<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > אליפות הסייבר הלאומית: כ- 100 בתי ספר יתחרו על התואר הנכסף – אלוף הסייבר הישראלי

אליפות הסייבר הלאומית: כ- 100 בתי ספר יתחרו על התואר הנכסף – אלוף הסייבר הישראלי

ביום שלישי (12.4) יתקיים גמר אליפות הסייבר הלאומית של משרד החינוך, IATI וקרן רש"י; 

כ- 100 בתי ספר (יסודי ועל יסודי) עלו לשלב הגמר ויתחרו ראש בראש בקרבות סייבר

שר החינוך נפתלי בנט: "אלופי הסייבר יובילו בעתיד את יחידות העילית של צה"ל ויהוו את עתודת ההייטק הישראלית. האליפות נועדה לפתוח בפני התלמידים צוהר לעולם הטכנולוגיה והמדעים, ודרך המשחק והאינטראקטיביות לעודד אותם לאתגרים, יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא. התכנות היא שפה וכדי להצטיין התלמידים חייבים ללמוד את השפה כבר בגילאים הצעירים".

ביום שלישי (12.4) יתקיים הגמר הגדול של אליפות הסייבר הישראלית. לראשונה כ-1,800 בתי ספר (מכיתה ג' ועד יב') השתתפו בתחרות, שהחלה בחודש אוקטובר וכללה תחרויות ראש בראש בין בתי הספר השונים, בהתאם לשכבות הגיל. לאירוע הגמר עלו כ-100 בתי ספר מכל רחבי הארץ שיתחרו ביניהם על התואר הנכסף – אלוף הסייבר הישראלי.

קרין מאייר רובינשטיין

קרין מאייר רובינשטיין

אליפות הסייבר היא תכנית ייחודית המשותפת למשרד החינוך, IATI (האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות) וקרן רש"י, אשר במסגרתה התלמידים לומדים באמצעות משחק את יסודות הסייבר, התכנות והמחשבים כבר בגילאים הצעירים. נבחרות בתי הספר כוללות כחמישה תלמידים שזוכים לליווי והדרכה צמודה של צוותים מקצועיים.למימון האליפות גויסו קרוב למיליון ₪ מחברות טכנולוגיה מובילות החברות ב-IATI, שנרתמו ותרמו לקידום החינוך הטכנולוגי בישראל.

המטרה:  לקרב את התלמידים אל תחומי המתמטיקה, מדעי המחשב וטכנולוגיה. לאורך התחרות בתי הספר צברו ניקוד, כאשר בתום השלבים המוקדמים, הטובים ביותר בכל בית ספר נכנסו לנבחרת, ובהתאם לתוצאות נקבע הדירוג לגמר. בתי הספר קיימו באחרונה מחנות אימונים אינטנסיביים, במסגרתם תרגלו התלמידים בשעות הבוקר והערב טכניקות שונות של תכנות.

ü     משחק ה"קוד לילדים" (מיועד לתלמידי ג' – ט') אין צורך בידע מקדים בתכנות. משחק אטרקטיבי לילדים, כאשר על ידי הפעולות שהתלמיד עושה הוא למעשה לומד כללים בסיסיים בתכנות.

ü     משחק "הקוד לתיכונים" – זהו משחק ברמה מאוד גבוהה הדורש מיומנויות של מדעים מוגברים, הנדסת תוכנה ואף לימודי סייבר.

מטרת התחרויות:

 

ü     להעלות את המוטיבציה והרצון אצל תלמידים ללמוד מקצועות טכנולוגיים

ü     להגביר את המוטיבציה של תלמידים לתכנת בתוך ומחוץ לשעות הפעילות בביה"ס

ü     לעודד בני נוער לפתח יכולת לימוד עצמית, עבודה קבוצתית, תחושת מסוגלות וחשיבה מחוץ לקופסא.

 

 

קרין מאיר רובינשטין, מנכ"לית IATI – האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות: "חינוך הוא המפתח לשימור מעמדה של תעשיית ההייטק הישראלית. אנו רואים חשיבות עצומה בהצמחת הדור הבא שיוביל את התעשייה וישמר את מעמדה כקטר הצמיחה של המשק גם בשנים הבאות – ואליפות הסייבר היא דוגמה טובה לאיך עושים את זה נכון".

עופר רימון מנהל מינהל תקשוב במשרד החינוך: "תחרות הסייבר הלאומית מגלמת את התפיסה שללמוד לתכנת זה כיף, תלמידים בכל הגילאים אוהבים את זה ויכולים להתקדם בתחום הזה. צריך רק לאפשר להם. תוך כדי התכנות הם לומדים לתכנן לעבוד בצוות, מבינים את החשיבות לעבוד בצורה מסודרת, התמודדות עם בעיות, וכמובן חשיבה מתמטית".

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות