<
יום רביעי , פברואר 21 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > חברת אורקל משיקה יישומים חדשים בתחום Machine Learning בהרצאת הפתיחה של כנס Oracle OpenWorld 2017

חברת אורקל משיקה יישומים חדשים בתחום Machine Learning בהרצאת הפתיחה של כנס Oracle OpenWorld 2017

כנס Oracle OpenWorld, סן פרנסיסקו, קליפורניה – 1 באוקטובר 2017

לארי אליסון, יו"ר מועצת המנהלים ומנהל טכנולוגיה ראשי בחברת אורקל, חשף יישומים מהפכניים חדשים בתחום(ML)  Machine Learning עבור אבטחת בסיסי נתונים וסייבר, במסגרת הרצאת הפתיחה של כנס Oracle OpenWorld 2017 שנערך במרכז הכנסים Moscone Center בסן פרנסיסקו.

לארי אליסון

לארי אליסון

אליסון הציג את בסיס הנתונים האוטונומי בענן הראשון בעולם, (Oracle Autonomous Database Cloud). מדובר בבסיס נתונים אוטונומי ב-100%. כמו כן, הציג  יישומים חדשים להגנת סייבר אוטומטית, אשר מגלים ומבודדים התקפות בזמן אמת.

באמצעות אוטומציה מלאה המבוססת על ML, Oracle Autonomous Database Cloud מבטלת את הצורך בעבודה של בני אדם לשם ניהול בסיס נתונים, בכך שהיא מאפשרת לבסיס הנתונים לשדרג, לתקן ולכוונן את עצמו באופן אוטומטי תוך כדי פעולתו. עכשיו שאין עוד מקום לטעות אנוש או דרישות לבדיקת ביצועים על ידי בני-אדם, אורקל מצליחה למזער את זמן ההשבתה, המתוכנן והבלתי-מתוכנן, עד פחות מ-30 דקות לשנה ומצליחה להבטיח כי ארגונים יוכלו לצמצם את עלויותיהם במחצית בהשוואה ל-Amazon.

אליסון הציג גם תוצאות של מבחנים (benchmark) במהלך הדגמות קצרות, אשר הדגישו את פער הביצועים בין בסיס נתונים אורקל הפועל במסגרת Oracle Cloud לבין בסיס נתונים אורקל הפועל במסגרת השירות הטוב ביותר של Amazon עבור בסיס נתונים אורקל בענן, Amazon Relational Database Service (או RDS). ההשוואה הישירה הדגישה גם את הפער בין רמות האמינות והזמינות של Amazon בשיעור 99.95%, אשר לא כוללות את רוב המקורות לזמני השבתה מתוכננים ובלתי-מתוכננים, לבין הרמה המובטחת על ידי אורקל שהיא 99.995%.

ציטוטים מהרצאת הפתיחה של לארי אליסון:

  • "ובכן, לא בכל שנה אני זוכה להשתמש בצירוף המילים 'טכנולוגיה חדשה מהפכנית' בכנס Oracle OpenWorld. . אנחנו לא עושים זאת – אתם יודעים, כי אין כל כך הרבה טכנולוגיות חדשות מהפכניות. אבל זו אחת מהן".
  • "הדבר הזה הוא גמיש ומיידי לגמרי. אז לעולם לא תגדירו יותר משאבים מכפי שאתם זקוקים להם. זה ממש מחשוב על פי דרישה".
  • "זה לא כאילו שאורקל הלכו והמציאו את ההדגמות ההזויות ביותר אותן ניתן להמציא על מנת לגרום ל-Amazon להיראות רע. אלו נתונים שבהם השתמשנו בפועל לצורך בדיקות עמידות וביצועים לשם אימות בסיס הנתונים שלנו".
  • "הפתרון של Amazon יקר פי 5 עד 8 עבור עומס עבודה זהה, בהשוואה ל-Oracle Autonomous Database".
  • "אנו מתחייבים בפניכם חוזית לצמצם את החשבון שלכם מ-Amazon בחצי. זה קל למדי כאשר אתה מהיר פי 5 עד 8 יותר. אנו מרגישים די בנוח".
  • "זה לא חריג שהמתחרים שלנו משתמשים בטכנולוגיה שלנו. בחברת Amazon יודעים זאת. היא בין המשתמשים הגדולים ביותר באורקל על פני כדור הארץ. חברת SAP היא בין המשתמשים הגדולים ביותר באורקל על פני כדור הארץ".
  • תוכנית "הבא את הרישיון שלך עבור PaaS חל על כל שירותי PaaS שלנו. לא רק בסיס הנתונים, אלא גם תוכנת middleware וכן אנליטיקה. מדובר בצמצום מחירים דרמטי".
  • "אתם תראו מעבר, התפתחות של כישורי בסיס הנתונים, כאשר תתמקדו יותר בתכנון בסיס הנתונים, תכנון הסכימה, סוגים שונים של אנליטיקה עבור נתונים, כולל ML, הגדרת מדיניות לגבי מה חיוני לארגון, מה מצריך התאוששות מאסון, קביעת המדיניות בנושאים אלה".

אודות אורקל

הענן של אורקל מציע משפחות יישומי SaaS מלאות עבור ERP, HCM וכן CX בנוסף על פלטפורמת בסיס נתונים כשרות (PaaS) הטובה מסוגה וכן תשתית כשרות (IaaS) מבסיסי נתונים שנמצאים בכל רחבי אמריקה, אירופה ואסיה. למידע נוסף אודות Oracle (סימול בבורסת NYSE: ORCL), בקרו באתר www.oracle.com.

אודות כנס Oracle OpenWorld

כנס Oracle OpenWorld, כנס העסקים והטכנולוגיה החשוב ביותר בתעשייה מזה 20 שנה, מארח עשרות אלפי משתמשים במקום בנוסף על מיליונים באינטרנט. הכנס מוקדש לסיוע לעסקים במינוף הענן עבור חדשנות וצמיחה, מביא תובנות מעמיקות לגבי מגמות בתעשייה ופריצות דרך המבוססות על טכנולוגיה. כנס Oracle OpenWorld מיועד למשתתפים אשר רוצים להתחבר, ללמוד, לבדוק ולקבל השראה; הכנס מציע למעלה מ-2,500 הרצאות לימודיות שניתנות על ידי למעלה מ-2,000 לקוחות ושותפים המשתפים בניסיונם מכלי ראשון. עם מאות הדגמות והתנסויות מעשיות, כמו גם תערוכה בהשתתפות למעלה מ-400 שותפים ולקוחות מכל רחבי העולם, כנס Oracle OpenWorld הפך לחלון הראווה לטכנולוגיות ענן מתקדמות, מיישומי ענן ועד פלטפורמת ותשתיות ענן. למידע נוסף, לרישום או לצפייה בהרצאות המרכזיות ובהרצאות אחרות של כנס Oracle OpenWorld ועוד, בקרו באתר www.oracle.com/openworld. הצטרפו לדיון בכנס Oracle OpenWorld בטוויטר.

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות