<
יום שלישי , ינואר 23 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > הצעדים שלך שווים כסף  

הצעדים שלך שווים כסף  

Rumble, אפליקציה שממירה פעילות ספורטיבית להטבות בבתי עסק, היא זוכת תחרות "גלובל אימפקט" של מועדון היזמות ובתיה"ס ליזמות וקיימות בבינתחומי הרצליה

האפליקציה Rumble –שמזיזה אתכם מהספה ונותנת "מטבעות בריאות" לרכישות בבתי עסק תמורת הצעדים שאתם עושים, עשתה אימפקט כשכבשה את השופטים והקהל, וניצחה בתחרות מיזמי האימפקט למיזמים שישנו את העולם לטובה, בכנס "גלובל אימפקט" של מועדון היזמות בשיתוף בתי הספר ליזמות וקיימות בבינתחומי הרצליה שהתקיים השבוע.

ראמבל ונציג דיזנהויז

ראמבל ונציג דיזנהויז

האפליקציה מעודדת פעילות גופנית בכך שהיא סופרת צעדים והצועד יכול להמירם להטבות במגוון בתי עסק ומסעדות. צעדים שווים כסף. את הפרס, שני כרטיסי טיסה לRoadshow בארה"ב, קיבל בשם החברה מייסד האפליקציה אלון זילברברג.

התחרות התקיימה במסגרת אירוע שכלל כנס בנושא מיזמי והשקעות אימפקט והציג תערוכת סטארטאפים בתחום.  מתוך עשרת הסטארטאפים שהציגו בתחרות, שלושה שנבחרו על ידי הקהל באמצעות אפליקציה עלו לגמר ונתנו פיץ' בן דקה בפני פאנל השופטים שהכריז לאחריו על הסטארטאפ המנצח.

מיזמי גלובל אימפקט נועדו לא רק לעשות הון אלא לעשות את העולם טוב יותר. הם מציעים רעיונות חדשניים שמשפרים את העולם ועושים אותו טוב יותר לאדם, לחברה ולסביבה. למשל הם מסייעים לבעלי מוגבלויות ולחולים במחלות כרוניות, וכן מספקים פתרונות עבור הפקת אנרגיה ששומרת על איכות הסביבה נקייה ובריאה, ועוד.

הפאנל בהנחיית הדר אביאל, מומחית לחדשנות, דן בשאלה "איך הופכים את העולם לטוב יותר" עם יואל חשין, מייסד ויו"ר הדירקטוריון של קרן השקעות האימפקט COMMUNITY-2B, ססיל בליליוס, מייסדת ושותפה מנהלת בקרן IMPACT FIRST, ומייק זילברג, מייסד ושותף INNOVATION.

עוד דיברו בכנס: ניר גורדון, מנכ"ל ושותף, ESCO  - פיתוח והקמת עסקים חברתיים, שהרצה על הבשורות הטובות והרעות בתחום האימפקט. נחמה רונן, יו"ר תאגיד המיחזור אל"ה  M-BA-C שדיברה על ההשלכות שמרעישות של ועידת פריז ופרישתה של ארה"ב עם כניסתו של טראמפ לנשיאות.

"אני רוצה שאנחנו (ישראל) נהיה האימפקט ניישן", אמרה ססיל בליליוס, מייסדת ושותפה מנהלת בקרן IMPACT FIRST, שקראה לעודד את קרנות הפנסיה

פאנל השופטים מקבל תעודות הוקרה ממועדון היזמות

פאנל השופטים מקבל תעודות הוקרה ממועדון היזמות

להשקיע במיזמי אימפקט, "תדרשו מהחברות שמנהלות לכם את כספי הפנסיה להשקיע במיזמי אימפקט". מייק זילברג,  מייסד ושותף, INNOVATION M-BA-C , אמר כי "במקום לסווג מיזמים כB2B או B2C צריך לחשוב על מיזם בתחום של B2G (Business to (Group, כלומר, לחשוב על הקבוצה, על הקהילה".

פרופ' יואב יאיר, דיקן בית הספר לקיימות בבינתחומי הרצליה, שבירך את הנוכחים ואת המתחרים בהצלחה, אמר "הלוואי וכולנו נהיה זוכים כי הרווח הוא של כדור הארץ". "עם הטבע אי אפשר להתווכח", אמרה יו"ר תאגיד המחזור אל"ה, נחמה רונן, שהציגה את חשיבות ועידת פריס ועצירת ההתחממות הגלובלית, "עם הטייקונים שמכלים עיירות שלמות אי אפשר להתווכח. אפשר עד מחר להגיד שמגזימים, אבל לטבע יש חוקים משלו. היו איתני טבע, אך לא היו קיצוניים כל כך. ארה"ב הוציאה לטריליון דולר על נזקים שנגרמו כתוצאה מאסונות טבע. מה המשמעות לחברות הבנייה, חב' הביטוח, המשקים? היה אפשר להפחית את הנזק, שאנחנו גרמנו במהלך מאות השנים האחרונות. אם נצליח לבלום את עליית הטמפ' של 2 מעלות זה יעצור את דרדור המצב"

"אנחנו כאן כדי לפתוח לאנשים את העיניים ולהסביר ששורת הרווח היא לא הכל," אמר יואל חשין,  מייסד ויו"ר הדירקטוריון של קרן השקעות האימפקט COMMUNITY-2B והוסיף "האתגר בתחום האימפקט הוא להפוך את נושא ההשפעה שלו מאזוטרי למרכזי ולהביא לכך שברירת המחדל להשקעה היא במיזם אימפקט, כי הוא יקדם את הרווחה בעולם. "

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות