, כגון סלון הבית, המשרד או אזורים ציבוריים. בשונה מ- GPS, מעקב התנועה של Project Tango עובד בתוך מבנים, ומאפשר למשתמשים לנווט במדויק בתוך קניון, או אפילו לאתר פריט בודד בחנות בה המידע זמין. באמצעות שימוש בחיישן במכשיר, מכשירי Project Tango יכולים גם ללכוד את מימדי החדר, ולספק מדידות אשר יכולות לשמש כאשר אתם מבצעים קניה של ריהוט או פריטי עיצוב.

כחלק משיתוף הפעולה, אנו גם מזמינים מפתחים לסייע לצמיחת סביבת האפליקציות של Project Tango. היכולות המתקדמות של טכנולוגיית Project Tango מאפשרת למפתחים ליצור אפליקציות שלא היו יכולים ליצור בעבר. החל מהיום יכולים מפתחים  להגיש הצעות לפרויקטים של אפליקציות Project Tango ב- https://www.google.com/atap/project-tango/app-incubator, ואף לזכות במימון ובאפשרות שהאפליקציה שלהם תוצג בסמרטפון של לנובו. תקופת ההגשה תסתיים ב- 15 בפברואר, 2016.

"כדי לפרוץ קדימה בסביבה ההיפר-תחרותית של תחום הסלולר, אנו חייבים לקחת סיכוני חדשנות – זו הדרך היחידה לשנות באמת את הדרך בה אנשים משתמשים בטכנולוגיה ניידת", אמר צ'ן קסודונג, סגן נשיא בכיר ונשיא, קבוצת ניידות, לנובו. "ביחד עם גוגל אנו מפילים חומות בזכות עבודה מקבילה על חומרה ותוכנה לניידות. הפיכת החזון המשותף שלנו למציאות, תיצור חווית מוצר הוליסטית יותר אשר מציתה את הדמיון של הצרכנים כיום".

"עם Project Tango, הסמארטפון הופך לחלון קסמים אל העולם הפיסי, בכך שהוא מאפשר תפיסת מרחב ותנועה מדויקת, אל מעבר לגבולותיו של מסך המגע", אמר ג'וני לי, מנהל Project Tango, גוגל. "באמצעות העבודה עם לנובו, אנו מסוגלים להפוך את Project Tango לנגיש יותר עבור משתמשים ומפתחים בכל רחבי העולם, ולאפשר הנאה ויצירה של חוויות חדשות המשתלבות בעולם הוירטואלי והאמיתי".

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות