<
יום ראשון , דצמבר 17 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > פרויקט ישראלי הוכתר כמוביל בין פרויקטי הליבה הבנקאית בעולם בשנת 2015

פרויקט ישראלי הוכתר כמוביל בין פרויקטי הליבה הבנקאית בעולם בשנת 2015

סוכנות IBS פרסמה את הרשימה המנצחת שלה לפרויקטים המובילים בשנת 2015 ודרגה את פרויקט החלפת מערכת הליבה הבנקאית בבנק יהב, אותו מבצעת חברת TCS, כפרויקט המוביל בתחומו בעולם

סוכנות IBS הבינלאומית פרסמה את הדו"ח השנתי שלה, שסקר מעל 1800 בנקים ב-160 מדינות בעולם בהקשר של מערכות הליבה הבנקאיות שלהם. במסגרת רשימה זו, הוכתר פרויקט החלפת מערכות הליבה הבנקאיות של בנק יהב הישראלי כפרויקט המצטיין.

הפרויקט המבוצע על ידי  TCS ישראל (Tata Consulting Services) במסגרתו מוטמעת בבנק מערכת הליבה הבנקאית BaNCS מבית TCS  – מקבוצות ה-IT הגדולות בעולם, שמהווה חלק מקונצרן טאטא (TATA) ההודי הגלובלי. היקפו של הפרויקט הוערך במאות מיליוני שקלים.

IBS היא סוכנות עצמאית העוסקת בניתוחי שוק וחדשות הנוגעות לשווקי הטכנולוגיה הפיננסית העולמית. הסוכנות היא חטיבה של חברת הייעוץ הבינלאומית  CederLLC, שעוסקת בייעוץ לחברות טכנולוגיה.

אייל מוסקל

אייל מוסקל

כאמור בשנת 2014 הכריז בנק יהב כי חתם עם חברת TCS ישראל על הסכם להקמת מערכת ליבה בנקאית עצמאית שתחליף את שירותי המחשוב שהבנק צורך מבנק הפועלים. ההסכם אושר בדירקטוריון יהב באפריל 2014. הפרויקט נמצא בשלבי פיתוח מתקדמים – תהליך ניתוח הפערים הושלם עד לסתיו 2015 – ובמקביל כבר בתחילת 2015 התחילו שלבי הפיתוח השונים במסגרת יותר מ-30 צוותי עבודה שונים.

איל מוסקל, מנכ"ל TCS ישראל מסר: "אנחנו גאים בזכייה זו ושמחים על הבחירה. ידענו שזהו פרויקט התוכנה המשמעותי ביותר בתחום הבנקאות בישראל, מכיוון שהוא פורץ דרך בכל היבט, ויחד עם זאת הופתענו לטובה מהבחירה של IBS שמסקרת לעומק תחום זה בעולם כיוון שהוא פורץ דרך גם ברמה עולמית. הבחירה של IBS משמעותית מהרבה בחינות מקצועיות, ובעיקר מסמלת את תחילתו של עידן חדש בשוק הבנקאות בישראל בפרט ובעולם בכלל."

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות