<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > חברת TCS בחרה בתשתיות אורקל עבור פרויקט החלפת מערכות הליבה הבנקאיות של בנק יהב.

חברת TCS בחרה בתשתיות אורקל עבור פרויקט החלפת מערכות הליבה הבנקאיות של בנק יהב.

תשתיות אורקל מהוות בסיס לחבילת הליבה הבנקאית BaNCS מבית TCS המיושמת בימים אלו בבנק יהב.

עוזי נבון. צילום שלומי מזרחי

עוזי נבון. צילום שלומי מזרחי

TCS מקימה מערך מחשוב עצמאי לבנק יהב המבוסס על חבילת המדף BaNCS מבית TCS המותקנת על Database  ומוצרי תשתית נוספים מבית אורקל. ההחלטה להקים מערך מחשוב עצמאי התקבלה ע"י בנק יהב, לאחר תהליך בחינה שארך חמש שנים.בכך למעשה מבצע הבנק מהלך אסטרטגי שבסופו יחזיק מערכת מחשוב עצמאית.

היקף העסקה לא נמסר לפרסום אך מוערך במיליוני שקלים.

יצויין כי זהו פרויקט המחשוב הגדול ביותר בתעשיית ה-IT בארץ כיום, וכבר הוכתר ע"י העיתונות המקצועית כפרויקט התוכנה המורכב ביותר בעולם בתחום הבנקאות. כמו כן, זהו פרוייקט אסטרטגי בישראל בו גוף פיננסי גדול מטמיע מערכת ליבה בנקאית בינלאומית שהיא מערכת מדף סטנדרטית ולא בונה מערכת פרי פיתוח עצמי.

בבנק יהב סבורים כי המעבר ממערכת המחשוב של בנק הפועלים לזו של TCS המשרתת מעל 300 מוסדות פיננסיים ברחבי העולם, תאפשר קפיצת מדרגה טכנולוגית ותביא לשדרוג היכולות העסקיות של הבנק ולהוספת יכולות דיגיטל מתקדמות.

לדברי אייל מוסקל, מנכ"ל TCS ישראל, "חברת אורקל היא business partner מהמובילים בעולם שלנו בפרויקטים רבים כבר שנים רבות.אין ספק כי השילוב בין מערכת מתקדמת מבית TCS BaNCS לבסיס נתונים חזק כמו אורקל הוא שילוב מנצח ותציב את מערכת הליבה של יהב בראש המערכות הבנקאיות בישראל.

לדברי עוזי נבון, מנכ"ל אורקל ישראל,  "בחירתה של  TCS במוצרי אורקל היא המשך טבעי של שיתוף הפעולה בין אורקל לחברת TCS כשתי חברות גלובליות המובילות בתחומן. אנו מקווים שמהלך משמעותי זה של TCS  בבנק יהב יוביל לשת"פ רחב היקף עם גורמים נוספים במגזר הפיננסי ובכלל.  אנו מייחסים לפרויקט חשיבות אסטרטגית בארץ ובעולם והצלחתו היא פוטנציאל גדול מאד לשתי החברות". כמו כן אציין כי ההשפעות של פרויקט זה ניכרות כבר כעת בהתעניינות הולכת וגוברת מצד בנקים זרים ברחבי העולם בתפישת הפתרון הייחודית שמוצגת כאן.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות