<
יום שלישי , דצמבר 19 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > משרד החינוך וסיסקו ישראל קיימו את  אליפות ה-IT והרשתות הארצית הראשונה לבני נוער

משרד החינוך וסיסקו ישראל קיימו את  אליפות ה-IT והרשתות הארצית הראשונה לבני נוער

  • בשלב הגמר שנערך במטה חברת 'סיסקו' בנתניה התחרו 60 תלמידים מ-20 בתי"ס מרחבי הארץ ובמקום ראשון זכתה נבחרת ביה"ס גימנסיה חדרה.מהלך התחרות
  • הנבחרות במקום ה-1 וה-2 יזכו להשתתף בספטמבר בתחרות WORLD SKILLS ISRAEL, בה יתחרו כבודדים. הזוכה שם ייצג את ישראל בתחרות ה-EuroSkills שתתקיים בדצמבר בגטבורג שוודיה ובה ישתתפו מעל 500 צעירים מ-28 מדינות
  • במהלך השנים 2014-2017 משקיעה סיסקו מיליון דולר במימון הכשרת מורי תיכונים במגמת תקשוב, סבסוד רכישת מעבדות ועוד, כדי לסייע בהכשרת דור ה-IT הבא של ישראל
  • אנשי מקצוע בתחום ב-IT מבוקשים היום בכל ענף: שירותים פיננסים, אופנה, בריאות ועוד

ביום ה' האחרון (6.4) התקיימה, לראשונה בישראל, אליפות IT ורשתות תקשורת ביוזמת משרד החינוך, בשיתוף 'סיסקו' ובהשתתפות תלמידים מרחבי הארץ, המהווים את דור העתיד של ה-IT הישראלי. התחרות תהפוך לתחרות שנתית, במטרה לעודד בני נוער ללמוד את מקצועות ה- IT המבוקשים.

לשלב הגמר עלו 60 תלמידי ותלמידות מגמות תקשוב (כיתות י"א-י"ב) מ-20 בתי הספר ברחבי הארץ. במסגרת האליפות, נדרשה כל נבחרת בי"ס (3 תלמידים בכל נבחרת) להתמודד בזמן אמת עם 5 משימות וירטואליות מתגלגלות ומאתגרות, בנושאים השייכים לעולמות התוכן של תחום הIT- ורשתות תקשורת, כגון: רשתות מקומיות ולא מקומיות, הגדרות אבטחה ועוד. גימנסיה חדרה - מקום ראשון

התלמידים ביצעו את המשימות שהוטלו עליהם על גבי עמדות מחשבים ובסוף התחרות הוכרזו 3 בתי ספר הזוכים (על פי זמן ותוצאה) על בסיס פורמט הקורס של האקדמיה של סיסקו. הנבחרת שקיבלה את הציון הגבוה ביותר בזמן הקצר ביותר והוכתרה כמנצחת היא נבחרת בי"ס גימנסיה חדרה. כמו כן, כראוי לאליפות חולקו גם פרסים לזוכים: חברי נבחרת גימנסיה חדרה שזכתה במקום הראשון קיבלו כל אחד טאבלט של סמסונג, בעוד חברי נבחרות שזכו במקומות השני (מקיף ר"ג) והשלישי (תיכון גבעת ברנר), קיבלו גם הם מתנות בדמות אוזניות Bluetooth ותיק למחשב נייד של סיסקו.

חברי הנבחרות שזכו בשני המקומות הראשונים, גימנסיה חדרה ומקיף ר"ג יזכו להשתתף בספטמבר בתחרות WORLD SKILLS ISRAEL, בה יתחרו כבודדים. מדובר בתחרות מיומנויות וכישורים מקצועיים במגוון תחומים שהזוכה בה ייצג את ישראל בתחרות האירופאית, ה-,EuroSkills שתתקיים בדצמבר בגטבורג שוודיה ובה ישתתפו מעל 500 צעירים מ-28 מדינות.

התיכונים שהשתתפו באליפות היו: אמי"ת צפת, ניגונים ירושלים, אמירים ראשון לציון, חקלאי פרדס חנה, קרית נוער ירושלים, בית דוד קרית גת, עתיד ירושלים, הגליל נצרת, ויצו רחובות, גמנסיה חדרה, נעמת ראשל"צ, אסיף משגב, מקיף גבעת ברנר, מקיף רמת גן, נעמת חולון, אורט בית הערבה, ברנקו וייס בת ים ואלון בן גוריון אורט עפולה.

האקדמיה של סיסקו הינה אחת מתוכניות האחריות התאגידית בסיסקו, הפעילה בכ- 170 מדינות ברחבי העולם. למעלה מ-4 מיליון תלמידים מחוברים לכיתה הווירטואלית הגדולה בתבל. האקדמיה מכשירה סטודנטים מסביב לעולם ומציידת אותם במיומנויות הנדרשות בטכנולוגיות מידע, תקשורת ורשתות, וכישורים אישיים של המאה ה-21. אליפות IT ורשתות תקשורת 2016 התבססה על מערכת הלימוד והתכנים של האקדמיה בתחום התקשוב והרשתות, בעודה פלטפורמה מקוונת. מדובר באותם התכנים שכ-4000 תלמידי מגמת תקשוב לומדים ביותר מ-200 בתי ספר ברחבי הארץ.

עינת איתין ורוני קרן הלוי, מנהלות האקדמיה של סיסקו בישראל: "התרגשנו מאוד לארח אצלנו את האליפות הראשונה מסוגה ויותר מכל גאים על כך שסיסקו כחברה בינלאומית יכולה לקחת חלק בעיצוב והכשרת דור העתיד של ה-IT הישראלי. מה שהכי ישמח אותנו זה לראות בעשור הבא כמה מהחבר'ה הצעירים הללו, שמגיע להם המון כבוד על העבודה וההשקעה, אצלנו בחברה.

חן זילברמן, תלמיד גימנסיה חדרה: "אני מאוד התרגשתי מהתחרות. זו הייתה התחרות הראשונה מסוגה אז לא ידענו למה לצפות. התחרות הייתה קשה, מאתגרת ומהנה. הרגשנו שמעמד מגמת תקשוב עלה ומאוד התרגשתי לנצח!"

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות