<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > סיסקו חושפת פלטפורמת ענן לשיתוף מידע בערים חכמות

סיסקו חושפת פלטפורמת ענן לשיתוף מידע בערים חכמות

חברת סיסקו מציגה השבוע שירות ענן המסייע לגופים עירוניים לפעול בזמן אמת על בסיס המידע הזמין ברשותם.  פלטפורמת Smart+Connected , אותה חשפה סיסקו בכנס הערים החכמות בברצלונה מסייעת לערים להפיק תועלת מעידן האינטרנט של הדברים: באמצעות שירות הענן החדש, נאספים נתונים בתהליך מאובטח – גם מחיישנים המופעלים על ידי צד שלישי, ממצלמות רחובות, ממכשירים וממערכות ואובייקטים אחרים המקושרים לרשת.

התובנות הנולדות מתוך הנתונים הנאספים בזמן אמת מסייעות למחלקות העיריה השונות לקבל החלטות המייעלות את תהליכי התפעול, מרחיבות את היקפי ההכנסות של העיריה ומצמצמות עלויות בתחומים דוגמת תאורת רחובות, חניה, תנועה, פעילות על בסיס תנאי הסביבה, ניהול הטיפול בפסולת, ביטחון ושיטור, כמו גם בשירותים נוספים.

מחלקות העיריה יפיקו תועלת משיתוף הנתונים ביניהן, תוך שבירת הגבולות בין מאגרים שנוהלו עד כה בנפרד – שמנעו קבלת החלטות מושכלות על ידי ראשי ההמנגנון העירוני. הפלטפורמה החדשה משלבת מידע ונתונים בתהליך מאובטח – באופן המאפשר לעיריות לקבל החלטות מהירות ונכונות יותר, בתהליך יעיל יותר. כך, למשל, צוות מחלקת התנועה העירוני יוכל להשתמש באפליקציות מתוצרת צד שלישי ובממשקי תכנות יישומים (API) של פלטפורמת Smart+Connected, התומכת הן בנתונים הנאספים בתוך הארגון והן בכאלה ה

אורן

אורן שגיא

מגיעים מחוץ לו.

אורן שגיא מנכ"ל סיסקו: "סיסקו עושה עוד צעד בדרך להשלמת מהפכת האינטרנט של הדברים, ומפילה את החומות הישנות שמנעו זרימה ושיתוף מידע. אנו רואים כי זרימת המידע בין המחלקות השונות, צפוי להביא ליעילות ארגונית שלא הכרנו עד היום, לשירות טוב ומדויק יותר לאזרח, לחיסכון באחת מההוצאות המשמעותיות ביותר של גופים אלו- הוצאות התפעול, ואף להגדיל את היקפי ההכנסות. מדובר בתפיסה חדשה ממנה יפיקו תועלת  הן העיריות והן התושבים".

נוסף על צפיה במידע ממצלמות התנועה, יוכלו צוותי התפעול של העיריות גם לגשת למידע מחיישנים המשרתים מחלקות אחרות. ריבוי מערכי הנתונים הזה, עשוי לסייע לעיריות לזהות דרכים לצמצום זיהום האוויר ועומסי התנועה – תוך שיפור מקביל גם בזמני התגובה לאירועים שונים. בנוסף, ניתן יהיה להנגיש מידע מסויים גם לציבור הרחב ולתושבי העיר, למבקרים ולעסקים הפועלים בה.

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות