<
יום רביעי , ינואר 17 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקים ודוחות כספיים > חברת הסטארט-אפ הישראלית למינייט השלימה סבב גיוס הון בהיקף של 8 מיליון דולר

חברת הסטארט-אפ הישראלית למינייט השלימה סבב גיוס הון בהיקף של 8 מיליון דולר

למעלה ממחצית מניתוחי הפיסטולה – הנדרשים לביצוע הדיאליזה – נכשלים בגלל סתימת כלי הדם המוביל את הדם למכשיר הסינון; ההתקן שפיתחה למינייט מונע זאת

לאחרונה זכתה למינייט בהישג משמעותי לאחר שעשרות בתי חולים בגרמניה קיבלו תוספת תקציב על מנת שיוכלו ליישם את ה – VasQ בפרוצדורות הרפואיות שלהם

laminate - picחברת הסטארט-אפ הישראלית למינייט טכנולוגיות רפואיות (Laminate Medical Technologies), המפתחת תומך לכלי דם המושתל בחולים הזקוקים לדיאליזה, מכריזה על גיוס הון בהיקף של 8 מיליון דולר. מדובר בסבב גיוס שני (Round B) וסך ההשקעה בחברה עד היום עומד על 13 מיליון דולר.

בסבב הגיוס הנוכחי השתתפו מספר קרנות משפחתיות אירופאיות וענקית הפארמה הסינית Haisco. המשקיעים הקיימים בחברה הם משקיעים פרטיים הכוללים את נאוה ויהודה זיסאפל, זוהר גילון, ערי סטימצקי, הנית ויטוס, ארי ראב"ד וכן מענק מטעם קרן המדען הראשי במשרד הכלכלה. למינייט הוקמה בשנת 2012 על ידי תמי גילון, המשמשת כמנכ"לית החברה וד"ר אייל אוריון והחלה את דרכה במסגרת חממת רד-ביומד.

ההתקן שפיתחה למינייט, הנקרא VasQ, מיועד לחולים הסובלים מאי ספיקת כליות וזקוקים לדיאליזה ולכן הם נדרשים לעבור לפני כן ניתוח הנקרא פיסטולה, בו מבוצע חיבור כלי דם בין הוריד לעורק הנעשה לרוב באזור שורש כף היד או המרפק. דרך אותו חיבור מוכנסים שני מחטים ורידיים (להוצאת דם המטופל לסינון במכונת הדיאליזה והאחד להחזרת הדם לגוף המטופל). חיבור זה מחויב כדי להבטיח ספיקת דם גבוהה מספיק וכדי להעביר נפח דם גדול דיו ואילו וריד אינו מסוגל להעביר את הנפח הנדרש והעורקים ממוקמים עמוק מדי ולא ניתן לדקור באופן חוזר.

אולם, בלמעלה ממחצית מהמקרים נוצרת סתימה וורידית בשל הבדלי לחץ על הדופן והגוף מבצע עיבוי של הוריד הפוגע בזרימת הדם במהלך part8_00051 (1)הדיאליזה. המשמעות היא שהמטופלים נדרשים לחזור לביצוע ניתוח חוזר, מה שפוגע ביכולת הטיפול ויוצר עומס על משאבי בתי החולים.

ההתקן המיוחד שפיתחה למינייט הוא מעין שרוול ה"מולבש" על הווריד ויוצר קונפיגורציה גיאומטרית אופטימלית עם העורק והורדת המתח הגבוה מהוריד ובכך מתאפשרת זרימת דם תקינה במהלך הדיאליזה. מחקרים שנעשו עד כה מצביעים על הצלחה משמעותית של כלל הפרמטרים המקובלים בתפקוד הפיסטולות

ה – VasQ קיבל עד כה את אישור ה – CE באירופה ונמצא בהליכי אישור FDA בארה"ב. ההתקן כבר נמצא בשימוש בשורה של בתי חולים באירופה וכן בישראל (שיבא והדסה עין כרם) וזוכה לתוצאות מרשימות.

יצוין כי לאחרונה זכתה למינייט בהישג משמעותי לאחר שעשרות בתי חולים בגרמניה קיבלו תוספת תקציב על מנת שיוכלו ליישם את ה – VasQ בפרוצדורות  הפיסטולה הסטנדרטיות laminate - companyשלהם.. מהלך זה  מאפשר לבתי החולים גם לקבל החזרים מחברות הביטוח על עלויות VasQ ונחשב בעל חשיבות אסטרטגית משמעותית. "הטכניקה לביצוע ניתוח הפיסטולה לא השתנתה מאז החלו לבצע אותו בשנת 1966. בהינתן שיעורי הכישלון הגבוהים של ניתוחים אלה, יש צורך בפתרון שימנע מחולי אי ספיקת כליות לבצע את הליך הדיאליזה מבלי לחזור מדי מספר שנים על הניתוח או במקרים רבים גם לאחר חודשים ספורים ולפגוע בטיפול", מסרה תמי גילון, מנכ"לית למינייט. "הסבב הנוכחי יאפשר לנו להרחיב את פעילותנו בשוק האירופי בו אנו פועלים כבר בהצלחה בבתי חולים מובילים בבריטניה, שוויץ, איטליה וגרמניה ובמקביל להשלים ניסוי קליני בארה"ב ואת תהליך אישור ה – FDA. לשם כך אנו משלימים כעת את הרחבת הצוות עם אנשי מקצוע מנוסים בתחום המכשור הרפואי וכן פותחים שלוחת פעילות בארה"ב".

לאתר החברה: http://www.laminatemedical.com/

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות