<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > סלקום TV רכשה לשידור את סדרת הדגל החדשה של ה- BBC "פולדארק" Poldark

סלקום TV רכשה לשידור את סדרת הדגל החדשה של ה- BBC "פולדארק" Poldark

וושינגטון פוסט: "מעדן מושלם לקיץ"051__PoldarkDH6A4108

אנטרטיינמנט ויקלי: "סדרה המופקת ללא רבב"

וראייטי: "אם היו מי שחשבו שהז'אנר התקופתי הזה כבר מיצה את עצמו, באה הסדרה הזאת ומוכיחה את עצמה כעוד יהלום".

הוליווד ריפורטר: "איידן טרנר פשוט נוטף כריזמה, מהסצנה הראשונה"

ניו יורק טיימס: "הסדרה פונה למבט הנשי…

בצדק משווים את טרנר לקולין פירת בהפקה של הבי-בי-סי מ-1995 'גאווה ודעה קדומה'"

סלקום TV רכשה לשידור את סדרת הדגל החדשה של ה- BBC

"פולדארק" Poldark

עיבוד מחדש לדרמה התקופתית המצליחה ביותר בטלוויזיה הבריטית, שסחפה את העולם וגם את ישראל בשנות ה- 70.

העונה הראשונה בעיבוד החדש, שכוללת 8 פרקים, תעלה לשידור שבועי ב- 4.5.16 ועונתה השניה, המצולמת בימים אלה, תעלה לשידור בספטמבר, במקביל לשידור בבריטניה.18-PD_150

 "פולדארק" היתה אחת הסדרות הפופולאריות ביותר שהקרין ה- BBC  הבריטי אי פעם, ועם עלייתה היתה ללהיט גם מבחינת הרייטינג באנגליה. בפרק הראשון צפו יותר מ- 5 מיליון איש ובשיאה צפו בכל פרק יותר מ- 16 מיליון איש. ממוצע הצפייה שלה נאמד ב-25.4%. היא השיגה את הרייטינג הגבוה ביותר ברבעון הראשון של השנה, הרייטינג הגבוה ביותר בשלב זה שלה השנה שנרשם מזה עשור. הפרק האחרון של העונה הראשונה משך אליו 5.9 מיליון צופים, הישג אדיר בכל קנה מידה.

סלקום TV גאה להביא לארץ את "פולדארק" – סדרת הדגל החדשה של ה-BBC שהיא עיבוד מחדש לדרמה התקופתית שסחפה את העולם וגם את ישראל בשנות ה- 70. בגרסה חדשה זו, מככב בה בתפקיד הראשי השחקןהאירי איידן טרנר Aidan Turner מטרילוגיית "ההוביט" של פיטר ג'קסון ומהסדרה "כמעט אנושיים". טרנר, כך נטען ב"ניו יורק טיימס", יוצק לגיבור הסדרה כמויות של סקס אפיל שכמותן לא נראו מאז גילם קולין פירת' את מר דארסי בדרמה התקופתית "גאווה ודעה קודמה" מ-1995.

ב"פולדארק", שלעונתה הראשונה שמונה פרקים ועונתה השניה מצולמת בימים אלה, מגלם טרנר יפה התואר את רוס פולדארק, גיבור בעל נפש עצמאית, לב טהור וכתפיים רחבות, בן אצילים קשוח מסוגר עם צלקת רומנטית על לחיו, החוזר ממלחמת העצמאות בארצות הברית ("כמו תמיד, בזבוז של גברים טובים", הוא מסכם אותה). עם שובו הוא מגלה כי אביו מת, וכי ביתו בקרומוול, אדמותיו והמכרה של משפחתו הרוסים, ונורא מזה – כי אהובת לבו עתידה להינשא לאחר. האהובה, אליזבת (הידה ריד Heida Reed, מסדרת הטלוויזיה "ג'ו", וסרט הקולנוע "יום אחד"), היתה בטוחה שבשלוש שנות היעדרותו במלחמה, הוא מת, ולכן התארסה לבן דודו של רוס, פרנסיס (קיילר סולר Kyle Soller). לבו של פולדארק שבור, וכך גם ביתו, אבל הוא עושה כל שביכולתו המופלאה לאחות את השברים מכאן ומכאן.

רשימת המטלות של פולדארק ארוכה; כשהוא אינו עסוק בחינוך המשרתים העצלנים שלו, הוא צריך להדוף את המניפולציות של דודו (וורן קלארק), ולסלק את העפר ואת האדמה החוסמים את המכרה של משפחתו. כאילו לא די בזה, הוא מצליח להציל את דמלזה (אלינור טומילסון, "המלכה הלבנה") מאביה המתעלל ולשכן אותה בביתו. כל זה בפרק אחד בלבד, הראשון של הסדרה.017__PoldarkDH6A3760

הסדרה החדשה שעיבדה דבי הורספילד, מבוססת כמו קודמתה שהופקה בין השנים 1975-1977, על סדרת ספרים של וינסטון גרהם, 12 בסך הכל, שראו אור בין השנים 1945 ועד 2002. ביימו אותה אד בזלגטי וויליאם מקגרגור.

משתתפים בסדרה איידן טרנר ("ההוביט", "כמעט אנושיים", "שושלת טיודור") שנבחר כגבר הסקסי ביותר בעולם על ידי המגזין "גלמור"; הידה ריד, שחקנית איסלנדית, המוכרת מ"ג'ו", אלינור טומילסון המגלמת את הנערה דמלזה שפולדארק אוסף לביתו, ששיחקה ב"המלכה הלבנה" וב"אליסה בארץ הפלאות" ופיליפ דייוויס, המגלם את ג'וד פיינטר, המשרת של "פולדארק", ששיחק ב"ורה דרייק", וכעת משתתף גם בסדרה "מד דוגס", שגם היא תשודר בסלקום TV.

אפילו רובין אליס, שגילם את פולדארק בסדרה משנות השבעים (בשנות התשעים היה גם סרט בשם זה), קיבל כאן תפקיד אורח, ככומר הולס.

הסדרה זכתה לכל כך הרבה שבחים מקיר לקיר באנגליה שאפילו הכוכב שלה, איידן טרנר, חושש כי בעונה השנייה ירגישו המבקרים מחויבים לנעוץ בה כמה סכינים. בסלקום TV תעלה העונה הראשונה לשידור שבועי החל מ-4.5.16 (באותו היום בו משדרת סלקום TV פרק שבועי חדש מהעונה השנייה של "זרה" – סדרה רומנטית היסטורית מצליחה נוספת). את עונתה השנייה תשדר סלקום TV במקביל לשידורה ב- BBC בסתיו הקרוב.

בקורת של ווריאטי בקורת של הוליווד ריפורטר בקורת של הוושינגטון פוסט בקורת של הגרדיאן

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות