<
יום שלישי , פברואר 20 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקים ודוחות כספיים > רד האט מדווחת על תוצאות הרבעון השלישי

רד האט מדווחת על תוצאות הרבעון השלישי

של שנת הכספים 2016

  • סך הכנסות לרבעון 524 מיליון דולר, גידול של 15% משנה שעברה או 21% בשער חליפין קבוע
  • הכנסות רבעוניות ממנויים של 457 מיליון דולר, עלייה של 16% משנה שעברה או 22% בשער חליפין קבוע
  • הכנסות נדחות של 1.49 מיליארד דולר, עלייה של 14% בהשוואה לשנה שעברה

רד האט, (Red Hat), הספקית המובילה בעולם של פתרונות קוד פתוח, הודיעה על תוצאות כספיות לרבעון השלישי של שנת הכספים שהסתיים ב- 30 לנובמבר 2015.

"השקעותינו בטכנולוגיות ובשותפויות המשיכו לחולל תוצאות חזקות, כשלקוחות מבצעים טרנספורמציה של תשתיות IT שלהם באמצעות האימוץ הגובר של טכנולוגיות קוד פתוח ומחשוב ענן", אמר ג'ים ווייטהרסט, נשיא ומנכ"ל רד האט. "במהלך הרבעון השלישי חיזקנו את מעמדנו המוביל בענן ההיברידי הפתוח על ידי החדרת טכנולוגיות חדשות והשקת שותפות אסטרטגית עם מיקרוסופט וענן Azure שלה. היוזמות שלנו מתמקדות במתן האפשרות ללקוחותינו לבנות, להטמיע ולנהל את היישומים שלהם ברחבי סביבות ותשתיות מרובות. "

"סיפקנו עוד רבעון חזק שעלה על התחזית שלנו. היו לנו עד עתה ארבעה רבעונים רצופים של צמיחה בהכנסות כוללות משנה לשנה בשיעור של 20% ומעלה על בסיס שער חליפין קבוע", אמר פרנק קלדרוני,  סגן נשיא בכיר לתפעול וסמנכ"ל הכספים של רד האט. "תוך שהמשכנו להשקיע בעסקינו, גידול חזק בהכנסות קידם את רווח תפעולי non-GAAP  וגידול של 18% בתזרים המזומנים עד עתה בשנת הכספים 2016".

הכנסות: כלל ההכנסות ברבעון היו 524 מיליון דולר, עלייה של 15% בדולר ארה"ב משנה לשנה, או 21% במטבע בשער קבוע. הכנסות ממנויים ברבעון זה היו 457 מיליון דולר, עלייה של 16% בדולרים משנה לשנה, או 22% בשער קבוע. הכנסות ממנויים היוו 87% מכלל ההכנסות.

פיצול הכנסות ממנויים: הכנסות ממנויים ממוצרים הקשורים לתשתיות הסתכמו ברבעון ב- 373 מיליון דולר, גידול של 12% בדולר ארה"ב שנה מול שנה ו- 18% גידול בשער מטבע קבוע. הכנסות ממנויים הקשורות לפיתוח יישומים וטכנולוגיות מתפתחות אחרות, עמדו ברבעון על 84 מיליון דולר, גידול של 37% בדולר ארה"ב שנה מול שנה, ו-45% במטבע קבוע.

רווח תפעולי: רווח תפעולGAAP  ברבעון היה 69 מיליון דולר, גידול של 3% משנה לשנה. לאחר התאמות, הרווח התפעולי

non-GAAP לרבעון השלישי היה 123 מיליון דולר, גידול של 13% משנה לשנה. ברבעון השלישי, הרווח התפעולי GAAP היה 13.2%, והרווח התפעולי non-GAAP היה 23.5%.

רווח נקי: הרווח הנקי GAAP ברבעון היה 47 מיליון דולר, או 0.25 דולר למניה מדוללת, בהשוואה ל -48 מיליון דולר, או 0.26 דולר למניה מדוללת ברבעון המקביל אשתקד. לאחר התאמות, הרווח הנקי non-GAAP ברבעון היה 89 מיליון דולר, או 0.48 דולר למניה מדוללת, לעומת 79 מיליון דולר, או 0.42 דולר למניה מדוללת, ברבעון המקביל אשתקד.

מזומנים: תזרים מזומנים תפעולי עמד ברבעון השלישי על  140 מיליון דולר, גידול של 5% בהשוואה שנתית, ו- 16%מתחילת  שנת הכספים עד תום הרבעון. סךכלמזומנים, שווי ערך למזומנים והשקעות, עמד ב- 30 לנובמבר 2015 על  1.87 מיליארד דולר, לאחר רכישה עצמית של מניות ב- 78 מיליון דולר, או כ- 987,000 מניות רגילות ברבעון השלישי. נכון לסוף הרבעון עמדה היתרה המותרת לרכש עצמי של מניות על כ- 352 מיליוןדולר.

הכנסות נדחות: בסוף הרבעון עמד סך מאזן ההכנסות הנדחות של רד האט על 1.49 מיליארד דולר, גידול של 14% בהשוואה שנתית. ההשפעה השלילית על כלל ההכנסות הנדחות משינויים בשערי חליפין הייתה 78 מיליון דולר בהשוואה שנתית. על בסיס שער חליפין קבוע, היו הכנסות נדחות כוללת עולות ב- 20% משנה לשנה.

תחזית: התחזית של רד האט מניחה תנאים עסקיים ושער חליפין של מטבע זר כמו ביום פרסום התוצאות ב- 17 בדצמבר 2015. בשנה כולה:

  • תחזית ההכנסות גדלה לטווח של 2.044 מיליארד דולר עד  2.048 מיליארד דולר ארה"ב.
  • רווח תפעולי GAAP לשנה כולה צפוי להיות כ- 14.1%, ורווח תפעוליnon-GAAP  כ- 23.5%.
  • טווח תחזית תזרים מזומנים תפעולי גדל ל- 695 מיליון דולר עד 705 מיליוןדולר.

ברבעון הרביעי:

  • תחזית ההכנסות היא 535 מיליון דולר עד 539מיליון דולר.
  • רווח תפעולי GAAP צפוי להיות כ- 13.3%, ורווח תפעולי non-GAAP  כ- 22.5%.

 אודות Red Hat

רד האט (Red Hat) היא הספקית המובילה בעולם של פתרונות קוד פתוח ומשתייכת למדד חברות ה-  S&P 500. מטה החברה שוכן בראליי, צפון קרוליינה בארה"ב, ויש לה 66 משרדים ברחבי העולם.

מנמ"רים (CIOs) מדרגים מזה שבע שנים ברציפות את רד האט כאחת  ממובילי  היצרנים המספקים ערך בתוכנה ארגונית, בסקר ה- CIO Insight Magazine Vendor Value.

רד האט מספקת טכנולוגיה באיכות גבוהה וזמינה עם פלטפורמת מערכת ההפעלה שלה Red Hat Enterprise Linux, ביחד עם פתרונות וירטואליזציה, יישומים, ניהול וארכיטקטורה מכוונת שירותים (SOA) כולל Red Hat Enterprise Virtualization ו- JBoss Enterprise Middleware.

רד האט גם מספקת ללקוחותיה ברחבי העולם שירותי תמיכה, הדרכה וייעוץ.  רד האט ישראל שוכנת ברעננה ומונה כ- 160 עובדים. פעילות החברה בישראל כוללת את ניהול הפעילות העסקית לאגן הים התיכון וישראל, ואת מרכז הפיתוח המשמש כמרכז הפיתוח העולמי של  רד האט לטכנולוגיות הוירטואליזציה.

מטריקס הינה מפיצתה הרשמית של רד האט בישראל.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות