<
יום רביעי , פברואר 21 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > עוד הישג לטכנולוגיה הישראלית: Gartner מציינת את NextNine הישראלית במדריך שוק בנושא הגנת סייבר על מערכות בקרה תעשיתיות

עוד הישג לטכנולוגיה הישראלית: Gartner מציינת את NextNine הישראלית במדריך שוק בנושא הגנת סייבר על מערכות בקרה תעשיתיות

החברה מקרית אריה מדווחת על עליה בביקוש למערכות לניהול אבטחת תשתיות קריטיות ומערכות בקרה תעשיתיות

'NextNine' המפתחת ומשווקת מערכת לניהול אבטחת מערכות בקרה תפעוליות (ICS),הודיעה היום כי הוכרה כנציג-ספק במדריך השוק לאבטחת (cyber security) מערכות בקרה תפעוליות  של Gartner.

'NextNine' מספקת פתרונות המאפשרים לחברות אנרגיה, תעשיה ותשתיות הקריטיות, כמו מים וחשמל להגן על מערכות הOT  (טכנולוגיות תפעוליות) שלהן מפני התקפות סייבר. מערכות ה OT כוללות מחשבים תעשייתים, בקרים וחיישנים אשר אחראים לניהול וניטור תהליכי הייצור, פגיעה בהן עשויה לגרום לנזק כבד לסביבה, לחיי אדם ולתהליך הייצור.

בעבר היו מערכות ה OT מנותקות מהרשת ועל כן פחות פגיעות להתקפות, בשנים האחרונות ישנה מגמה של חיבור מערכות ה OT וה IT, תהליך זה נובע מהרצון של ארגוני תעשיה להוציא מידע מרצפת הייצור למרכזי מיחשוב ולענן לצורך קבלת החלטות מבוססת מידע וכן על מנת לאפשר למומחים לבצע שירות ותחזוקה מונעת מרחוק. השיפור ביעילות ובבטיחות כתוצאה מהחיבוריות הוא ברור, אך יחד עם זאת הופכת הרשת התעשיתית לפגיעה יותר להתקפות מהרשת. מגמה נוספת שמגדילה את הסיכונים היא הגידול במוטביציה של גופי טרור או מדינות עוינות לפגוע בתשתיות של מדינות מטרה.

פתרונות הגנת הICS  של 'NextNine' מתבססים על שלושה נדבכים, ניהול אבטחה מרכזי המאפשר למומחי האבטחה להגן על מספר רב של מפעלים ממקום אחד, הגנה על הנכסים התעשייתים אשר פגיעה בהן עשויה לגרום לנזק משמעותי והתמקדות ב Security Essentials  אותן פעילויות הגנה בסיסיות והכרחיות אשר מפעלים רבים אינם מבצעים. באמצעות NextNine מנהלי האבטחה יכולים לבנות תהליכי אבטחה, לפרוס אותם במתקנים התעשייתים וליישם אותם באופן אוטומטי תוך קבלת דוחות והתראות שוטפים.

'NextNine' מוכרת למעלה מחמש עשרה שנה והפתרונות שלה פרוסים באלפי מתקנים תעשייתים בעולם. המכירות מתבצעות ישירות ללקוחות או דרך הסכמי מכירות ושותפויות טכנולוגיות עם חברות ענק בינ"ל כ Rockwell Automation, Cisco, BAE, Yokogawa, Honeywell, Schneider Electric, Wipro  ועוד.

דוחות Gartner מכילים הסברים וניתוחים של טכנולוגיות, מגמות וכיוונים עתידיים בתחום טכנולוגיות המידע. הופעה בדו"ח Gartner מתקבלת בעולם כהצלחה גדולה ומעניקה לחברה "חותמת של איכות" ומאותתת למשקיעים על פוטנציאל הצמיחה של החברה.

שמוליק ארן

שמוליק ארן

הדו"ח  מדגיש את החשיבות הרבה למערכות ההגנה על סביבת ה OT ומהווה אמצעי חשוב למקבלי ההחלטות בארגונים מסוג זה בזיהוי וניתוח פתרונות אבטחה.

במדריך השוק החדש, Gartner מציינת את 'NextNine' כנציג-ספק בתחום הטכנולוגיה התפעולית הצומח.  על  פי הדו"ח, NextNine מספקת מענה לארבע הקטגוריות של אבטחת OT; ניטור ותגובה, פילוח רשת, בקרת גישה מרחוק והגנה על נקודות קצה. על פי הדו"ח  "מעטים השחקנים שמספקים מוצר על פני מספר קטגוריות. שחקנים אלו הם מגוונים, ויש להם יישומי OT  ו IOT (האינטרנט של הדברים) כלליים במערכות בקרה תפעוליות."

האנליסטים של Gartner.  מייעצים לקנייני אבטחת OT: "ללא מודעות לתקשורת ולפעילות של כל רכיב בסביבת ה OT, הערכת סיכונים ואבטחת נכסים הופכים קשים הרבה יותר. צוותי הבטחון והתפעול חייבים להיות בעלי היכולת להגדיר ולאמת התנהגות בסיס על מנת להעריך ולזהות אנומליות אפשריות ואז להחליט על תגובה".

"אנו מרגישים כי ההכללה שלנו במדריך השוק של Gartner. מחזקת את הגישה שלנו לניהול אבטחת OT" מספר שמוליק ארן, מנכ"ל NextNine. "הגידול במודעות לחשיפה כתוצאה מחיבור רשתי של סביבות ICS מוביל את הביקוש לפתרון שאנו מציעים. אנחנו בעמדה חזקה כדי לעזור לארגונים תפעוליים לענות על הצרכים ההכרחיים שלהם ולשפר את מצב האבטחה והתאימות שלהם לתקנים. מיותר לציין את החשיבות היתרה שיש לאבטחת OT בישראל, אשר נמצאת באופן תמידי תחת התקפות סייבר של גורמים עויינים"

 

אודות NextNine

'NextNine' היא ספקית מובילה של פתרונות ניהול אבטחה OT עבור סביבות ICS מקושרות. החברה מאפשרת  לארגונים תפעוליים ליהנות מפעילות משולבת OT / IT תוך מזעור חשיפה לפגיעות אבטחה. SHIELD ICS של 'NextNine' הוא פתרון מוכח להגנה מרכזית על נכסים מבוזרים באמצעות 'NextNine' ארגונים תפעוליים בונים ואוכפים באופן שיטתי ואוטומטי מדיניות אבטחה אחודה על כול רשתות הבקרה התפעוליות שלהם ונהנים מעמידה בתקני אבטחה תוך חיסכון משמעותי במשאבי אנוש, הנדסה ואבטחת מידע יקרים.  ICS SHIELD נפרס על ידי אינטגרטורים, ספקי שירות אבטחה (MSSPs) וספקי אוטומציה גדולים באלפי אתרי נפט, גז, שירות, כימיה, כרייה ותעשייה ומספק ניראות, אמינות ועמידה בתקנים למתקני תעשייה ברחבי העולם. לקבלת מידע נוסף: www.nextnine.com.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות