<
יום רביעי , ינואר 24 2018
מבזקים

בוסטון נצבעה אדום

BOSTON1בוסטון, מסצ'וסטס 2.5.2017

הכנס השנתי של חברת 'רד האט' (מגבעת אדומה) נפתח היום בבוסטון האפרורית. אמנם, מזג האוויר אפרורי (כמקובל בבוסטון מרבית השנה) – אך בהחלט יש סיבה לחברה הצבעונית הזו.

'רד האט' היא החברה המזוהה ביותר עם תפישת הפיתוח ב'קוד פתוח' – סביבה לכאורה דמוקרטית ופתוחה לכל (והיא אכן כזו), אשר לצורך מניעת אנרכיה מוחלטת שהיא מסכנות הדמוקרטיה, היא זו שמכניסה מעט 'סדר' ורגולציה לסביבה כל כך מגוונת – כדי שעסקים ופרויקטים רציניים, הזקוקים ליציבות וביטחון בפיתוח יישומיהם ישתמשו ביתרונות העצומים של עיקרון ה'קוד הפתוח' וביניהם יצירתיות, היעדר תלות בספק יחיד, זמינות כ"א מקצועי – ובהחלט יותר מקורות ידע לפיתוח.

לא סתם, צמחה החברה שנוסדה בשנת 1993 צמחה להיות חברה המעסיקה -8000 עובדים ומחזורה כ-2 מיליארד דולר (שכולם מתוך דאגה והסכמה לצורך ב'רגולטור מרצון' בסביבה הדמוקרטית של הקוד הפתוח). היא אפילו דורגה בשבוע שעבר על ידי ירחון העסקים 'פורבס' כאחת מהחברות החדשניות בעולם (מקום 25). בחברה רואים בחדשנות לא רק דרך חשיבה – אלא גם דרך לעשות עסקים באופן טוב יותר. בכנס נוטלים חלק לקוחות, שותפים, קהילת המפתחים  וכמובן נציגי הלקוחות (בד"כ מצוותי הפיתוח שלהם). הכנס הוא המפגש המקצועי העיקרי של אנשי הקוד הפתוח ומשמש עבורם הזדמנות גם לפגוש עמיתים – אבל הרבה יותר מכך –  ללמוד ולראות 'לאן נושבת הרוח'.

ג'יימס ויטהורסט, נשיא ו CEO רד האט

ג'יימס ויטהורסט, נשיא ו CEO רד האט

השנה, יותר מתמיד, מנסה החברה לשדר את החשיבות של תפישת הקוד הפתוח בעולם המשתנה והמתפתח במהירות, עולם העובר במהירות לארכיטקטורות ותפישות חדשות לגמרי במסגרתן תפישות מסורתיות מאבדות את הרלבנטיות שלהן, וכיצד הוא מאפשר למיליוני אנשי פיתוח מרחבי הגלובוס לשנות, להוביל ואת היכולת לפרוץ גבולות טכנולוגיים ע"י יצירת קהילות מפתחים, פתרונות ופרויקטים. באירוע השנה מתקיימים מפגשים מקצועיים-עסקיים רבים של שמטרתם בהחלט 'לקרב' בין העולם העסקי "המעונב-שמרן" לבין קהילת המפתחים 'הדמוקרטיים' שלעיתים עלולים להיות 'דמוקרטיים מדי" לטעמם. השנה, בשל המעבר הגובר לענן, ולאור שינוי תפישות מסורתיות בתהליך הפיתוח (מעבר ל-DEVOP ועוד שינויים מבניים הנובעים מהצורך לקצר באופן מהותי את תהליכי הפיתוח של אפליקציות עסקיות והעברת הדגש ל'מובייל') הפתיחות גדלה בהרבה. הכנס יאפשר:

  • אפשרויות להתנסות ולחוות את הטכנולוגיות החדשות ביותר.
  • אינטראקציה פנים אל פנים עם מנהלי המוצרים. הבנה של השיקולים המנחים בקביעת בכיווני הפיתוח.
  • מאות מפגשים עם המפתחים והתורמים העיקריים בסביבת הקוד פתוח.

red hat logoבשלושת ימי הכנס יצגו מאות מקרים של אתגרים ופתרונות על ידי חברי הקהילה – הן מהחברה עצמה והן מחברות אחרות, פתרונות ויושקו כלי פיתוח ו"כללים" חדשים. במסגרת התערוכה הנערכת בצמוד לכנס מציגים כל שחקני ה-IT  הגדולים את הפתרונות וההצטרפות למגמה של הקוד הפתוח 'העסקי'. כידוע, מפעילה 'רד האט' בישראל מרכז פיתוח גדול המהווה חלק משמעותי ממערך הפיתוח העולמי שלה (רעננה). מרכז הפיתוח מעסיק מאות עובדים.

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות