<
יום שישי , נובמבר 24 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקים ודוחות כספיים > דוחות דאסו סיסטמס לרבעון השלישי של 2017:

דוחות דאסו סיסטמס לרבעון השלישי של 2017:

עליה של 8% בהכנסות מתוכנה ושל 12% בהכנסות מרשיונות חדשים

דאסו סיסטמס הכריזה על תוצאות כספיות, בלתי מבוקרות, עבור הרבעון השלישי של תשעת החודשים שהסתיימו ב- 30 בספטמבר, 2017. התוצאות נסקרו על ידי דירקטוריון החברה ב- 24 באוקטובר, 2017. נקודות מרכזיות לסיכום הרבעון השלישי ותשעת החודשים הראשונים של 2017

ברנרד שרלס

ברנרד שארלז

(תוצאות בלתי מבוקרות. הכנסות במונחי מטבע קבוע)

 • הכנסות מרשיונות חדשים ותוכנה אחרות צמחו ברבעון השלישי ב- 12% ל- 175.2 מיליון יורו.
 • צמיחה של 8% בהכנסות תוכנה ברבעון השלישי, רווח תפעולי של 32%, ורווח למניה של 0.64, עומדים במסגרת תחזיות החברה.
 • הכנסות תוכנה non-IFRS מ- SOLIDWORKS צמחו ב- 16% ברבעון השלישי וב- 14% לאורך השנה.
 • תזרים מזומנים מפעילות גדל ב- 28% ל- 672 מיליון יורו לאורך השנה עד לתאריך.
 • SIMULIA מרחיבה את האנליזה המתקדמת של נוזלים באמצעות הרכישה המוצעת של Exa
 • CATIA מרחיבה את כיסוי הנדסת המערכות שלה עם הרכישה המוצעת של No Magic
 • דאסו סיסטמס מאשרת יעדי צמיחה של 8-10% בהכנסות מרשיונות חדשים לשנת 2017 וצמיחה של הכנסות תוכנה חוזרות של 6% במונחי מטבע קבוע. מנמיכה את הרווח הנקי למניה לטווח של 2.57-2.61 יורו עם השפעה של 5 סנט כתוצאה משערי מטבע, וצמיחה של הכנסה כוללת ל -6% (מ- 6-7 אחוזים לפני כן) במונחי מטבע קבוע, על בסיס תחזית שירותים (כל הנתונים על בסיס non-IFRS)

2017 Third Quarter and Nine Months Financial Summary (Unaudited)

In millions of Euros, except per share data IFRS
Q3 2017 Change Change in cc* YTD 2017 Change Change in cc*
Total Revenue 751.4 2% 6% 2,317.6 6% 6%
Software Revenue 669.1 3% 8% 2,057.8 7% 7%
Operating Margin 21.3%     19.4%    
EPS €0.41 -7% €1.22 3%

 

In millions of Euros, except per share data Non-IFRS
Q3 2017 Change Change in cc* YTD 2017 Change Change in cc*
Total Revenue €752.9 2% 6% €2,329.2 7% 7%
Software Revenue 670.6 4% 8% 2,069.4 7% 7%
Operating Margin 32.0%     29.4%    
 EPS €0.64 2% €1.79 5%

*In constant currencies

 ברנרד שארלז, יו"ר ומנכ"ל דאסו סיסטמס, אמר: "אנו גאים על ההכרזה שביצענו החודש על הסכם עם סקניה לשיתוף פעולה ארוך טווח להטמעת פלטפורמת 3DEXPERIENCE והרחבת השימוש בפתרונות הייעודיים שלנו לתעשיית הרכב. זאת, כדי לתמוך בצורך שלהם ברמת מודולאריות גבוהה ותצורות המותאמות ללקוחות. ביולי הכרזנו על ההחלטה של בואינג על הפעלת פלטפורמת 3DEXPERIENCE לרוחב כל התוכניות שלהם ועל הבחירה בפתרונות Manufacturing Operations Management לשיפור ביצועי ייצור. אנו גם מרוצים ממספר החלטות נוספות שהתקבלו אצל לקוחות. בעוד לוחות הזמנים למכירה נותרים ארוכים, והתהליך שאנו מבצעים עם פלטפורמת 3DEXPERIENCE לא משתקף במלואו בביצועים הפיננסים, אנו בטוחים מאוד במומנטום שאנו מייצרים". 

"אנו גם מקדמים את האסטרטגיה שלנו להטמעת פתרונות. מפת הדרכים שלנו לסימולציות מולטי-פיזיקה בהיקפים נרחבים תקודם באמצעות הרכישות המתוכננות שלנו של Exa, שתהפוך לחלק ממערך SIMULIA. היכולת לבצע סימוצליה של ההשפעה של זרמים דינאמיים היא חיונית מאוד עבור תעשיות, עבור ערים ועבור רפואה. לגבי CATIA, הרכישה של No Magic תרחיב את יכולות הנדסת המערכות שלנו, שהן חיוניות לייצור הדור הבא של רכבים אוטונומיים וליצירת חוויות לקוח חדשות לחלוטין". "לבסוף, פורום 3DEXPERIENCE שלנו לצפון אמריקה התקיים בשבוע שעבר, ובו שיתפנו בהתקדמויות חשובות בתוכנית Living Heart שלנו. היעד שלנו הוא לקדם את היצירה והשימוש בסימולציית 3D של לב של מטופל ספציפי  – לשיפור הטיפול, הדיאגנוזה והמניעה של מחלות לב. הפרויקט מדגים את ההשקעות שלנו בתחום מדעי החיים. Living Heart זמין כעת בענן באמצעות פלטפורמת 3DEXPERIENCE, ומציע מהירות וגמישות של ביצועי מחשוב גבוהים (HPC), המאפשרים לחברות מכשור רפואי בכל הגדלים ולחברות מדעי חיים, גישה מיידית לסביבת מלאה כדי לבצע ניסויים וירטואליים בהיקף נרחב".

 תיבו דה טרזנט, סגן נשיא וסמנכ"ל כספים, דאסו סיסטמס: "מדדי הביצועים המרכזיים שלנו לרבעון השלישי תואמים היטב לקצה הגבוה של תחזיות ה- non-IFRS שלנו, כשהכנסות מרישיונות חדשים גדלו ב- 12% וסך הכנסות תוכנה גדל ב- 8 במונחי מטבע גבוהה, עם רווח תפעולי של 32% ורווח למניה של 0.64 יורו. סך הצמיחה בהכנסות של 6% במונחי מטבע קבוע, הגיע לקצה הנמוך של התחזיות בטווח 6-8% כתוצאה מפעילות שירותים". "צמיחה של הכנסות מרשיונות חדשים משקפת ביצועים יציבים לרוחב כל האזורים, בכל תעשיות הליבה, עם ביצועים בולטים במגזר הציוד התעשייתי ובמספר תעשיות הגיוון, כולל היי טק, אנרגיה, תשתיות ועיבוד, וקמעונאות ומוצרי צריכה. התוצאות הכלליות בסין היו מאכזבות, אבל החוזק באזורים אחרים מפצה על כך. מנקודת מבט של קווי מוצרים, SOLIDWORKS ממשיכה להציג ביצועים טובים, וגם SIMULIA ו- GEOVIA בלטו בכך.

 "על בסיס הביצועים שלנו עד היום והתחזית המעודכנת לרבעון הרביעי, אנו מותירים את תחזית הצמיחה להכנסות מרשיונות חדשים לשנת 2017 על 8-10 אחוזים, וצמיחה מהכנסות חוזרות של כ- 6%. שני היעדים במונחי מטבע קבוע ועל בסיס non-IFRS. מאז יולי האחרון, היורו התחזק אל מול מטבעות אחרים, וכתוצאה מכך עדכנו את תחזית ההכנסות non-IFRS שלנו לטווח של 3.185 ל- 3.025 מיליארד יורו, כדי לשקף את השפעות המטבע ואת הירידה בפעילות שירותים. הרווח התפעולי non-IFRS הוא כעת בין 31-31.5% והטווח שלנו לרווח למניה non-IFRS הוא 2.57-2.61 יורו עבור 2017, שניהם משקפים רוח נגדית גוברת מצד שערי החליפין". 

סיכום הרבעון השלישי של 2017 (Unaudited)*In constant currencies

 • הכנסות תוכנה IFRS ו- NonIFRS גדלו ב- 8% ומהווים 89% מסך ההכנסות. הכנסות מרשיונות חדשים ותוכנה אחרות גדלו ב- 12%, כשהן נהנות מדינאמיקה גבוהה של צמיחה לרוחב רוב האזורים. הכנסות חוזרות צמחו ב- 6% על בסיס nonIFRS והן מהוות 74% מסך הכנסות התוכנה.
 • הכנסות משירותים, המהוות 11% מסך ההכנסות, ירדו ב- 3% במונחי מטבע קבוע, עם צמיחה בייצור ובפעילות שירותי 3DEXPERIENCE אשר קוזזו על ידי הרחבת תפקיד אינטגרטורים בשירות ועל ידי תוצאות מעורבות של מותגים נבחרים.
 • סך ההכנסות גדלו ב- 6%. תוצאות הרבעון השלישי כוללות את הרכישה של CST שהושלמה ב- 30 בספטמבר, 2016. בהוצאת רכישות, הכנסות תוכנה nonIFRS גדלו ב- 5% וסך הכנסות גדלו ב- 4% עם הכנסות נמוכות יותר משירותים.
 • תעשיות הליבה מהוות 68% מהכנסות התוכנה nonIFRS לרבעון השלישי של 2017. תעשיות הגיוון מהוות 32% מסך הכנסות התוכנה nonIFRS בהשוואה ל- 31% ברבעון השלישי של 2016.
 • הכנסות תוכנה NonIFRS צמחו ב- 9% באזור אמריקה, עם צמחיה חזקה גם בצפון אמריקה וגם באמריקה הלטינית. באירופה, הכנסות תוכנה nonIFRS גדלו ב- 8% עם תוצאות חזקות במספר אזורים. באסיה, הכנסות תוכנה nonIFRS גדלו ב- 6% עם צמיחה לרחוב האזור, מלבד סין עם תוצאות מעורבות בערוצים.
 • על פי קווי מוצרים ועל בסיס nonIFRS, תוכנת SOLIDWORKS הציגה גידול בהכנסות של 16%, בהובלת צמיחה חזקה בהכנסה מרשיונות חדשים על סיס גלובלי. תוכנה אחרת צמחה ב- 13% ובקיזוז רכישות הובלה על ידי SIMULIA ו- GEOVIA. הכנסות תוכנת CATIA ירדו ב- 1% על בסיס תוצאות מעורבות מצד ערוצי מכירה וסין. הכנסות תוכנת ENOVIA גדלו ב- 5%.
 • הרווח התפעולי IFRS נותר ללא שינוי כפי שדווח. רווח תפעולי Non-IFRS גדול ב- 2% ל- 240.7 מיליון יורו, עם השפעה שלילית מצד שערי חליפין של 5 נקודות אחוז. שיעור הרווח התפעולי non-IFRS היה 32%, יציב בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, הודות לשיפור תפעולי המקזז השפעה שלילית של 30 נקודות בסיס מצד שערי חליפין.
 • לשערי המטבע הייתה השפעה שלילית של 6 נקודות צמיחה על הרווח למניה. הרווח הנקי למניה מדוללת IFRS ירד ב- 7% ל- 0.41 יורו.

 אודות דאסו סיסטמס

דאסו סיסטמס, חברת ה- 3DEXPERIENCE, מספקת לעסקים ואנשים עולמות וירטואליים, כדי שיוכלו לדמיין חדשנות ארוכת טווח. הפתרונות המובילים שלה משנים את הדרך בה מתכננים, מייצרים ותומכים במוצרים. הפתרונות השיתופיים של דאסו סיסטמס מטפחים חדשנות חברתית, ומרחיבים את האפשרויות של העולם הוירטואלי לשפר את העולם האמיתי. הקבוצה מביאה ערך ליותר מ- 220,000 לקוחות בכל הגדלים, בכל התעשיות, ביותר מ- 140 מדינות. למידע נוסף, בקר בwww.3ds.com..

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשנתיים האחרונות.