<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקים ודוחות כספיים > חברת OTI מדווחת על תוצאות הרבעון השלישי של שנת 2016.

חברת OTI מדווחת על תוצאות הרבעון השלישי של שנת 2016.

ראש פינה,ישראל – 9 נובמבר 2016 –On Track Innovations Ltd (OTI) (NASDAQ:OTIV), מדווחת על תוצאות הרבעון השלישי של 2016.

OTI היא חברת Fintech מובילה המפתחת ומשווקת פתרונות טכנולוגיים לתשלומים בטכנולוגיה מבוססת פרוטוקול קירבה (Contactless) במגוון תעשיות ושווקים. החברה נחשבת

שלומי כהן

שלומי כהן

לחלוצה עולמית ביישום מוצרים מבוססי טכנולוגית "תקשורת שדה קרוב" – NFC.

עיקרי תוצאות תפעוליות ופיננסיות

  • הושג רווח נקי על בסיס GAAP מפעילות שוטפת ברבעון השלישי, ורווחיות על בסיס EBITDA .
  • עליה בהכנסות ורווח הגולמי לעומת הרבעון הקודם, וציון ארבעה רבעונים רצופים עם שיפורים פיננסיים מפעילות שוטפת.
  • הגברת ההתמקדות בעסקי הליבה באמצעות השלמת המכירה של פעילות תשלומי חניה.
  • גידול של 288% בהזמנות רכש חדשות לאספקה עתידית של קוראי תשלום ללא מזומן (cashless readers) ברבעון השלישי, לעומת הרבעון השני של שנת 2016.
  • השגת תקן FeliCa (תקן יפני לתשלומים) עבור קורא מבוסס פרוטוקול קירבה מסוג SATURN 8700, היוצר פתח להזדמנויות של מכירות בהקפים גבוהים בשוק היפני.
  • קבלת מכתב כוונות ממשווק יפני גדול, לרכישה של 10,000 קוראי קירבה עם תקן FeliCa ומערכות מדידה. יחידות ראשונות לאספקה ב- 2017.

תוצאות פיננסיות ברבעון שלישי 2016

סך ההכנסות עלה ב- 16% ל- 5.6$ מיליון מ- 4.8$ מיליון ברבעון הקודם וחל גידול של 64% מ- 3.4$ מיליון בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח הגולמי היה 3.0$ מיליון  (54.3% מההכנסות) בהשוואה לכ- 1.9$ מיליון  (54.5% מההכנסות) בתקופה המקבילה אשתקד. זו עלייה ברווח הגולמי של 24% לעומת הרבעון הקודם ו- 64% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

הוצאות תפעוליות ירדו ב- 32% ל- 2.8$ מיליון מ- 4.1$ מיליון בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח הנקי מהפעילות השוטפת הסתכם ב- 207,000$ או 0.01$ למניה, שיפור לעומת הפסד נקי מפעילות שוטפת של 2.4$ מיליון או (0.06)$ למניה בתקופה המקבילה אשתקד.

ההפסד הנקי הסתכם ב- 72,000$,  שיפור מהפסד נקי של 2.0$ מיליון או (0.05)$ למניה בתקופה המקבילה אשתקד .

EBITDA מתואם מפעילות שוטפת השתפר לרווח של 713,000$ לעומת הפסד של 1.1$ מליון בתקופה המקבילה אשתקד. (ראה הערה על הצגה שלEBITDA  מתואם מפעילות שוטפת, אמצעי לא חשבונאי (non-GAAP))

בסוף הרבעון, מזומנים, שווי ערך מזומנים והשקעות לזמן קצר עלו ב- 16% ל- 12.9$ מיליון, לעומת 11.2$ מיליון בסוף הרבעון הקודם.

הערות ההנהלהoti_logo

"ברבעון השלישי השגנו רווחיות הן מפעילות שוטפת שלנו על בסיס GAAP ורווחיות כוללת על בסיס  non-GAAP EBITDA. יתרה מכך, רווח EBITDA מתואם משתרע על פני שלושת הרבעונים הראשונים של 2016. זהו הישג משמעותי, שהשגנו תוך מיקוד החברה במוצרים ופתרונות מתחדשים עם רווח שולי גבוה ותוך הפסקת פעילות מעסקים שאינם תואמים לאסטרטגיית הצמיחה  שלנו בטווח הארוך ", אמר שלומי כהן, מנכ"ל OTI. "הרווחים נבעו מהצמיחה הדו-ספרתית בהכנסות, גידול ברווח הגולמי, וצמצום בהוצאות התפעוליות".

"מחויבותנו המתמשכת להקטנת הוצאות וליעילות תפעולית, הקטינה את ההוצאות התפעוליות בהשוואה הן לרבע הקודם וגם למשך 12 החודשים האחרונים. הרבעון השלישי מציין את ההוצאות הרבעוניות הנמוכות ביותר של OTI במשך יותר משנתיים. בהתמקדות בטכנולוגיות הליבה שלנו, הפסקנו את פעילותנו בתחום תשלומי חניה, והבאנו לירידה בהוצאות והנגשת הון מזומן להשקעה מחדש בעסקים בעלי צמיחה מהירה ורווח שולי גבוה."

"במהלך ארבעת הרבעונים האחרונים, ההתמקדות החשובה והמשמעותית ביותר שלנו, הייתה במעבר מחברת מוצר לחברת פתרונות המובילה בתחום התשלומים הלא מאוישים  (unattended payment market). תוצאות מהלך זה משתקפות בקבלת חוזים חדשים ומשמעותיים ושיפור בביצועים הפיננסיים של החברה. במהלך הרבעון השלישי השגנו צמיחה משמעותית במכירות קוראים מתקדמים(cashless payment)  וקיבלנו הזמנות לאספקות ברבעים הקרובים, כולל מכתב כוונות לרכישה של 10,000 מערכות תשלום מתקדמות ביפן, שם אנו צופים גידול בפעילות, כתוצאה מקבלת אישור לתקן התשלומים היפנים FeliCa"

"עם המבט קדימה,לעבר האינטרנט של הדברים ואמצעי תשלום לבישים, ברבעון השלישי עשינו התקדמות ניכרת לקראת השקת Pay Capsule Flex. אחד ממכשירי התשלום הזעירים בעולם, שיוכל להפוך כל מוצר ואף פריטי אופנה לאמצעי תשלום. בנוסף, אנו צופים להשיק את טבעת תשלום, אותה ניתן לענוד כתכשיט יד, בחודשים הקרובים".

"כתוצאה ממאמצינו בשנה האחרונה ומהצפי שלנו לשנה הבאה, אנו חוזים רווח EBITDA מתואם, שהינו יציב וארוך טווח".

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות