<
יום שבת , דצמבר 16 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקים ודוחות כספיים > חברת הסטארט אפ אוגמדיקס גייסה 8.3 מיליון דולר בסבב מימון A

חברת הסטארט אפ אוגמדיקס גייסה 8.3 מיליון דולר בסבב מימון A

החברה מפתחת מערכת המחשה כירורגית באמצעות מציאות רבודה. הטכנולוגיה הרפואית עטורת הפרסים של אוגמדיקס, מאפשרת ניתוחים קלים, מהירים ובטוחים יותר באמצעות שימוש במשקפי מציאות רבודה וצפויה לחולל מהפך בניתוחים זעיר פולשניים

יוקנעם, 18 בספטמבר, 2017 – אוגמדיקס,  (Augmedics), המפתחת מערכות המחשה כירורגיות המבוססות על מציאות רבודה (Augmented Reality – AR), גייסה 8.3 מיליון דולר בסבב מימון A בהובלת AO Invest, מדאבוס, שוויץ, שהוקמה על-ידי ארגון AO-Foundation, הפועלת ללא כוונת רווח. בסיבוב הגיוס

AUGMEDICS_P3

AUGMEDICS_P3

השתתפו משקיע הסיד  קרן טרה , משקיעים אחרים וכן רשות החדשנות של ישראל. בכסף שגויס אוגמדיקס תשלים את עבודת המחקר והפיתוח ולניסויים קדם-קליניים וקליניים במערכת ה- ViZOR פרי פיתוחה, להקמת שותפויות הפצה אסטרטגיות ולקבלת אישור 510(k) למערכת ViZOR ממנהל המזון והתרופות של ארה"ב (FDA).

על-פי נתוני  Technavio,  השוק העולמי למערכות ניווט כירורגיות צפוי לגדול ל-900 מיליון דולר עד 2020 בקצב צמיחה שנתי מצטבר של שבעה אחוזים. אוגמדיקס מתכוונת לחולל שינויים משמעותיים בשוק גדול זה עם מערכת ה- ViZOR שהיא מערכת המחשה כירורגית הפועלת בטכנולוגיית מציאות רבודה (AR) ונועדה לספק למנתחים "תמונת רנטגן" במהלך פרוצדורות מורכבות. בעזרת ה- ViZOR, המנתחים יכולים לראות דרך המבנה האנטומי של המנותח לרבות דרך העור והרקמות ובאופן זה לנתח ביתר קלות, מהירות ובטיחות. במערכת ViZOR אפשר להשתמש בפרוצדורות רבות ובראש ובראשונה בניתוחים זעיר פולשניים של עמוד השדרה . ה-ViZOR היא מערכת טכנולוגית פורצת דרך ומוגנת במספר פטנטים, העושה שימוש במנגנון אופטי של מציאות רבודה "שקופה" המאפשר להקרין תמונה תלת-ממדית של עמוד השדרה של המטופל על רשתית העין של המנתח בזמן אמת וכל זאת בדיוק כירורגי והמחשת עומק יוצאי דופן. הטכנולוגיה נועדה לחסוך זמן AUGMEDICS_P1במהלך הניתוח, לצמצם את החשיפה לקרינה ולהפחית את מספר הניתוחים והאשפוזים החוזרים.

"מערכת ה- ViZOR מביאה את טכנולוגיית המציאות הרבודה פורצת הדרך לניתוחי עמוד שדרה ומאפשרת לשפר את הבטיחות והביצועים הכירורגיים," אמר ניסן אלימלך, מנכ"ל אוגמדיקס. "אוגמדיקס תכננה את ViZOR כך שלראשונה תעניק למנתחים הזדמנות להתבונן בתוככי האנטומיה של המטופל ולהפיק מידע רב ערך בזמן אמת ובאופן נוח ואינטואיטיבי." בעתיד תעשה מערכת ViZOR שימוש בחיישנים שונים לאיסוף נתונים כירורגיים בכדי לעבד ולנתח את המידע באמצעות אלגוריתמים של למידה עמוקה. בסופו של דבר תהיה המערכת מסוגלת גם לספק המלצות, התרעות ולבצע פעולות אחרות המסייעות למנתח במהלך הפרוצדורה.

"הודות לידע מעמיק בתחום, חשיבה צלולה ושיפור מתמיד, הצוות של אוגמדיקס הצליח לפתח מוצר המספק למנתחים ערך עצום," אמר Michel Orsinger, יו"ר AO Invest. "אנו שמחים לשתף פעולה עם החברה ומאמינים בפוטנציאל של המציאות הרבודה לעצב את עתיד הכירורגיה ולתרום לתוצאות קליניות טובות יותר של המטופלים. השקעתנו באוגמדיקס נועדה להעניק גיבוי לחברה המובילה בתחום. רמת הדיוק, השימושיות והתחושה של המוצר הן מהרשימות והמבטיחות ביותר".

חברת אוגמדיקס הוקמה ב-2014 וקיבלה מימון סיד מ Terralab Ventures הממוקמת ביקנעם, שהינה חממה בבעלות Terra Venture Partners.

אודות AO Invest

AO Invest  היא קרן השקעות המנוהלת על ידי דירקטוריון של מומחים רפואיים ועסקיים. הארגון מתמקד בחברות סטרטאפ המפתחות טכנולוגיה חדשנית עבור מנתחים ומטופלים בתחומי האורתופדיה והטראומה. AO Invest מתמחה בתחומים צומחים כגון המחשה (ויזואליזציה), הדמיה, רובוטיקה, ניהול נתונים ובריאות דיגיטלית ומשקיעה לא רק הון אלא גם ידע ומומחיות. הקבוצה משקיעה בטווח של 500,000 עד 3 מיליון דולר. המשקיעה היחידה ב- AO Investהוא ארגון AO-Foundation, ארגון ללא כוונת רווח המנוהל על-ידי רופאים כירורגים.

 אודות אוגמדיקס

אוגמדיקס הוקמה ב-2014 ומפתחת טכנולוגיות מתוחכמות לניתוחי העתיד. מערכת ViZOR של החברה היא פתרון המחשה באמצעות מציאות רבודה, המשמש בעת ניתוח ומאפשר למנתח לראות אל תוך המבנה האנטומי של המנותח במהלך פרוצדורות מורכבות. כמערכת שפותחה בראש ובראשונה לשימוש בניתוחים זעיר פולשניים של עמוד השדרה, ה-ViZOR מסייעת לשפר את הפרוצדורות בכך שהיא מאפשרת למנתח לראות דרך העור והרקמות אל תוך עמוד השדרה של המטופל, כאילו ניחן בראיית רנטגן, ובכך מסירה חלק מהמגבלות של ניתוחי עמוד שדרה זעיר פולשניים. אוגמדיקס זכתה באותות ופרסים רבים, לרבות פרסBizTEC 2014  מהטכניון, MedTech Innovator 2016 ו-MEDinISRAEL 2017.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות