<
יום רביעי , פברואר 21 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > נוקיה ערכה לראשונה בישראל האקתון למאה תלמידי תיכון יהודים וערבים  – כחלק מפרוייקט גלובלי לקידום יזמות צעירה

נוקיה ערכה לראשונה בישראל האקתון למאה תלמידי תיכון יהודים וערבים  – כחלק מפרוייקט גלובלי לקידום יזמות צעירה

STEM Innovation Camp הנו אירוע יזמות חווייתי המעודד תלמידים בגילאי 15-18 מרחבי העולם לבחור בלימודי מדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה (STEM) ומעורר בהם יצירתיות וחדשנות

תלמידי הצוות הזוכה בתחרות, עם אריק טל, מנכ"ל נוקיה ישראל ואגן הים התיכון ואנשי נוקיה ישראל שליוו את האירוע.

תלמידי הצוות הזוכה בתחרות, עם אריק טל, מנכ"ל נוקיה ישראל ואגן הים התיכון ואנשי נוקיה ישראל שליוו את האירוע.

כמאה תלמידי תיכון יהודים וערבים, השתתפו בהאקתון ראשון בישראל, של חברת NOKIA וארגוןJA Worldwide  (Junior Achievement) שהתקיים בכפר סבא, במשרדי נוקיה ישראל. במקום הראשון זכה צוות היזמים הצעירים 'Hi Clouds' מבית הספר למחוננים ע"ש רון ורדי בראשון לציון, שפיתחו את 'Hand it' – ידית חכמה לדלת אשר מחטאת את עצמה לאחר כל שימוש. הצוות הזוכה ייצג את ישראל בתחרות הגמר הבינלאומית של Nokia JA STEM Innovation camp, שתתקיים בשבוע הבא.

המשתתפים הצעירים בתחרות, נבחרו על סמך יכולות וכישורים שהפגינו בתחרויות מחוזיות ובתכנית היזמים הצעירים של JA. הם נדרשו לפתח בעזרת עקרונות  IoT (האינטרנט של הדברים) פתרונות לשיפור מכשיר או מתקן נפוץ כלשהו, כאשר לכל אחד מעשרת הצוותים שהשתתפו בהאקתון התלווה עובד נוקיה כמנטור טכנולוגי ועסקי. בין הרעיונות הנוספים שפותחו בהאקתון: ארון בגדים חכם, מוצרים בתחום הבריאות והרפואה הדיגיטלית, קולר חכם לכלב ועוד.

אריק טל, מנכ"ל נוקיה ישראל ואגן הים התיכון, אמר ליזמים הצעירים כי ההאקתון סיפק להם הזדמנות להתנסות בסביבת עבודה אמתית של הייטקיסטים,  אשר לומדים תוך עשייה לרכוש כלים בתחום הבינאישי והמקצועי. "תלמדו לעבוד כצוות שפותר בעיות בתנאי לחץ ומפעיל גמישות מחשבתית, תשקיעו ותצליחו במקצועות ה-STEM ונשמח להיפגש אתכם שוב כעובדים אצלנו עוד מספר שנים".

עינת בר, Global Business HR בחטיבת CloudBend, נוקיה: "אנו מחוייבים לשימוש בטכנולוגיה למטרות טובות למען הקהילה, כחלק מהמיקוד שלנו באתגרי קיימות וביוזמות שישפיעו בצורה חיובית על קהילות שונות ומגוונות בחברה. ההאקתון STEM Innovation Camp מקדם ערכים של יזמות וחדשנות בקרב נוער יהודי, מוסלמי ונוצרי ועוזר לעודד אותם לעבודה במקצועות מבוקשים בעתיד הלא רחוק".

זו השנה העשירית שחברת נוקיה מקיימת את אירועי STEM Innovation Camp, אשר נוסדו ב-2007 במטרה לעורר השראה בקרב בני נוער ולעודד אותם לבחור בלימודי מדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה. האירועים נערכים בארה"ב, קנדה, פינלנד, ברזיל וספרד, וכעת גם בישראל.

אודות נוקיה

אנו מפתחים את הטכנולוגיה שמחברת את העולם. על בסיס המחקר והחדשנות של Nokia Bell Labs, אנו מספקים את הפורטפוליו העשיר והנרחב ביותר של מוצרים, שירותים ורשיונות לספקיות תקשורת, ממשלות, ארגונים וחברות ענק, וכן לצרכני קצה. החל מתשתיות לתקשורת דור חמישי (5G) והאינטרנט של הדברים, ועד לאפליקציות מתקדמות בתחומי מציאות מדומה ורפואה דיגיטלית, אנו מעצבים את עתיד הטכנולוגיה ומקדמים את החוויה האנושית. Nokia.com

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות