<
יום שלישי , דצמבר 19 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > אולקלאוד רוכשת שליטה באימיינד שנהנתה מצמיחה מטאורית ב-2015 להכנסות של יותר מ-50 מיליון שקל

אולקלאוד רוכשת שליטה באימיינד שנהנתה מצמיחה מטאורית ב-2015 להכנסות של יותר מ-50 מיליון שקל

בצעד המחזק את המודל העסקי שלה, הודיעה קבוצת אולקלאוד(AllCloud)  המתמקדת בלעדית בתחום פתרונות ענן, כי מימשה את האופציה שניתנה לה בעת השקעתה הראשונה בחברת תשתיות הענן אימיינד (Emind) באוקטובר 2014, והגדילה את אחזקתה בה תוך השקעה של 10 מיליוני שקלים נוספים וקבלת השליטה בחברה. הכנסות אימיינד עלו במהלך 2015 במאות אחוזים בהשוואה לשנת 2014, להיקף של  יותר מ-50 מיליון שקל.

ערן גיל

ערן גיל

במקביל הודיעה אולקלאוד, שהבעלות עליה הינה בידי המשפחות ויל (מפעל המלט נשר בהרטוב, מילגם – פנגו ועוד)  ויסלזון (מבעלי יקבי כרמל), על כניסת ערן גיל להשקעה ולדירקטוריון של אולקלאוד. גיל הצטרף לסבב ההשקעה בו השתתפה גם משפחת יסלזון, שהיקפו הכולל כ- 10 מיליון שקלים, ומיועד בחלקו למימוש אופציית אימיינד והיתרה לרכישות נוספות של אוקלאוד.

ערן גיל, ישראלי לשעבר המתגורר ב- 13 השנים האחרונות בארה"ב, הוא אחד משלושת מייסדי

Cloud Sherpas   שנמכרה לאחרונה במאות מיליוני דולרים לחברת אקסנצ'ר.

גיל מעורב ומייעץ לאולקאוד מהקמתה ב- 2014. עם מכירת מניותיו ב- Cloud Sherpas החליט להעמיק את פעילותו בחברות ישראליות, בעיקר בתחומי תוכנה-כשירות (SaaS) המעוניינות להרחיב פעילותן לארה"ב. כצעד ראשון השקיע גיל באולקלאוד, והצטרף לדירקטוריון החברה כשהוא מלווה את ההנהלה באופן צמוד בנושאים אסטרטגיים.

בשנה האחרונה ביססה אימיינד את מקומה כשותף גלובלי מוביל של אמזון (AWS) לאחר שהוכיחה את יכולתה בביצוע פרוייקטים גדולים ומורכבים בישראל ובעולם, תוך קידום לקוחות מובילים מהשורה הראשונה אל חזית טכנולוגיות הענן. בשנת 2015 הוכתרה אימיינד כשותף Premier ו- Managed Service Provider של AWS, ואף צויינה ע"י גרטנר בין חמישה ה- Cloud-Native MSP העולמיים.

להב סביר, מנכ"ל ומייסד אימיינד, אומר: "השימוש בענן אינו עוד חזון אלא מציאות ברורה. כל הארגונים מכל הסוגים והגדלים, מאמצים את הטכנולוגיה שמתפתחת בקצב מהיר ומוכיחה יעילות ואמינות שלא ניתן היה להשיג בעבר. כחלק מהמהפכה רואים הלקוחות בארץ ובעולם את הצורך בחברת מומחים חיצונית לליווי הפרויקטים בשלב התכנון, היישום והניהול; מה שמסביר את הצמיחה והגידול המשמעותי של אימיינד.על לקוחותינו נמנים בנק הפועלים, מכון ויצמן, אדמה, LivePerson, Moovit, Gett, ועוד רבים וידועים".

להב סביר

להב סביר

להב סביר מציין כי: "הסינרגיה בין אימיינד ואולקלאוד מוכיחה את עצמה הן בנגישות אל מגוון רחב של לקוחות והן בגיבוי הפיננסי, ועל כן אימיינד נערכת לעוד שנה של צמיחה משמעותית, תוך גיוס והכשרת מומחי ענן נוספים להמשך הובלת מהפכת הענן בישראל ובעולם".

יוסי פרנקל, נשיא אולקלאוד, אומר: "זהו עוד שלב במימוש החזון של אולקלאוד, להיות חברת פתרונות הענן הגדולה והמובילה. אימיינד מתחזקת וצומחת הן בזכות היכולות הטכנולוגיות והאנושיות שלה, הן בזכות הסינרגיה עם החטיבות האחרות בקבוצת אולקלאוד, הכוללות את חטיבת Salesforce  (בלאט-לפידות – שותפת פלטינום הראשונה בישראל) וחטיבת ה-ERP, והן בזכות היכולות הפיננסיות והאסטרטגיות של בעלי המניות באולקלאוד".

  • אודות ALLCLOUD
AllCloud היא הגוף העסקי היחיד בישראל המתמקד בלעדית בתחום פתרונות ענן ומספק ללקוחותיו פתרונות ענן מן הקצה אל הקצה. AllCloud נמצאת בצמיחה משמעותית ע"י רכישת חברות בתחום הענן ובאמצעות יזום והקמה של פעילויות ענן חדשות. AllCloud פועלת כ-One Stop Shop המציע פתרונות מובילים בתחומם ובכלל זה תשתיות – לרבות שרתים, אחסון ואבטחה, פלטפורמות פיתוח, יישומים ורטיקליים בתחומיERP, CRM  – כל זאת למגוון רחב של מגזרים במשק הישראלי. AllCloud מיישמת פתרונות של ספקיות פתרונות הענן הגדולות ביותר בעולם, ביניהן: Amazon Web Services (AWS), גוגל, Salesforce, Microsoft Azure ועוד. לצוות המוביל של AllCloud ניסיון רב בתחומי ה- IT, הבנה עמוקה של התהליכים העסקיים הנדרשים, והיכרות רבה עם מגוון הפתרונות החדשניים ביותר בתחום פתרונות הענן.  www.all-cloud.co.il

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות