<
יום שלישי , דצמבר 19 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > ולנס הישראלית קיבלה את פרס האמי הטכנולוגי על תרומתה לשיפור איכות הצפייה בטלוויזיה

ולנס הישראלית קיבלה את פרס האמי הטכנולוגי על תרומתה לשיפור איכות הצפייה בטלוויזיה

בטקס יוקרתי של ארגון ה-Emmy, שהתקיים ביום שישי, 8 בינואר, במלון בלג'יו בלאס וגאס, בצמוד לתערוכת האלקטרוניקה CES, קיבל דרור ירושלמי מנכ"ל חברת השבבים הישראלית ולנס (Valens) את פרס האמי הטכנולוגי על תרומתה לשיפור איכות הצפייה בטלוויזיה. זאת, באמצעות טכנולוגית HDBaseT שפיתחה ואשר הפכה לתקן עולמי להפצת תכני מולטימדיה בבתים, עסקים ומקומות ציבוריים.

מימין לשמאל: דרור ירושלמי, מנכ"ל ולנס, אריאל סובלמן, נשיא ארגון HDBaseT, עירן לידהCTO  ולנס, מיכה ריסלינג, סמנכ"ל בכיר לשיווק ופיתוח עסקי בולנס ויאן באוור, דיימלר (מרצדס).

מימין לשמאל: דרור ירושלמי, מנכ"ל ולנס, אריאל סובלמן, נשיא ארגון HDBaseT, עירן לידהCTO ולנס, מיכה ריסלינג, סמנכ"ל בכיר לשיווק ופיתוח עסקי בולנס ויאן באוור, דיימלר (מרצדס).

בפרס זוכות מדי שנה חברות שהפגינו חזון וחדשנות טכנולוגית יוצאות דופן, ובכך השפיעו באופן מהותי על שוק הטלויזיה והבידור העולמי. הטכנולוגיה של ולנס משמשת כיום כ-150 חברות ברחבי העולם, בהן יצרניות האלקטרוניקה המוכרות פנסוניק, פיליפס, NEC, פיוניר, היטאצ'י ועוד. ולנס הכריזה במהלך CES, על הצעד הבא שלה – כניסה לעולם הרכב, לאחר שיצרניות הרכב דיימלר (מרצדס) וג'נרל מוטורס וכן דלפי – ספקית טכנולוגיות מובילה לתעשיית הרכב, הודיעו על הצטרפותן לארגון HDBaseT, המבוסס על הטכנולוגיה של ולנס.

בנאומו, עם קבלת הפרס, אמר דרור ירושלמי: "בשנת 2006, כאשר הוקמה ולנס על ידי ששה מייסדים  במרתף ביתי במכבים, היה לנו חזון: יצירת פתרון טוב יותר להפצת וידאו באיכות גבוהה. כיום אני מקבל את הפרס בשם 180 עובדי ולנס, השותפים לפיתוח טכנולוגיית HDBaseT להישגים אליה הגיעה היום. הם אלו שממשיכים ללא הרף בפיתוח הדורות הבאים והיישומים הנוספים של הטכנולוגיה ומציגים יזמות, חדשנות והתמדה בלתי נלאים. כיום, ברור מעל לכל ספק כי עשינו שינוי, עם טכנולוגיה שמאפשרת הפצה פשוטה של וידאו באיכות אולטרה HD ואני גאה ונרגש מהישג זה. הפרס הזה שייך גם לארגון  HDBaseTשהקמנו וכולל היום 150 חברות שפועלות יום-יום להפצת הטכנולוגיה והטמעתה במגוון רחב של שימושים".

טכנולוגיית HDBaseT מאפשרת חיבוריות plug-and-play בין מקורות וידאו אולטרה HD, לבין מסכי התצוגה, ללא צורך בדחיסה ותוך שמירה על איכות התוכן, בצורה קלה ופשוטה לשימוש. זאת, בכבל רשת סטנדרטי יחיד המגיע עד לאורך של מאה מטר ומאפשר העברה של אודיו, וידאו, אתרנט, אותות בקרה, אספקת חשמל עד 100w ותמיכת USB 2.0. תכונות ייחודיות אלה מייתרות את ריבוי הכבלים המוכר בכל בית ועסק, ומאפשרות למתקינים ולמשתמשים להשתמש בכבל אחד בלבד, סטנדרטי, אמין וזול. כיום, ולנס היא האחראית הבלעדית העולמית ליותר מ-30 פטנטים מוכרים ומספר דומה בתהליך.

אודות Valens 

דרור ירושלמי

דרור ירושלמי

ולנסValens) ) הינה חברת שבבים ישראלית שהוקמה כסטרטאפ בשנת 2006. החברה היא המפתחת והמובילה העולמית של טכנולוגיית HDBaseT המאפשרת התקנה פשוטה, יעילה וחסכונית יותר של מערכות AV מקצועיות להפצת תוכן מולטימדיה Ultra-HD ללא דחיסה ולמרחקים ארוכים. הטכנולוגיה שפיתחה ולנס הפכה לתקן עולמי המוגן בפטנט, אשר מקודם באמצעות ארגון HDBaseT. הארגון הוקם על ידי ולנס בשנת 2010, בשיתוף עם LG, סמסונגו-Sony Pictures Entertainment. ארגון HDBaseT הוקם במטרה לקדם את התקןלהפצת תכני מולטימדיה בעסקים, מקומות ציבוריים ובבתים, ולחבר בין שחקני מפתח מובילים בשוק מוצרי הקצה. פעילויות הארגון מכסות את כל האקו-סיסטם בשוק האודיו-וידאו ומגוון רחב של תחומים בתעשיית הבידור: מסכי תצוגה, מקרנים, ציוד AV מקצועי, קולנוע ביתי, יצרני ציוד CE/PC, ספקי ציוד קישוריות לאודיו/וידאו, אינטגרטורים וקמעונאים וכלה במתקינים ובצרכנים. כיום חברות בארגון HDBaseT כ- 150 חברות, בהן יצרניות האלקטרוניקה המוכרות בעולם, כגון: פנסוניק, פיליפס, NEC, פיוניר, היטאצ'י ועוד.

ולנס מעסיקה כיום כ-180 איש, רובם במטה ההנהלה והפיתוח של החברה בהוד השרון, והשאר בסניפיה בארה"ב, יפן, הונג-קונג, דרום קוריאה וטאיוואן.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות