<
יום רביעי , ינואר 17 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > לאחר 12 שעות של האקתון לילי: הצוות הזוכה ב- Matrix Hackaton הציג פתרון חדשני המאפשר שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה

לאחר 12 שעות של האקתון לילי: הצוות הזוכה ב- Matrix Hackaton הציג פתרון חדשני המאפשר שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה

1 (5)מטריקס ערכה לעובדיה האקתון ראשון מסוגו על מנת לעודד חדשנות ויצירתיות

"יצירתיות היא בסך הכל אינטליגנציה שמשתעשעת". המשפט אותו הגה אלברט איינשטיין הוא הקו שהנחה את Matrix Hackaton, שנערך בשבוע שעבר במשרדי החברה בהוד השרון. ההאקתון, שנועד לעודד יצירתיות בקרב עובדי החברה, כמו גם לעודד שיתופי פעולה בין עובדי החברה במטרה לאתר רעיונות טכנולוגיים חדשניים, נערך במשך 12 שעות אל תוך הלילה, החל מהשעה 18:00 בערב ועד הזריחה ביום ו' בבוקר עם כיבוד ומשקאות לאורך כל הלילה. במהלך ההאקתון פעלו העובדים בתשעה צוותים שונים על מנת לפתח פתרונות ומוצרים בכל תחום בו חפצו.

צוות מנטורים מקצועי ליווה את עבודת הצוותים במהלך הפרויקט, ובתום 12 השעות הוקצה זמן קצוב לכל צוות להצגת התוצר הסופי שלהם. את הפרויקט המנצח בחרו צוות שופטים שהורכב מאנשי מקצוע, משקיעים וחברי הנהלה. במקום הראשון זכה הצוות של דוד שפיגל, ערן רכבי ושמוליק שוקרי מחטיבת הביטחון של החברה, שפיתחו שלט רחוק בעל כדור מעקב (track ball) המאפשר לשלוט בטלפון בזמן נהיגה. הפתרון אשר הציגו, שלדברי 3 (1)השופטים עלה על המתחרים בהיותו חדשני, מקורי, הכרחי ויעיל, זיכה אותם בפרסים מפנקים לבחירתם.

בין הפתרונות הנוספים שהוצגו בפני השופטים נכללו: פתרון לבחירה והתאמת בגדים לעיוורי צבעים, אפליקציה להיכרות דרך חברים משותפים, מוצר המנתח DNA ארגוני ומייצר אוטומטית פרופילים לגיוס, מוצר המתחבר לכל מערכות הארגון ומייצר התראות ועוד. מעבר לחדשנות ויעילות, נמדדו הפתרונות לפי אופן התכנון שלהם וההוצאה אל הפועל תוך בחינת יכולותיהם להתמודד עם אתגרים במהלך ביצוע ולהביא לפתרון בעיה אמיתית תוך מתן ערך מוסף לקהל היעד שלו.

לדברי שירה רז מייזנר, "זהו האקתון ראשון בישראל שנערך על ידי חברת שירותי טכנולוגיה, אשר נועד לאפשר לעובדים של מטריקס לעבוד על פיתוח רעיונות מבוססי טכנולוגיה ובדרך זו גם ליהנות וגם לחשוב מחוץ לקופסא על רעיונות חדשניים ופורצי דרך. ייתכן ומתוך ההאקתון הזה גם יצוץ סטארט אפ מצליח או רעיונות שייעלו וישפרו את עבודתם של ארגונים. לדברי אבישג אלבז, מנהלת משאבי האנוש של מטריקס, "מטריקס מקפידה לשמור על עובדיה מעודכנים בחזית הטכנולוגיה ולחשוב ביצירתיות וזוהי דרך נוספת לעשות זאת בצורה ייחודית וחווייתית. אירוע זה היווה גם הזדמנות לקירוב בין העובדים, לאחר שאחד הצוותים שהשתתפו בתחרות הורכב משמונה נציגים מחטיבות, שונות שלא הכירו אחד את השנייה קודם לכן".

 אודות מטריקס

מטריקס עוסקת בביצוע פרויקטי אינטגרציה מן הגדולים במשק, בפיתוח ויישום טכנולוגיות חדשניות ויישומים ארגוניים בסביבת אינטרנט ומובייל כמו גם מערכות לגאסי, ייצוג פתרונות ומוצרי תוכנה, פתרונות תשתית מקומיים ופתרונות ענן, שירותי מיקור חוץ ואוף-שור, בדיקות תוכנה, הדרכה והטמעה. מטריקס, המעסיקה כ- 8,250 מקצועני טכנולוגיה ו -IT, מדורגת על ידי חברות המחקר כמובילה את ענף שירותי התוכנה והטכנולוגיה בישראל מזה למעלה מעשור. מטריקס נסחרת בבורסה לניירות ערך בת"א במדד תל אביב 100. מחזור המכירות של מטריקס ב- 2016 הגיע ל- 2.544 מיליון ₪ והרווח הנקי ל- 114 מיליון ₪.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות