<
יום שבת , דצמבר 16 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > אנשים, קריירה > מאות עובדי מפעל אינטל בקריית גת יעברו הכשרה מקצועית בחו"ל

מאות עובדי מפעל אינטל בקריית גת יעברו הכשרה מקצועית בחו"ל

עיקר החדשות:

  • כ-300 עובדי מפעל אינטל בקריית גת ייצאו בקרוב להכשרה מקצועית בפורטלנד
  • כ-200 עובדים ומשפחותיהם סיימו לאחרונה תקופת הכשרה בת שנתיים באירלנד
  • העובדים ילמדו וישתלמו בטכנולוגיות חדשות, שיוטמעו גם במפעל המשודרג בקריית גת
דניאל בן עטר

דניאל בן עטר

כ-300 עובדי מפעל אינטל בקריית גת ייצאו בקרוב להשתלמות מקצועית במפעל הפיתוח של אינטל בפורטלנד שבארה"ב, למשך מספר חודשים עד שנה. הם מצטרפים לעוד כ-200 עובדי המפעל בדרום ומשפחותיהם, שחזרו בימים אלה מתקופה בת כשנתיים באירלנד, כחלק ממהלך חסר תקדים בהיקפו בהייטק הישראלי של הכשרות עובדים בחו"ל. מטרת המעבר הזמני היא התמקצעות, הכשרה ולמידה של טכנולוגיות הייצור והפיתוח המתקדמות ביותר בעולם, שחלקן יוטמעו גם במפעל בקריית גת, שמבצע פרויקט שדרוג ענק, בהשקעה של שישה מיליארד דולרים. המפעל החדש צפוי להיות מהמתקדמים בעולם ולייצר את המעבדים החדשים של החברה.

"זה הליך שקורה מעת לעת בחברה ועובדים יוצאים לעבוד במפעלים אחרים כחלק מהכשרה המקצועית ואישית כפי שמקובל בחברה שהיא רב לאומית", הסביר דניאל בן עטר, מנכ"ל מפעלי הייצור של אינטל ישראל. "החלטה על נסיעת העובדים היא עוד הכרה במקצועיות ההון האנושי של עובדי אינטל ישראל, המסייעים למפעלים אחרים ולומדים בעצמם על טכנולוגיות מתקדמות". הסבב הקודם של ההכשרות המקצועיות בחו"ל הסתיים לאחרונה, כאשר העובד האחרון חזר מאירלנד. משפחות העובדים, שעברו יחד איתם, דיווחו על יחס מצוין וחוויה בין לאומית של חיים במדינה אחרת. גם מרבית העובדים בסבב הנוכחי ייצאו לחו"ל יחד עם משפחותיהם. אינטל שמה דגש רב על תנאי החיים של משפחות העובדים בחו"ל ודואגת להן לסביבה מתאימה ועוטפת.

"אחד היתרונות של חברה רב לאומית, שמונה כ-100 אלף עובדים ופעילה בעשרות מדינות בכל רחבי העולם, הוא האפשרות להציע לעובדיה להתמקצע ולקבל הכשרה טכנולוגית חדשה במדינות אחרות", הוסיף בן עטר. "העובדים שעוברים מישראל לפרק זמן מוגבל עם משפחותיהם נהנים מחוויה מהנה שתורמת לניסיונם המקצועי והאישי". "יש להבהיר כי מדובר בניוד זמני", הדגיש מנכ"ל מרכזי הייצור של אינטל ישראל. "העובדים הישראלים חוזרים בתום פרק זמן לישראל להמשך עבודה במפעלי ומרכזי הפיתוח של אינטל ישראל, ולהמשך תמיכה בשדרוג הטכנולוגי המתרחש בקרית גת".

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות