<
יום שישי , ינואר 19 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > הסטארטאפים GetmeIns ו- Seegnature הם הזוכים בתחרות Insurtech Israel לטכנולוגיות ביטוח

הסטארטאפים GetmeIns ו- Seegnature הם הזוכים בתחרות Insurtech Israel לטכנולוגיות ביטוח

JVP החליטה להכפיל את הפרס ולהציע השקעה של כשני מליון דולר לזוכים בתחרות כרטיס כניסה למרכז החדשנות של Kamet, זרוע ההשקעות של Ventures AXA, הוענק ל-Jones בתואר חביב הקהל, שנבחר ע"י עובדי רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון,  זכה הסטארטאפLeo

 התחרות, בהובלת  קרן JVP בשיתוף ענקית הביטוח AXA ו Kamet ובשיתוף: Deloitte, חברת Earnix, HFN ו- SNC

Insurtech_Israel_-_Finals_1ירושלים, 23 בפברואר 2017, הסטארטאפים   GetmeIns  ו Seegnature הם הזוכים בתחרות Insurtech Israel לטכנולוגיות ביטוח, הנערכת לראשונה בישראל. קרן ההון סיכון JVP החליטה להכפיל את הפרס ולהציע השקעה של כשני מליון דולר לזוכים בתחרות. את הפרס לשני הסטארטפים הזוכים העניקו שותפי קרן JVP, גדי תירוש ויואב צרויה.

 GetmeIns החברה, הפועלת בתחום מניעת הונאות, פיתחה פלטפורמה ייחודית להורדת Loss Ratio של חברות הביטוח. החברה מיישמת את המתודולוגיה המודיעינית לעולם הביטוח על מנת למנוע הונאות לפני התרחשותן או לזהותן מבלי לשלם הון עתק לחוקרים פרטיים. המודל של getmeIns™ הנו "מודיעין כשירות" המתוכנן לחזות הונאות כבר במעמד הקנייה. על מנת לאפשר זאת אנו משלבים דיסציפלינות רבות, כגון: ניתוח קשרים, מקורות גלויים, עיבוד אותות, פוטוגרמטריה ואחרות.

Seegnature פיתחה את פלטפורמת הדור הבא ל- customer engagement המאפשרת לחברות להגדיל אחוזי סגירת עסקאות ולהימנע מצורך במפגש פיזי ע״י הסרת חסמים בשלב סגירת העסקה. החברה מספקת פתרון רב ערוצי מבוסס ענן לעריכת וחתימת מסמכים ואימות זהות (לפי חוק איסור הלבנת הון), הנותן מענה גם לתהליכים בשירות עצמי של לקוח וגם לתהליכים בזמן אמת מול נציג חברה. החברה זכתה לאחרונה במקום הראשון בתחרות הסטרטאפים של ישראכרט וכבר החלה לעבוד עם 4 מ 5 חברות הביטוח המובילות בארץ תוך 5 חודשים מההשקה.

פרס נוסף הוענק לסטאראפ Jones – הזדמנות להצטרף למרכז החדשנות של Kametחממת הסטרטאפים של AXA Ventures לחברות Early stage הפועלת בפאריס.  את הפרס העניקו: סטפן גינה (Stéphane Guinet) מייסד ושותף מנהל, ומייקל נידם, שותף ב- Kamet.

Jones מאפשרת לעסקים קטנים לקנות בלחיצת כפתור ביטוח שנעשה זול יותר ככל שהם צוברים יותר ניסיון. כיום בעלי עסקים חדשים נאלצים לשלם פי שלוש על ביטוח, אולם ביטוח הוא תנאי חובה כאשר עסק רוצה לחתום על חוזה עם לקוח. הפלטפורמה של החברה רושמת ביטוח צד ג׳ עבור כל חוזה בנפרד באמצעות לחיצה אחת במובייל.

את תואר חביב הקהל, שנערך בשיתוף רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, העניקה דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון ל – Leo.  בחירת חביב הקהל נערכה ע"י כ- 150 מעובדי רשות שוק ההון, הביטוח והחסכון והקהל שנכח באירוע הגמר. עובדי הרשות קיבלו מראש מידע על כל חמשת הסטרטאפים והתבקשו לדרג את המתמודדים. ליאו הוא עוזר אישי לכל ענייני הביטוח. השירות מתבסס על ניתוח דאטה ובינה מלאכותית ומציע למשתמשים פוליסות המותאמות לצרכים שלהם ובדיוק בזמן בו יזדקקו להן. הסטארטאפ מתכוון לשנות לחלוטין את חווית הביטוח של דור ה-Y, ומפשט אותה דרך חוויית משתמש נוחה. ליאו, שפותח כצ'אט-בוט וכרגע פועל על פלטפורמת פייסבוק מסנג'ר, מתזכר את המשתמש לפני מועד סיום הפוליסה, שולח עדכונים חכמים ומסייע בתהליך התביעה. ליאו כבר עובדים בשיתוף פעולה עם מגוון חברות ביטוח בארה"ב. גדי תירוש, שותף מנהל קרן JVP: "חברות הביטוח יצטרכו להשתנות בקצב שהכלכלות החדשות שצומחות סביבנו מתפתחות. מגוון האפליקציות שקבלנו לתחרות והזוכים עצמם ביססו את הביטחון שלנו שישראל תהווה כר מוצלח לחדשנות גם בתחום זה.” סטפן גינה, מייסד ושותף מנהל ב-KAMET: "הביטוח הוא תעשייה מאוד איטית אבל Kamet  מחוייבת לעבוד עם יזמים וליצור מודלים חדשים. יחד עם יזמים מצוינים אנו בונים מודל שיכול להתחרות או להשלים את מה ש-AXA כחברת ביטוח עושה באופן גלובלי.  אתם עוד תראו אותנו די הרבה בישראל, אנחנו מאוד נהנים מהאנרגיה ומרוח היזמות בארץ הזו. " דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון: "הטמעת טכנולוגיות בעולמות הביטוח והחיסכון היא כורח המציאות, שמתרחשת לנגד עינינו ומשנה את התייחסותנו למוצרי הביטוח והחיסכון. חברות הטכנולוגיה מקרבות את היום שבו נרכוש ביטוח, נבצע חיתום רפואי, נדווח על תאונה או נקבל תגמולים בלחיצת כפתור על המכשיר הנייד שלנו. לרשות שוק ההון עניין רב בהטמעת טכנולוגיה חדשנית בכלל, ובפרט בתחומים שתחת אחריותנו הרגולטורית".

תחרות ה Insurtech הושקה בנובמבר 2016. עשרות סטרטאפים הגישו את מועמדותם לתחרות, מתוכם העפילו לגמר חמישה סטרטאפים: Leo, Click-Ins,Jones, TrueNorthו –Seegnature. התחרות היא יוזמה משותפת של קרן ההון סיכון JVP וענקית הביטוח  AXAונערכה בשיתוף: Kamet ושותפים אסטרטגים נוספים: Deloitte, Earnix, HFN&StartUp Nation Central כ -80 סטארטפים ניגשו לתחרות, מרביתם מישראל (90%) בנוסף הוגשו הצעות מארה"ב (7%) ואירופה (3%). המיזמים ייצגו חתך מגוון של תחומים:

  • Health IT (19%), customer engagement (16%), Risk Management (14%), Cyber Security (14%), AI (8%)
  • Big Data (7%), Blockchain (5%), Automotive (4%), Customer Management (4%), IOT (4%), Analytics (3%)
  • Distribution (1%), Wearables (1%)

הזוכים נבחרו ע"י צוות שיפוט הכולל את: יואב צרויה, שותף בקרן JVP, פרנסואה רובינה, שותף מנהל AXA Strategic Ventures, מייקל נידם, שותף Kamet, דורית סלינגר, המפקחת על הביטוח ושוק ההון, עמית הראל, מנהל חדשנות ב Deloitte, ברק מלניק, סמנכ"ל פיתוח עסקי בארניקס, רולי בר, מפירמת HFN ופז יצהר, מסטארטאפ נשיין סנטרל.

יוג'ין גרינברג מייסד ומנכ"ל GetMeIns: "זה כבוד עצום לזכות בתחרות של קרן הון סיכון הכי משמעותית בישראל, כך שעבורנו מדובר בפרס כפול. אנחנו מתכוונים להוסיף לליבת העסקים שלנו את תחום ה-AI, לעשות גיוסים נוספים בישראל, ועד סוף השנה לפתוח נציגות פיתוח עסקי בארה"ב עם לפחות שלושה לקוחות פעילים."

יאיר רביד מייסד ומנכ"ל Seegnature: "הפלטפורמה שבנינו מאפשרת לחברות להסיר חסמים בשלב סגירת העסקה בעסקאות מורכבות. הזכייה תעזור לנו להשיק את הפלטפורמה שלנו בשוק הפיננסים בארה"ב, ובמיוחד לחברות הביטוח והבנקים בחוף המזרחי. אנחנו מתכוונים לפתוח פעילות של צוות המכירות בארה"ב כאשר הפיתוח יישאר בישראל."

אודות JVP

JVP היא קרן הון סיכון ישראלית מובילה המתמקדת בבניית חברות בקנה מידה עולמי. עם ניסיון מוכח של מעל 20 שנות פעילות המתפרסות על פני למעלה מ-120 השקעות. קרן JVPמדורגת כאחת מעשר קרנות ההון סיכון המובילות בעולם (ע"פ Preqin), מאז הקמתה, ב- 1993, ע"י המייסד אראל מרגלית, גייסה 8קרנות הון סיכון בהיקף כולל של מעל 1.1 מיליארדדולר. במהלך  שנות פעילותה הובילה הקרן עשרות אקזיטים, מתוכם 12 הנפקות בנאסד"ק. הקרן משקיעה בחברות טכנולוגיות חדשניות בשלבים שונים (Early stage & Late stage)בתחומי אבטחת מידע וביג דאטה,IoT, אחסון,פינטקומדיה. ומפעילה שני מרכזי מצויינות  בירושלים ובבאר שבע.

אודות  AXA

AXA Strategic Ventures (ASV) היא זרוע ההשקעות של AXA, חברת הביטוח ומנהלת הנכסים הגלובלית המובילה. ASVמנהלת 230 מליון אירו (260 מליון $) ויכולה להשקיע הון של עד 15 מליון אירו (17 מליון $) בשלב ה-early stage ושלבי הצמיחה של חברות.ASV משקיעה בטכנולוגיות הרלוונטיות לתעשיית הביטוח וניהול הנכסים, כמו: תוכנה ארגונית, פינטק, וכן גם בטכנולוגיות consumer ושווקים (marketplaces) בתחום הנסיעות/התיירות, הבריאות, ועסקים הקשורים לרכב ורכוש. ASV, הפועלת באמצעות צוותים מקומיים בסן פרנסיסקו, ניו יורק, לונדון ופריס, מתמקדת בהשקעות בצפון אמריקה, אירופה והמזרח התיכון.

אודות Kamet

Kamet היא חממת הסטארטאפים של AXA Ventures לחברות Early stage הפועלת בפאריס ותומכת ביזמים ששואפים לשפר, להעשיר ולשנות את פני עולם הביטוח. Kamet משלבת את יתרונותיהם של הסטארטאפים עם גישה מקרוב להון, לידע ולנכסים של AXA, מחברות הביטוח המובילות בעולם. Kamet תומכת בצוותים רבים בפריס, לונדון, ת"א ובקרוב גם באסיה ואמריקה.

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות