<
יום שישי , ינואר 19 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > דאסו סיסטמס הציגה בפני אנשי אקדמיה ומומחי רפואה בישראל את הסימולציה הריאליסטית המלאה הראשונה של הלב האנושי

דאסו סיסטמס הציגה בפני אנשי אקדמיה ומומחי רפואה בישראל את הסימולציה הריאליסטית המלאה הראשונה של הלב האנושי

2סימולציה וירטואלית משנה את הדרך בה אנו מפתחים טיפולים רפואיים עבור הלב האנושי ומתאימים אותם במדויק לכל מטופל. דאסו סיסטמס, חברת ה- 3DEXPERIENCE, יחד עם ADCOM CONSULTING , שותפה מקומית שלה בישראל, אירחה אנשי אקדמיה ומומחי רפואה באוניברסיטת ת"א, כדי לצפות ולחוות את הסימולציה הריאליסטית הראשונה של לב אנושי. הסימולציה פותחה על ידי דאסו סיסטמס כחלק מפרויקט הלב האנושי (Living Heart), יוזמה אליה חברו 45 שותפי מחקר וארגוני תעשייה בעולם, המאפשרת לאנשי רפואה לראות ולבחון באופן מדויק כיצד הלב עובד במצבים שונים.

1במהלך הסמינר, הוצג למשתתפים כיצד בוצעה סימולציה של הכנסת טבעת תומכת אל תוך הלב, וכיצד היא מראה את ההשפעה על זרימת הדם על השרירים, וכיצד הטבעת עצמה מחזיקה לאורך השנים. הסימולציה יורדת לפרטים קטנים, כולל תפרים אשר נעשו בהליך הרפואי. בנוסף, תוך שניות ניתן גם להריץ את אותה הסימולציה וללמוד את ההשפעה על הלב בתנאים שונים, לדוגמא, במקרה של מחלת לב.

במהלך האירוע התנסו המשתתפים בעצמם בתהליך יצירת סימולציה של לב באמצעות שימוש בנתונים המגיעים מסריקות MRI. יכולת שכזו מאפשרת לרופאים לצפות במצב הלב בתלת-ממד 3D)), לתכנן הליכי ניתוח, ולהתאים את הטיפול הטוב ביותר לכל חולה – בהתאם לתפיסות מודרניות הקובעות כי אין טיפול אחד שמתאים לכולם.

"סימולציה של הלב מספקת כבר עתה יתרונות גדולים מבחינת זמן הפיתוח של טיפולים ומכשור רפואי עבור הלב, כגון תומכנים (סטנטים), מסתמים או קוצבי לב. הסימולציה מסייעת לחקור את העמידות והבטיחות של המכשור, ולבחון עיצובים ומבנים שונים כדי להגיע לטיפול הטוב ביותר. אבל חשוב מכך, הסימולציה מקדמת חדשנות, כשהיא מאפשרת למפתחים לבחון בקלות ובמהירות רעיונות חדשים לטיפול בעולם וירטואלי, ללא צורך ביצירת אב טיפוס פיזי", אמר אלי בויקיס, מנכ"ל דאסו סיסטמס, ישראל.

פרויקט Living Heart, המבוסס על פלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס, מאחד חוקרי לב מובילים, מרצים, מפתחי מכשור רפואי, רשויות רגולציה, ורופאים, במשימה משותפת לפתח ולאמת מודלים מדויקים ביותר, בעלי התאמה אישית, של הלב האנושי. מודלים אלה יוצרים בסיס אחיד עבור רפואה קרדיולוגית, ומשמשים כבסיס טכנולוגי להכשרה ולימוד, תכנון מכשור רפואי, בחינות ואישורים, דיאגנוזה קלינית ומדע רגולטורי. הפרויקט יוצר אפיק יעיל לתרגום מהיר של חדשנות קיימת ועתידית, ישירות אל טיפול משופר במטופלים.

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות