<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > השקת קרן ההשקעות הראשונה בישראל להשקעות בחדשנות טכנולוגית לגיל השלישי,

השקת קרן ההשקעות הראשונה בישראל להשקעות בחדשנות טכנולוגית לגיל השלישי,

לרגל השקת קרן ההשקעות הראשונה בישראל להשקעות בחדשנות טכנולוגית לגיל השלישיקרן מגדלי הים התיכון VENTURES הובילה האקתון ראשון מסוגו עם בני 70+ ותלמידי מגמת רובוטיקה בכנסת

נחמן שי מברך את משתתפי ההאקתון קרדיט צילום אודי גורן

נחמן שי מברך את משתתפי ההאקתון קרדיט צילום אודי גורן

היום (11.7) נערך יום האזרח הוותיק בכנסת ולראשונה בתולדותיה התמקד בטכנולוגיות ויזמות למען הגיל השלישי.  השבוע הושקה לראשונה קרן ההשקעות הראשונה בישראל להשקעות בחדשנות טכנולוגית לגיל השלישי, מגדלי הים התיכון VENTURES. הקרן תשקיע בסטארטאפים המפתחים פתרונות לשיפור איכות חייהם של בני הגיל השלישי בכלל תחומי החיים: בריאות, תרבות ופנאי, בדידות וכדומה. החברות בהן תשקיע הקרן ייהנו משלושים שנות הניסיון של הרשת ויזכו לליווי צמוד ותמיכה אסטרטגית בכל שלבי הפיתוח, הכרת עולם התוכן ועד שיווק המוצרים.

במסגרת השקת הקרן, התקיימה היום פעילות טכנולוגית ייחודית משותפת (האקתון) של בני הגיל השלישי, דיירים מרשת מגדלי הים התיכון עם תלמידי מגמת הרובוטיקה של בית הספר הריאלי בחיפה, זוכי  פרס "חביב הקהל" בתחרות הרובוטיקה הבינלאומית   Firstבארה"ב. את האירוע יזמו במשותף רשת מגדלי הים התיכון והיו"רים השותפים של שדולת הגימלאים – ח"כ ד"ר נחמן שי וח"כ איציק שמולי, מהמחנה הציוני וח"כ טלי פלסקוב מסיעת כולנו.

במסגרת ההאקתון ובמהלך היום קבוצות מעורבות של אזרחים ותיקים, בני נוער, מדריכים מהעולם העסקי והאקדמי וחברי כנסת, שילבו כוחות במטרה לפתח פתרונות טכנולוגים העונים על אחד מאתגרי החיים של האוכלוסייה הוותיקה כגון תרגול קוגניטיבי והתמודדות עם דמנציה, פעילות יומיומית והתנהלות בטוחה בבית, פעילות חברתית וקהילתית, ניידות ופעילות גופנית והתמודדות עם מחלות כרוניות. בסוף הפעילות הקבוצות הציגו תיק מוצר מקצועי בוועדת המדע והטכנולוגיה אליו הוזמנו מובילי קובעי המדיניות בתחום הגיל השלישי. מעבר לתיק המוצר שהוצג לאחר ההאקתון במליאת הסיכום, מעודד המיזם החשוב יצירת קשר בינדורי וחושף את מפגש בינדורי בהאקתון בכנסת קרדיט צילום אודי גורןהדור הצעיר לאתגרי האוכלוסייה הוותיקה והעלייה בתוחלת החיים בנוסף, מחזק המיזם את החיבור בין עולמות הכלכלה, הטכנולוגיה והיזמות לעולמות היומיום של בני הגיל השלישי.

דורון ארנון, מנכ"ל רשת מגדלי הים התיכון אמר כי "אנחנו גאים להיות הראשונים שנכנסים להשקעה בתחום החשוב הזה, ומקווים שהכניסה שלנו לתחום תעודד מיזמים ופיתוחים נוספים לאוכלוסיית הגיל השלישי בדומה לעולם. עם העלייה בתוחלת החיים ובאיכות החיים, הטכנולוגיה הופכת יותר ויותר רלוונטית לבני הגיל השלישי כמו לכל גיל אחר. זהו קודם כל מהלך חברתי שאנחנו מקווים שיביא לפיתוח התעשייה ולחדשנות ומיזמים שנוכל לשלב בעתיד גם בבתי הרשת."

ד"ר יעל בנבנישתי ומר דב שוגרמן , מנכל"ים משותפים  בקרן השקעות החדשה מגדלי הים התיכון Ventures: "בתקופה האחרונה אנו עדים לתחילתו של שינוי תפיסתי בנוגע להתייחסות הרשות המחוקקת, עולם היזמות וקרנות ההשקעה כלפי האתגרים החברתיים – כלכליים שמציבה לנו מגמת הזדקנות האוכלוסייה . הצורך מחד להמשיך ולספק מערך שירותים כולל, מותאם ומגוון עבור אוכלוסייה הולכת וגדלה ומאידך לשמור על מסגרת כלכלית, מביאים להכרה בהכרחיות שבפיתוח שירותים ומוצרים מבוססי טכנולוגיה אשר יאפשרו שימור ושיפור איכות החיים של אוכלוסייה זו. מגדלי הים התיכון ventures, קרן ההשקעות הראשונה והיחידה בישראל המשקיעה בטכנולוגיות לאיכות החיים של בני הגיל השלישי,  שמה לה למטרה לקדם ולתמוך בעולם היזמות לגיל השלישי על מנת להעלות את המודעות, למצות את הפוטנציאל ולחזק את הקשר שבין עולם היזמות בתחום זה לעולם הכלכלי. במסגרת הפעילות שמחנו להוביל את ישיבת וועדת המדע בנושא יזמות טכנולוגית לגיל השלישי ולהיות שותפים ליוזמה של פעילות יזמות טכנולוגית רב דוריות בשיתוף חברי הכנסת במסגרת יום האזרחים הוותיקים. מגדלי הים התיכון ventures, תמשיך להיות למובילת דרך בזירה המקומית והבינלאומית על מנת למצב את ישראל כמובילה עולמית בתחום יזמות זה".

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות