<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > תוכנות > BIG DATA & BI Analytics >  סברס השלימה פרויקט הטמעת מערכת בינה עסקית (BI) בחברת HPE: תשמש לקבלת החלטות בנושא תרגומי מוצרים

 סברס השלימה פרויקט הטמעת מערכת בינה עסקית (BI) בחברת HPE: תשמש לקבלת החלטות בנושא תרגומי מוצרים

חברת סברס, המתמחה בתחום מחסני נתונים ובינה עסקית (Business Intelligence), השלימה פרויקט פיתוח מערכת BI מתקדמת מבוססת QlikView בחברת HPE (Hewlett Packard Enterprise),  אשר תשמש לקבלת החלטות בנושאים הקשורים לתרגום מוצריה השונים של החברה ברחבי העולם.

מיליוני דולרים מושקעים מדי שנה בתרגום ולוקליזציה של מוצרי HPE לשפות רבות במדינות השונות ברחבי העולם. השקעת תקציבי התרגום מחייבת קבלת החלטות נבונות ומושכלות תוך שקלול פרמטרים רבים. זו הסיבה שבחברת HPEחיפשו פתרון אשר יסייע לקבל החלטות לגבי תרגום המוצרים השונים.

בעקבות הפנייה לחברת סברס, נבנה מודל בשם HPE Globalization BI אשר ממזג את נתוניה השונים של החברה, כולל הכנסות ממכירת מוצרים במדינות שונות, עלויות התרגום לשפות, נתוני רווחיות, גודל שווקים ופוטנציאל השוק ואחוז מנתח השוק. מערכת ה-QlikView מאפשרת לחברה לקבל החלטות על פי הנתונים המשולבים שמציגים תמונה מלאה ואפשרות בחינת כדאיות תרגומים מזויות שונות. המערכת מכילה אלגוריתם המחשב המלצה, כאשר לכל מוצר מחושב ציון עבור כל שפה המציין את כדאיות ההשקעה בתרגום. כמו כן, המערכת מאפשרת בניית תכנון תקציבי בהתבסס על מספר פרמטרים כגון עלות, ROI, דרישות מהשטח, פוטנציאל שוק ומסגרת תקציבית.

שיטת העבודה של החברה לפני הטמעת הפתרון החדש כללה ניתוח מידע ידני באמצעות אקסלים ממספר רב של מקורות פנימיים. בחברה מעידים כי הניתוח היה ארוך וסזיפי היות והיה צורך לאסוף את המידע ממספר מקורות למקום אחד ואז לנתח אותו ללא אפשרות ריכוז המידע במקום אחד. יכולות הניתוח היו מוגבלות ללא אפשרות להציג מידע ויזואלי קל להבנה.

הפרויקט החל בחודש מרץ 2015 והסתיים בחודש דצמבר של אותה שנה. היקפו הכספי של הפרויקט לא צוין.בסיס הנתונים של המערכת הינו SQL Server, תהליכי ה-ETL מבוססים SSIS.

תומר מור, Globalization Group Manager בחברת HPE, אמר כי, "אנו משקיעים מיליוני דולרים בכל שנה בתרגומים ולוקליזציה של מוצרים. המערכת עוזרת לנו לקבל את ההחלטות העסקיות הטובות ביותר ולבצע את ההשקעות הטובות ביותר עם התקציב הנתון. בזכות הכלי החדש שקיבלנו, היום אנו יודעים להגיד אילו שווקים ואילו מוצרים מכניסים לנו את התמורה האופטימלית עבור ההשקעה, ויודעים לקבל החלטות האם להמשיך להשקיע בשוק מסוים".

קובי שמש, מנהל חטיבת הפרויקטים בחברת סברס, אמר כי,  SABRESS-BI-BEYOND

"המערכת מאפשרת ל-HPE לבחון בצורה מדוייקת את נושא הכדאיות של התרגומים – אילו מוצרים כדאי להתחיל לתרגם, אילו מוצרים כדאי להמשיך לתרגם ואילו מוצרים כדאי להפסיק לתרגם – ובעקבות כך מגדילה את אפשרויות הרווח הפוטנציאלי של החברה. היתרון של המערכת שלנו הוא בכך שהיא מוכוונת למשתמש ומאפשרת לו לפעול בצורה עצמאית ללא התערבות מתכנת. חברת HPE קיבלה את כל הידע והכלים הנדרשים על מנת להמשיך ולתפעל את המערכת בעצמם, ללא כל תלות בנו".  

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות