<
יום שלישי , ינואר 23 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > מוזיאון המדעטק וחברת ההייטק KLA-Tencor משתפות פעולה לקידום פעילות חינוכית חדשנית עבור ילדי מגדל העמק

מוזיאון המדעטק וחברת ההייטק KLA-Tencor משתפות פעולה לקידום פעילות חינוכית חדשנית עבור ילדי מגדל העמק

חברת KLA-Tencor ישראל תתרום למדעטק – המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל, 80 אלף שקל, שיושקעו בקידום פעילות חינוכית מדעית-טכנולוגית לילדי מגדל העמק – שם ממוקם מרכז הפיתוח של חברת בקרת השבבים. בלב התוכנית: הכנת ילדי כיתות ו' לחטיבת הביניים, על מנת לשפר את הידע המדעי שלהם ואת כישורי הלמידה כאחד.

אורי תדמור, נשיא קלא טנקור, צילום אייל אמיר

אורי תדמור, נשיא קלא טנקור, צילום אייל אמיר

שיתוף הפעולה בין KLA-Tencor והמוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל ע"ש דניאל ומטילדה רקנאטי בחיפה, נולד כבר בשנה שעברה תחת מסגרת ה״סיוע לטיפוח דור העתיד של בעלי המקצועות המדעיים וההנדסיים בישראל״. במסגרת השותפות ה׳קהילתית׳, קרוב ל-500 תלמידי כיתות ו׳, תושבי מגדל העמק הוזמנו להשתתף בלמידה חווייתית בימים מרוכזים במדעטק, המרכז החינוכי הגדול במדינה לחינוך מדעי-טכנולוגי בלתי פורמלי, שתסייע להכין אותם להשתתפות במגמות מדעיות וטכנולוגיות בחטיבת הביניים. התוכנית כוללת נושאים מגוונים במיוחד, החל מרובוטיקה וחיתוך בלייזר ועד תעופה ואסטרונומיה.

הפרוייקט המשותף לא זונח גם את תלמידי כיתות א' עד ה' במגדל העמק: הללו יזכו למפגשים במוזיאון, שיותאמו לגילם ויכללו מגוון נושאים, מ״מגנטיות״, דרך ״פעלולי חומרים״ ועד אנרגיה ירוקה. התוכנית תכלול גם תכנים ייחודיים לכיתות חינוך מיוחד. 

לדברי אורי תדמור, נשיא ומנכ״ל חברת KLA-Tencor  ישראל, עתידה המדעי, הטכנולוגי והכלכלי של מדינת

ילדי מדעטק

ילדים במוזיאון מדעטק

ישראל ייקבע על ידי מי שהיום לומדים בבתי הספר היסודיים. "זו כבר מסורת רבת שנים אצלנו. כמי שמעורים ומעורבים בקהילה בה אנו פועלים, אנחנו מלווים את תלמידי מגדל העמק במסגרות שונות, עם דגש על הלימודים הטכנולוגיים-מדעיים. אני מקווה שלפחות חלקם יצטרפו אלינו בעתיד כמדענים ומהנדסים, ויחזקו את מעמד ההייטק במגדל העמק ובישראל".

חברת KLA-Tencor  מייצרת פתרונות למדידה ובקרה של ייצור של שבבים, והיא החברה המובילה בעולם בתחומה, עם סניפים ברחבי העולם. השלוחה הישראלית של החברה ממוקמת במגדל העמק וחגגה בימים אלה 30 שנה להקמתה. מרכז הפיתוח המונה מעל 530 עובדים, ממשיך במגמת הגידול שלו ומגייס בוגרי מוסדות אקדמיים מצטיינים, מדענים ומהנדסים מובילים שישתלבו בצוותי הפיתוח.

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות