<
יום שישי , נובמבר 24 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקים ודוחות כספיים > חברת הסטארט-אפ הישראלית אנודות השלימה סבב גיוס בהיקף של 8 מיליון דולר

חברת הסטארט-אפ הישראלית אנודות השלימה סבב גיוס בהיקף של 8 מיליון דולר

דויד דרי

דויד דרי

אנודות פיתחה מערכת מתקדמת למעקב וניתוח מידע עסקי למציאת אירועים חריגים בזמן אמת, החוסכת לארגונים מיליוני דולרים

חברת אנודות (Anodot), אשר פיתחה מערכת מתקדמת למעקב וניתוח מידע עסקי למציאת אירועים חריגים בזמן אמת, מכריזה היום על השלמת סבב גיוס הון בהיקף של 8 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן ההון-סיכון אלף (Aleph) וקרן ההשקעות Disruptive Technologies L.P. בעקבות זאת, מגיע היקף ההשקעה בחברה לסך כולל של 12.5 מיליון דולר.

סבב הגיוס הנוכחי ישמש להרחבת פעילות המכירות, השירות והפעילות הגלובלית וכן פיתוח פתרונות יעודיים למגזרי פעילות שונים.

חברת אנודות הוקמה ביוני 2014, על ידי שלושה יזמים: המנכ"ל, דוד דריי, שימש כמייסד-שותף בחברת Cotendo, אשר נרכשה בסכום של 300 מיליון דולר על ידי Akamai ולאחר מכן שימש כ- CTO של GetTaxi, ד"ר עירא כהן, Chief Data Scientist, כיהן בתפקידים דומים ב- HP כשהוא מוביל את המחקר והפיתוח בתחום ה- Machine learning וטכניקות כריית מידע ושי לנג, סגן נשיא למחקר ופיתוח, ששימש סגן נשיא להנדסה ב- Trustwave.

במהלך השנה האחרונה, נמצאת אנודות בתנופת פעילות משמעותית עם הצטרפות עשרות לקוחות, מהם ארגונים גדולים הנמנים על Fortune 500 במגוון תחומי פעילות. בין הארגונים המשתמשים בפתרונות שפיתחה אנודות ניתן למנות את מיקרוסופט, AOL, חברת דירוג האשראי האמריקאית Credit Karma, Liveperson, Wix, Telit ועוד. כמו כן, נבחרה אנודות כ- Cool Vendor בדו"ח גארטנר תחת קטגוריית Analytics.

בניגוד למצב הקיים כיום בו החברות מזהות ומטפלות באירועים עסקיים חריגים רק כעבור מספר ימים או שבועות, אנודות מאפשרת זיהוי אוטומטי ושליחת התרעה למקבלי ההחלטות בטווח של דקות בודדות. מערכת ה- machine learning שפיתחה החברה מאפשרת העברת מידע אנליטי בזמן אמת במטרה לנטר, לדווח ולהמחיש ויזואלית אירועים עסקיים חריגים, כבר בעת התרחשותם. בצורה זו מאפשרת המערכת לנהל במהירות וביעילות את האירועים, לנצל חלון הזדמנויות עסקי או למנוע משבר, בניגוד למצב הקיים כיום בו החברות מזהות ומטפלות באירועים רק כעבור מספר ימים או שבועות.

בנוסף, מספקת המערכת למנתחי  BI) Business Intelligence) ובעלי תפקידים אחרים בארגון התרעות דינמיות בטרם יגלו אותן  ב"דרך הקשה" כלומר, באמצעות תלונות לקוחות או פגיעה ברווחיות. כך לדוגמא, בעולם ה- Ad-Tech חברת אנודות מנטרת מאות מליוני הצעות מחיר (bid), חשיפות (impressions) ונתונים עיסקיים נוספים המאפשרים פעילות עיסקית תקינה ורציפה, תוך שמירה על מקסום ריווחיות הלקוח. בתחום ה- Fintech חברת אנודות מנטרת את כלל העיסקאות בזמן אמת ובכך מונעת תקלות שעלותן יכולה להסתכם במיליוני דולרים. לקוחות אנודות נהנים מגילוי אוטומטי (machine learning) של תובנות המאפשרות ביצוע חיתוכים שונים של אירועים והבנה טובה יותר של שורש הבעיה.

“הסביבה העסקית שארגונים פועלים בה כיום היא דינמית בעוד מערכות ה- BI שהם נסמכים עליהן הן ססטטיות. כך קורה שהארגון עצמו הוא האחרון לדעת על כשלים עסקיים בעלי פוטנציאל נפיץ שעלול להקרין על הפעילות שלהם", דבריי דוד דריי, מנכ"ל אנודות. "בתפקידיי כ- CTO, נוכחתי עד כמה חוסר היכולת לזהות כשלים עסקיים בזמן אמת ו לתת את מענה מהיר, יכול להפוך אירוע הניתן לשליטה למשבר משמעותי, החל מפרק הזמן הנדרש לזהות את האירוע ועד להבנת שורשי הבעיה. האלוגריתם שפיתחנו לומד באופן אוטומטי את ההתנהגות התקינה של כל מקורות המידע כגון: MixPanel Google Analytics, Graphite, ומזהה במהירות חריגות, אשר לרוב מעידות על כשל עסקי. מדובר בחידוש אדיר עבור תעשיית ה- BI והצגת פתרון שלא היה קיים בשוק עד היום

"ההבטחה הגלומה בביג דאטה וב- Business Intelligence היא אדירה, אך רק לחברות ספורות יש את הכלים והיכולת לנצל את הפוטנציאל הזה. אנודות פיתחה את אלוגריתמי ה- machine learning המתקדמים ביותר בשוק, אשר מספקים תובנות עיסקיות בזמן אמת וההשפעה הפוטנציאלית של זה היא אדירה", לדברי אדן שוחט, מייסד ושותף בקרן ההון-סיכון 'אלף'. "אלף ממוקדת באיתור חברות שחושבות מחדש  על תעשיות מיושנות הזקוקות לשינוי, ואנו נרגשים להצטרף למסע של אנודות".

"כבר מהשלבים הראשונים, האמנו בחזון של אנודות להוביל מהפיכה בשוק ה- BI והיא בהחלט מצליחה לעשות זאת בקרב ארגונים אשר מחפשים ליישם את היכולות האנליטיות הטובות ביותר", דבריי טל ברנוח, שותף בקרן Disruptive" .Disruptive מחוייבת לאתר את הרעיונות שמחוללים שינוי בשוק, עם טכנולוגיות ומוצרים שמשנים את אופן האינטראקציה בין המשתמש למוצר, ואנודות בהחלט מתאימה להגדרה זו".

אודות אנודות  logo-anodot   

אנודות מספקת תובנות עסקיות חיוניות באמצעות איתור וגילוי אנומליות בכמויות גדולות של דאטה באופן אוטומטי. מערכת זיהוי האירועים העסקיים של אנודות משתמשת באלגוריתם machine learning ייחודי, הרשום בפטנט, על מנת לבודד ולבצע קורלציה של אירועים, דרך מגוון פרמטרים בזמן אמת ובכך תומכת בביצוע החלטות עסקיות מהירות. לקוחות אנודות בתחומי ה- Fintech , Ad-tech, אפליקציות אינטרנט ומובייל וכן תעשיות אחרות הנשענות על מידע רב, משתמשים בפתרונות שמציעה אנודות להשגת יתרונות עסקיים כגון חיסכון משמעותי בעלויות, הגדלת ההכנסות ושיפור שביעות רצון הלקוחות. מטה אנודות נמצא ברעננה והיא מפעילה שלוחה בעמק הסיליקו,ן קליפורניה ובמינכן.  www.anodot.com

אודות קרן אלף

אלף היא קרן הון סיכון  המנהלת 150 מיליון דולר ומשקיעה בחברות סטארטאפ בשלבים מוקדמים ('early stage'). אלף חוברת אשר ליזמים ישראליים השואפים לבנות חברות גלובליות מישראל. מאז הוקמה, לפני שלוש שנים, הפכה 'אלף' במהירות לאחת מקרנות ההון סיכון המובילות בישראל ומותג בולט גם בעמק הסיליקון. עד היום ביצעה הקרן ב- 12 חברות ובכללן Windward, Nexar, Lemonade, Colu, Freightos, Wework ו- Honeybook.

אודות Disruptive Technologies L.P.

Disruptive היא קרן הון סיכון המשקיעה בחברות בשלבים מוקדמים ('early-stage) ועד היום השקיעה ב- 14 חברות. המשימה של Disruptive היא לחבור ליזמים מבטיחים כדי לבנות את החברה ולדחוף אותה קדימה, החל בשלבים המוקדמים ועד לביסוסם כמובילי שוק. החברה היא מהחלוצות בהשקעות post-seed לאורך כל מחזור החברה מ – seed ועד הגיוס.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשנתיים האחרונות.