<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > חברת arm תקים מרכז פיתוח ברעננה

חברת arm תקים מרכז פיתוח ברעננה

החברה הבריטית המפתחת את השלד עליו נשענים כמעט כל המעבדים הסלולארים בעולם תקים מרכז פיתוח בגודל של כ-6000 מ"ר עם כמאתיים עובדים בהיי-טק פארק, קריית האתגרים רעננה.***
20171130_133752עיריית רעננה בראשות ראש העירייה, זאב בילסקי, ומנכ"ל הנכסים של "תדהר", יורם קדם, סייעו לסגירת עסקת ענק במסגרתה חברת armמהחברות הגדולות בעולם לפיתוח מעבדים סלולארים, תעתיק את משכנה לרעננה. כך חשף אתמול (רביעי) בפורום נרחב של ועידת הנדל"ן של מרכז הבנייה הישראלי, ראש מנהלת העסקים ברעננה, רואי דינוביץ. 
חברת arm הבריטית מפתחת את השלד עליו נשענים כמעט כל המעבדים הסלולארים בעולם. arm  תקים מרכז פיתוח בגודל של כ-6000 מ"ר עם כמאתיים עובדים בהיי-טק פארק, קריית האתגרים, ברחוב זרחין 13. בעקבות המעבר לרעננה החברה מתכוונת לגייס בשנתיים הקרובות כ – 150 עובדים. בדיון צוין בין היתר כי אזורי התעסוקה של רעננה נהנים מכל היתרונות הגלומים בהצלחה: אזור קרוב ונגיש לכביש 4, בקרוב יפתחו ברעננה שתי תחנות רכבת שיונגשו בשאטלים, ומהכביש בולטת הנוכחות של גופי היי-טק בינלאומיים, אמדוקס, SAP לצד תאגידים מקומיים יוקרתיים. איכות הנכסים והיזמים הפעילים בעיר, לצד פעילות מנהלת העסקים יוצרים תשתית איכותית ומותאמת לצרכים של יזמים צעירים מחד וחברות ענק מאידך. ורמת המחירים תחרותית מאוד ביחס לתל אביב והרצליה – שם השכירות חצתה כבר את קו המאה שקל למ"ר.
רואי דינוביץ. צילם ברק בן דרור

רואי דינוביץ. צילם ברק בן דרור

בהמשך חשף דינוביץ סקר מעניין לפיו רעננה נמצאת במקום הראשון ביחס בין חברות היי-טק והזנק למספר התושבים וגודל העיר, ומקום שני בארץ בכמות האבסולוטית של חברות ההיי-טק. ד"ר דינה דגני, מנכ"לית גיאוקטוגרפיה ציינה כי ממצאי המנהלת אינם מפתיעים. לדבריה, ברעננה התפתחו כבר תשעה מתחמים של שטחי תעסוקה משותפים, אולם הנתון המרשים ביותר הוא היחס של חברות הזנק והיי-טק לנפש או לשטח.

היום ישנן ברעננה מספר מוערך של כ- 700 חברות היי-טק וחברות הזנק. מדובר על כ- 7.9 חברות לכל אלף תושבים בעיר. מספר גבוה משמעותית לעומת ערים אחרות שנמצאות במרוץ למשיכת חברות בתחום. לשם השוואה, אחרי רעננה מדורגות תל אביב והרצליה עם כ- 4 עד 4.5 חברות לכל אלף תושבים, אחריהן בפער משמעותי, ערים גדולות כמו: ירושלים, חיפה ובאר שבע עם פחות מחברה אחת לכל אלף תושבים.
חברת arm שהוקמה בארה"ב נרכשה ב 2016 על ידי חברת התקשורת היפנית Softbank group בשווי של 32 מיליארד דולר.
ירון מגבר, מנהל מרכז הפיתוח של arm: אנו שמחים לעבור לרעננה ב 2018. המעבר נובע מגדילה משמעותית של החברה שהובילה אותנו לחפש לה בית חדש שיכול להכיל את גודלנו. בחרנו ברעננה כי היא מאפשרת לנו לשמר את העובדים שלנו מהצפון ונגישה מאד לכישרונות שאנו רוצים שיעבדו אצלנו בעתיד הנמצאים באזור השרון והמרכז".

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות