<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > I witness -היא חגורת חיישנים לנחיית עיוורים שזיכתה את תלמידי בית הספר "סטארטאפ בראש" בכפר הירוק, בשני פרסים בתחרות עולמית

I witness -היא חגורת חיישנים לנחיית עיוורים שזיכתה את תלמידי בית הספר "סטארטאפ בראש" בכפר הירוק, בשני פרסים בתחרות עולמית

 וזו התעודה המעידה על קבלת הפרס על חגורת הנחייה לעיוורים - בתחרות העולמית בסין

I witness -היא חגורת חיישנים לנחיית עיוורים שזיכתה את תלמידי בית הספר "סטארטאפ בראש" בכפר הירוק, בשני פרסים בתחרות עולמית על המצאה טכנולוגית חדשה לטובת הציבור. התחרות התקיימה לפני שבוע באוניברסיטה למדע בבייג'ין (University of Chinese Academy of Sciences).

מתן ממיססטבלוב, שנסע לסין עם המוצר שהגה ואף הציג אותו בתערוכה אומר:"אם יש מכונית שיכולה לנוע בלי נהג, יכול גם אדם עיוור להתנייע באמצעות חיישנים"

את האב טיפוס של ה I witness הציגו לראשונה בתחרות האקטון האחרונה ומשם היתה הדרך לסין קצרה.

 מתן הוא תלמיד בית הספר לסטארט אפ בכפר הירוק. המפתח הראשי של קבוצת ה I witness הוא טל בורטמן , והיא כללה גם את התלמידים מאיה מיסיוק, ענהאל אחדות, אופיר דובי ואנה שמעון משכבה י' .

ושאר חברי הקבוצה הם בתחרות הנקראת Beijing Youth Science Creation Competition. משתתפים מאות צעירים מכל העולם שמציגים את הפרויקטים שלהם מתחומי הזואולוגיה, כימיה, פיסיקה, הנדסה, מחשבים, מתמטיקה ופסיכולוגיה. עוד נכחו משלחות מטייואן, מקאו, הונג קונג, איטליה, צ'כיה, רוסיה, אוקראינה, אוסטרליה, מלזיה, ארצות הברית, דרום אפריקה.

מפרט המוצר הזוכה:

המוצר מורכב משני חלקים: ספק כוח וחיישנים אולטרא סוניים. החיישנים ממוקמים כך, שיש להם אזור קליטה משותף שמבחין בעצמים מימין, משמאל ומלפנים. חיבור החיישנים מתאפשר בעזרת מטריצה שפועלת כמפצל חיבורים. המטרימה מחלקת את המתח החשמלי (וולטז׳ ) המופק מלוח הבקרה  למתאם בלוטוס׳ (Bluetooth adapter). המתאם שולח את המידע בעזרת פרוטוקול התקשורת של בלוטוס׳  לאפליקציה. הבחירה בבלוטוס׳ מבטיחה נגישות לאפליקציה שתקלוט ותזהיר את העיוור מהמכשולים.

תלמידי הכפר הירוק זכור בשני פרסים. על רקע תצוגת חגורת החיישנים לנחיית עיוורים שהציגו תלמידי הכפר הירוק בסין
מקום שני בתחרות ופרס כספי של 2000 ביוהאן מארגון היזמים הסיני.

מתן ממיססטבלוב ( 15 ) מראשל"צ :" ההשתתפות בתחרות זו חוויה מרגשת,  לפגוש ולהיחשף לכל כך הרבה תרבויות שונות. הרעיון נולד לפני תחרות האקטון האחרונה. נושא הנגישות מעסיק אותי כמי שמאמין במתן פתרונות מעשיים לבעיות קיימות. נתקלתי בהרבה רצון טוב אבל לא במעשים של ממש, ולא אחת יש לי הרגשה שיש רצון טוב לעזור אבל אין מימוש. רציתי לתת לעיוורים עיניים טכנולוגיות, כדי לשחרר אותם מתלות במקל נחייה או בכלב. המודל נבנה בהסתמך על שיחות עם עיוורים כדי להבין את הצרכים שלהם. בהאקטון קבלנו תגובות טובות וזה הוביל אותנו לתחרות הבינלאומית". אחרי התחרות הוזמנה הקבוצה לפגישה עם צוות המורים ומנהל בית הספר מס' 8 בביג'ין, הנחשב לבית הספר הטוב ביותר בסין. אריה כגן סגן מנהל הכפר הירוק שהצטרף לקבוצה:"הם היו סקרנים לשמוע על מערכת החינוך בארץ ועל הלימודים בכפר הירוק".

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות