<
יום רביעי , פברואר 21 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > מי יטוס לייצג את ישראל באליפות העולם בספורט אלקטרוני בקוריאה

מי יטוס לייצג את ישראל באליפות העולם בספורט אלקטרוני בקוריאה

מי יטוס לייצג את ישראל הזוכות באליפות ישראל בספורט אלקטרוני  בקוריאה ויתמודד על פרס בשווי של מיליוני דולרים? 

גביע אליפות ישראל בספורט אלקטרוני, צילום אניטה קרפל

גביע אליפות ישראל בספורט אלקטרוני, צילום אניטה קרפל

הקבוצות "טים תותי" ו"יוניק סטארס" הן הזוכות באליפות ישראל בספורט אלקטרוני שנערכה בסוף השבוע, והן צפויות להתחרות בקרוב על תואר אלופת העולם, ואולי לשלשל לכיסן פרס שווה, שבשנה שעברה נאמד על 3.9 מיליון דולר. בשנה שעברה הגיעה נבחרת ישראל למקום החמישי והמכובד, האם השנה תעפיל נבחרת ישראל למקום הראשון? 

השנה, גם גאווה נשית – יוליה באלו מקבוצת ZGC הגיעה למקום השני בטורניר Overwatch

למעלה מ- 4,000 מבקרים פקדו בסוף השבוע האחרון את אירוע הגיימינג הגדול והיוקרתי בישראל – "אליפות ישראל בספורט אלקטרוני", וצפו ב- 60 השחקנים שהתחרו על במת הגמר על הזכות לייצג את ישראל באליפות העולם בקוריאה שתתקיים בנובמבר הקרוב בעיר פוסן.

קבוצת "טים תותי" שניצחה במשחק League of Legends וקבוצת "יוניק סטארס" זוכת Counter Strike תרכבנה את הנבחרת הישראלית, וביחד תתחרנה על תואר אלופת העולם ועל פרס שווה במיוחד בשווי של מיליוני דולרים שטרם נחשף, אך נאמד בשנה שעברה

מימין לשמאל יואב סוכן ועידו ברוש, צילום מיכאל שוסטין

מימין לשמאל יואב סוכן ועידו ברוש, צילום מיכאל שוסטין

ב- 3.9 מיליון דולר.

כמו בכדורגל או כדורסל גם בספורט אלקטרוני הישראלים נעזרים במאמני חוץ, קבוצת "טים תותי", הסתייעה השנה במאמן חוץ מספרד שהביא אותה לתואר אלופת ישראל בספורט אלקטרוני וימשיך ללוות אותה כל הדרך אל במת הגמר בקוריאה. נדב פרנק מקבוצת "טים תותי": "עוד משנת 2014, כשהתחלתי לנצח באליפויות, חלמתי לטוס לקוריאה, והיום, שלוש שנים אחרי, אני זוכה סוף סוף להגשים את החלום הגדול". ללא הסתייעות במאמן זר, הצליחה גם קבוצת "יוניק סטארס" לקטוף את תואר אלופת ישראל, ביחד עם "טים תותי", לאחר שרשמה ניצחון קודם בגביע החורף שקיימה 4DV, יזמית ומפיקת אליפות ישראל בספורט אלקטרוני, בינואר האחרון.

השנה, נרשם גם הישג נשי מרשים. יוליה באלו מקבוצת ZGC הגיעה למקום השני בטורניר Overwatch, ללא ספק הישג יוצא דופן בעולם שנחשב ברובו לעולם גברי עם נוכחות נשית דלה במיוחד. אליפות ישראל בספורט אלקטרוני שהתקיימה זו השנה השישית, ביוזמת והפקת 4DV בשיתוף עם העמותה לגיימינג תחרותי בישראל, היתה השנה גדולה מתמיד – לראשונה, נמשכה התחרות 3 ימים וכללה 8 כותרי גיימינג שונים, והם: League of Legends, Counter Strike, Rocket league, Overwatch, Hearthstone, Tekken 7, FIFA,

אליפות ישראל בספורט אלקטרוני, צילום אניטה קרפל

אליפות ישראל בספורט אלקטרוני, צילום אניטה קרפל

Dota 2). נותני החסויות באירוע, ענקית מחשבי הגיימינג ASUS וענקית מסכי הגיימינג AOC סיפקו הצצה ראשונה למוצרי הגיימינג החדשניים ביותר בשוק הישראלי.

עידו ברוש, יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי בישראל: "אירוע אליפות ישראל בספורט אלקטרוני מסמן התקדמות משמעותית בענף הגיימינג התחרותי בישראל, אנו נרגשים לקראת אליפות ישראל הבאה וכמובן מצפים בדריכות להישגי הנבחרת הישראלית בקוריאה"

 יואב סוכן, מייסד משותף 4DV : "האירוע רשם הצלחה מרשימה מבחינה הפקתית, מה שמעיד על כך שלא ירחק היום שבו, במקביל להכרה בספורט אלקטרוני בישראל, הפקות הגיימינג הישראליות ישתדרגו ויישרו קו עם הפקות הגיימינג בעולם. אנו קוראים לכל הגיימרים בישראל לתמוך בנו ולהצביע ברגליים, וביחד נראה שהגיימינג היא תרבות פנאי משותפת לכולנו, ששווה לחגוג אותה".

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות