<
יום רביעי , פברואר 21 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקים ודוחות כספיים > בזק בינלאומי מציגה תוצאות מצוינות לרבעון הראשון של 2017

בזק בינלאומי מציגה תוצאות מצוינות לרבעון הראשון של 2017

החברה מצליחה לשמור על רמת הכנסות גבוהה עם גידול בהכנסות מפעילויות המגזר העסקי והאינטרנט. מציגה זינוק דו ספרתי בכל מדדי הרווחיות וממשיכה לייצר ערך מוסף ללקוחותיה בעולם הגנת הסייבר.

מוטי אלמליח- מנכל בזק בינלאומי צילום ורדי כהנא

מוטי אלמליח- מנכל בזק בינלאומי צילום ורדי כהנא

מוטי אלמליח, מנכ"ל בזק בינלאומי: "בזק בינלאומי ממשיכה להתוות חדשנות ולייצר בידול בעולמות הגנת הסייבר. לאחרונה הוספנו נדבך נוסף והשקנו את מרכז הבקרה וניטור הסייבר ללקוחותינו העסקיים בארץ ובחו"ל. מתן שירות כה משמעותי עבור לקוחותינו מהווה הבעת אמון ביכולות, במקצועיות ובמובילות שלנו את התחום בישראל. אין ספק כי בזק בינלאומי מוכיחה פעם אחר פעם כי מרגע שמסמנת מטרה ומבטיחה לייצר ערך ללקוחותיה, פועלת במלוא הנחישות והמיקוד לכך והתוצאות בשטח מעידות על כך". 

  • הכנסות החברה ברבעון ראשון 2017 שומרות על רמתן הגבוהה והסתכמו בכ-384 מיליון ש"ח.
  • גידול של כ-9% בהכנסות החברה מפעילות פתרונות תקשורת לעסקים (ICT) לעומת הרבעון המקביל אשתקד
  • גידול של כ-1% בהכנסות אינטרנט של החברה לעומת הרבעון המקביל אשתקד, בעיקר בזכות המשך הצמיחה בשירותי ערך מוסף ללקוחות החברה
  • זינוק בכל מדדי הרווחיות- גידול של 39% ברווח הנקי, 32% ברווח התפעולי ו-17%  בEBITDA לעומת הרבעון המקביל

ההכנסות ברבעון הראשון של שנת 2017 הסתכמו בכ-384 מיליון שקל לעומת כ-395 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד, קיטון של כ-2.8%. קיטון זה בהכנסות נובע בעיקרו מן השחיקה הנמשכת בשוק השיחות הבינלאומיות. בנטרול פעילות זו, מציגה בזק בינלאומי גידול בהכנסות של כ-2% לעומת רבעון מקביל. גידול זה נובע בעיקרו מן הגידול במכירת פתרונות תקשורת לעסקים (ICT) ושירותי ענן מנוהלים וכן מן הגידול המתמשך במכירת שירותי האינטרנט של בזק בינלאומי על תשתית הכבל התת ימי.

 הרווח התפעולי ברבעון הראשון של שנת 2017 הסתכם בכ-49 מיליון שקל לעומת כ-37 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד עם גידול של כ- 32.4%. ה- EBITDA ברבעון הראשון של שנת 2017 הסתכם בכ-82 מיליון שקל (שיעור EBITDA – 21.4%), לעומת כ-70 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד (שיעור EBITDA  – 17.7%), גידול של כ- 17.1%.  הרווח הנקי ברבעון הראשון של שנת 2017 הסתכם בכ-36 מיליון שקל לעומת כ-26 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד, גידול של כ-38.5%. הזינוק בכל מדדי הרווחיות הושפע בין השאר מן הגידול בפעילות למגזר העסקי וכן מהוצאות שנרשמו ברבעון המקביל כתוצאה מחתימת ההסכם הקיבוצי.

 תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברבעון הראשון של שנת 2017 הסתכם בכ-52 מיליון שקל לעומת כ-49 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד, גידול של כ-6.1% אשר נובע מעלייה ברווח.

תזרים המזומנים החופשי ברבעון הראשון של שנת 2017 הסתכם בכ-23 מיליון שקל לעומת כ-12 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד, גידול של כ-91.7%. העלייה בתזרים החופשי נבעה מהגידול בתזרים מפעילות שוטפת כאמור ומירידה בהשקעות אשר נבעה מפערי עיתוי בהשקעות בזק בינלאומי.

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות