<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > DnA IT השלימה פרויקט ליישום מערך אחסון ומחשוב מאוחד בחברת ערדום שירותי תקשוב

DnA IT השלימה פרויקט ליישום מערך אחסון ומחשוב מאוחד בחברת ערדום שירותי תקשוב

הפרויקט כלל פתרון מבוסס על פתרון SmartStack  של Cisco על גבי תשתיות מחשוב אחודות בשילוב Nimble Storage המספק אחסון היברידי מודרני

חברת DnA IT  השלימה פרויקט בחברת ערדום שירותי תקשוב, ליישום חבילת SmartStack הכוללת מערך אחסון היברידי של Nimble Storage ומערך מחשוב מאוחד (UCS) של סיסקו, שבו נכללים שרת, מיתוג ותמיכה בווירטואליזציה. חברת ערדום מספקת למאות לקוחותיה פתרונות כוללים ומגוונים בתחומי המחשוב ומערכות מידע, מערכת ERP יישומי הובלה והיסעים, שירותי תקשוב ושירותי אירוח יישומים בחוות שרתים. חבילת SmartStack  תשולב בדאטה סנטר של ערדום הממוקם בדרום הארץ, סמוך לקיבוץ יטבתה. היקף העסקה מוערך במאות אלפי שקלים.

טרם הפרויקט, היו בערדום כ- 150 שרתים פיזיים ווירטואליים עם ציוד תקשורת רב. מערך זה היה מורכב לניהול ולא עמד בדרישות הביצועים בעבודה עם בסיסי הנתונים. בחברה חיפשו פתרון שישפר משמעותית את הביצועים, יהיה מותאם לסביבה וירטואלית וסקאלבילי. כמו כן, כיוון שחוות השרתים ממוקמת סמוך לקיבוץ יטבתה וצוות ה- IT בחברה אינו גדול, נדרשו מערכות מודרניות, פשוטות ונוחות לתפעול באופן עצמאי, ללא צורך להסתמך על גורמים מקצועיים מבחוץ.

מערך האחסון של Nimble Storage  ששולב בערדום, בהיקף של 50 טרה בייט,מבוסס על פתרון האחסון CS300 המשמש לאחסון מידע מבסיסי נתונים SQL . הפתרון מספק זמני תגובה של פחות מ-1 מילי שניה בממוצע וקצב של 50,000 קריאות וכתיבות לדיסק בשניה (I/Os). מערכת הניהול והתמיכה InfoSight של Nimble Storage, מאפשרת ניהול קל ונוח ודואגת לשמירת היציבות והביצועים של מערך האחסון.

בעקבות הפרויקט צומצם משמעותית היקף ה- Foot Print של המערכות (מ-5 ארונות לחצי ארון) וצריכת החשמל צנחה בכ-50%. פתרון ה- SmartStack מאפשר לערדום ניהול של הדאטה סנטר בצורה מאוחדת ויעילה, וכן התמודדות פשוטה עם גידול בדאטה סנטר, השגת רמת ביצועים גבוהה בכל היקף, ואחריות אחת מול סיסקו ו- Nimble Storage.

אריק זינגר מנמר ערדום

אריק זינגר מנמר ערדום

מרסל דבאוי, מנכ"ל ערדום שירותי תקשוב, אמר: "אנו מספקים ללקוחותינו יישומים במודל ענן ושירותים נוספים הנסמכים על חוות השרתים שלנו ולכן הביצועים, יכולת הרחבה והחיסכון בעלויות קריטיים לעבודתנו ולשביעות רצון הלקוחות. בנוסף לכך, כיוון שאנו ממוקמים בערבה, נוחות התפעול והיכולת לתפעל את המערכות בקלות באמצעות הצוות הקיים שלנו חשוב לנו מאוד. DnA IT התאימה לנו פתרון מודרני, עתיר ביצועים, נוח לניהול ותפעול המאפשר לנו להגדיל היקפים ללא פגיעה בביצועים".

אריק זינגר, מנמ"ר, ערדום: "פתרונות האחסון המסורתיים, אשר פעלו במרכזי הנתונים, לא הצליחו לספק את רמת הביצועים והשרידות הדרושים למען חווית משתמש מספקת, עבור לקוחות הענן של ערדום, ולכן חיפשנו פתרון שייתן גם תשובה טובה ושקופה עבור סביבה וירטואלית וגם ידע להתמודד עם ביצועים גבוהים עבור מערכות ה- ERP של הלקוחות. בחרנו בפתרון מודרני שמאפשר פשטות ונוחות בתפעול, המציע גם אופק גידול וגם חסכון בשטח רצפה, המתבטא בצמצום עלויות".

אושרי שרון, מנכ"ל, DnA IT: "עם הצרכים הגדלים והולכים של הדאטה סנטר כיום, ארגונים נתקלים באתגרים גדולים מאוד לשמירת ביצועים שמשפיעים על ה .ROI פתרונות SmartStack של סיסקוהמשתלבים עם הפתרונות של  ,Nimble Storageמסייעים להתמודד עם האתגרים בדאטה סנטר. פתרונות מאוחדים אלו ניתנים ליישום מהיר, מאפשרים לנהל את השרתים, האחסון והתקשורת בדאטה סנטר בקלות רבה יותר מנקודת ניהול אחודה, מספקים את הביצועים והנפח הדרושים, כאשר הלקוחות נהנים מאחריות כוללת אחת".

אודות DnA IT

DnA IT משווקת ומיישמת פתרונות תשתית עבור דאטה סנטרים של ארגונים, על בסיס פרויקטי "מפתח", הכוללים את כל רכיבי התשתית – חומרה, תוכנה ושירותים מקצועיים לפתרונות מרכזיים עבור לקוחות בינוניים וגדולים בישראל

אודות Nimble Storage

Nimble Storage הנסחרת בבורסת נאסד"ק (סימול: NMBL) מגדירה מחדש את שוק אחסון הנתונים עם פלטפורמה היברידית מתקדמת. פתרונות הפלאש של Nimble מאפשרים להשיג שיפורים משמעותיים בביצועי היישום ובנפח האחסון ולדלג על צווארי בקבוק הנובעים ממערך האחסון. בה בעת, Nimble מספקת יכולות גבוהות של הגנה על נתונים והורדת עלויות. בליבת פלטפורמת הפלאש של Nimble נמצא ה- Cache Accelerated Sequential Layout (CASL) הרשום כפטנט ו- InfoSight, מערכת ניהול ותמיכה מבוססת ענן, אשר דואגת לשמירת היציבות והביצועים של מערך האחסון. למעלה מ- 5,000 ארגונים, גופי ממשלה וספקיות שירותי תקשורת יישמו את פתרונות הפלאש של Nimble ב- 38 מדינות. הסניף הישראלי של Nimble Storage הוקם בשנת 2015 והוא מנוהל על ידי רפי שקולניק. Nimble Storage פועלת בישראל באמצעות שותפיה העסקיים, ביניהם: וואן1 וטלדור.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות