<
יום שלישי , דצמבר 19 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקים ודוחות כספיים > קרן קטליסט מובילה גיוס של 25 מליון דולר לחברת  SatixFy המתמחה בתקשורת לווינית  

קרן קטליסט מובילה גיוס של 25 מליון דולר לחברת  SatixFy המתמחה בתקשורת לווינית  

תל-אביב, ישראל – נובמבר 1, 2016   קרן קטליסט הודיעה היום על השקעתה בחברת SatixFy, ספקית מובילה של טכנולוגיות תקשורת לוויינית. קרן קטליסט הינה המשקיעה המובילה בגיוס הנוכחי בסך 25 מיליון דולר, שיושלם עד סוף השנה. זוהי  הקרן השלישית של קטליסט, המנוהלת במשותף עם חברת אברברייט הסינית. כחלק מההסכם, יאיר שמיר, שותף מנהל בקרן קטליסט, ימונה לחבר מועצת המנהלים של SatixFy.

העסקה מפנה את הזרקור אל אחד השווקים הבולטים של ההייטק הישראלי שלאחרונה מקבל תשומת לב רבה ממשקיעים בעולם כולו- תקשורת לוויינים. הטכנולוגיה של SatixFy,

יאיר שמיר

יאיר שמיר

המבוססת על שבבי סיליקון מתקדמים שהחברה מפתחת בעצמה, מפחיתה בצורה משמעותית את העלות, הגודל, המשקל וצריכת החשמל של מסופי המשתמש כמו גם את עלויות זמן האוויר של הלוויינים. SatixFy פועלת בתחומים הבולטים ביותר כיום בשוק החלל והתעופה, בהם: IoT (האינטרנט של הדברים) ותקשורת בין מכונות (M2M), שנמצאים כיום בחזית החדשנות של לווייני התקשורת. את צוות ההנהלה המנוסה של החברה מוביל המייסד והמנכ"ל יואל גת, אשר בעברו ייסד והוביל את גילת רשתות לווין. בקיץ האחרון פתחה החברה את  מרכז הR&D החדשני שלה בבריטניה, לאחר שקיבלה מענק נדיב מסוכנות החלל הבריטית באמצעות סוכנות החלל האירופאית.

יאיר שמיר, שותף מנהל בקרן קטליסט, אמר: "תחת הובלתו של יואל גת, החברה הפכה למובילה עולמית בתחומה. הניסיון של ההנהלה בשוק הטכנולוגיה הלוויינית יוצא דופן. הידע וההכרות הקודמים שלהם עם סין, יחד עם המומחיות של השותפים שלנו בסין, מבטיחים לחברה כניסה משמעותית לשוק הסיני".

לדברי יואל גת, מנכ"ל ומייסד SatixFy: החברה פועלת בשווקים גדולים מאוד, כגון אזורים שלמים של אוכלוסיות שאינן מחוברות לאינטרנט, התקני IoT לרשתות פרטיות ואזורים כפריים כמו גם תקשורת רחפנים. סיבוב הגיוס הנוכחי ישמש אותנו לקידום של המוצר העתידי המשמעותי שלנו, לפיתוח שבבים חדשים ולהתרחבות בשוק שלנו. התרשמנו מאוד מההישגים של קרן קטליסט, כפי שהיה ניתן לראות באירוע המשקיעים המוצלח GoforIsrael שהתקיים בספטמבר בשנגחאי. אנחנו מצפים להמשך העבודה המשותפת עם צוות הקרן".

SatixFy מהווה את ההשקעה השלישית של הקרן הנוכחית מאז תחילת פעילותה בשוק בשנת 2014. בין ההשקעות הקודמות שלה נמנות  חברת Lamina Technologies, יצרנית בינלאומית שלטכנולוגיה בתחום כלי חיתוך למתכות ברמת גימור יוצאת דופן, וXJET, חלוצה בשוק מדפסות התלת-מימד עם מומחיות ייחודית במתכות.

אודות קטליסט

הקרן השלישית של קטליסט, Fund Catalyst CEL, מתמקדת בעיקר בחברות בשלות (mid-late stages) עם חדשנות מוכחת, נוכחות גלובלית, ואשר אסטרטגיית הצמיחה שלהן כוללת הרחבה של פעילותן או פנייה אל השוק הסיני ולשווקים צומחים בכלל. הקרן מתמקדת בחברות מתחומים מגוונים כמו חקלאות, מים, אנרגיה, טכנולוגיה, מדיה, טלקום, תעשיה מתקדמת וייצור, מדעי החיים/פארמה ועוד.

קטליסט, שנוסדה בשנת 1999, מנהלת כיום למעלה מ-200 מיליון דולר במספר קרנות השקעה מהמצליחות בשוק הישראלי ותומכת בצמיחתן לטווח ארוך של חברות חדשנות ישראליות בגודל בינוני בשווקים גלובליים. לשותפים בקרן רקע גלובלי רב-תחומי, נסיון רב בסקטורים מגוונים, רשת קשרים עסקיים משמעותית בארץ ובעולם, ונסיון עשיר בעסקאות בשוקי הון בינלאומיים ו-M&A חוצה גבולות. השותפים ב- Catalyst הינם אדוארד קוקירמן, יאיר שמיר, בועז הראל, דורותי מושביץ ואולגה ברמנט-שטרן.

הצלחות העבר של קטליסט כוללות בין היתר את ההשקעה בחברות כמו מובילאיי (MBLY), שנחשבת להנפקת ההייטק הגדולה ביותר בהיסטוריה הישראלית. הפורטפוליו הנוכחי של קטליסט מהקרן הקודמת,   Catalyst II, כולל חברות כמו Tufin Technologies, המובילה בניהול מדיניות אבטחת רשתות וכן דורי מדיה שמפיקה ומפיצה תכנים לטלוויזיה ולניו-מדיה, משדרת מגוון ערוצי טלוויזיה ומפעילה אתרי אינטרנט מבוססי תוכן וידאו אשר הפעילה בשוק המדיה והטלוויזיה הבינלאומי.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות