<
יום ראשון , פברואר 18 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > הזמנה לדיוני שולחן עגול: Renovating the Data-Center     ביום 13/2/18 בשעה 15:00 בת"א

הזמנה לדיוני שולחן עגול: Renovating the Data-Center     ביום 13/2/18 בשעה 15:00 בת"א

שולחן עגול: renovating the data center

שולחן עגול: renovating the data center

רקע:

במהלך השנים פותחו מספר לא קטן של פתרונות סטנדרטיים מודולריים, שמאפשרים לבנות את ה-Data Center המודרני במהירות ובביטחון, במחירים אטרקטיביים הן ברכישת החומרה והן בעלויות תחזוקה שוטפת, תוך מיזעור הוצאות על אנרגיה ומים, נוחות לצוות התחזוקה ומענה לדרישות מדיניות האבטחה. אלה יתרונות חיוניים לכל מתקן Data Center שצריך לשרוד בסביבה עסקית תחרותית, בין אם מדובר באתר On Premises לשימוש עצמי ובין אם זה אתר אירוח שמספק שירותים ללקוחות – נדל"ן-פלוס. ובוודאי שאיכות התשתית היא הערך העליון לכל ספק שירותי ענן בכל שלוש הווריאציות – IaaS, PaaS, SaaS. המגה-ספקים של שירותי ענן בינלאומיים יודעים שעבור לקוחות משמעותיים הנתון הכי חשוב הוא ה-SLA, כלומר ההתחייבויות החוזיות לאיכות תפעולית, חסינות מאסונות, המשכיות עסקית ויכולת התאוששות מובנית בארכיטקטורת התשתית. אבל כל התחייבות כזאת צריכה גיבוי אמיתי המוטמע באתר. בדיון הנוכחי נבדוק את הפתרונות הטכניים שמאפשרים לקבל SLA ברמת 99,999% במחיר שלא מוציא אתכם מהתחרות. נקודות לדיון:

סקירה טכנית: חדשנות בתכנון והקמת המבנה:

 • מיקום: במרכז העיר או באזור תעשיה פרוורי? הגנה על ידי פיזור במרכזים אלטרנטיביים או חפירה של בונקר תת-קרקעי עמיד בפצצות "מפצחות בונקרים"?
 • גיבוי ויתירות: בכמה אתרים? עמידות רשת התקשורת הפנימית בין האתרים. גיבוי רצוף תוך כדי שיקוף הדדי של תנועות מידע. זמן התאוששות: האם חזרה לעבודה ללא הפרעה היא יעד ריאלי?
 • חשמל וקירור: יתירות 100% או מספיק N+1 ? בכמה אחוזים גדלות ההוצאות עבור כל 9 נוסף בהגדרת ה-SLAב-99…99 אחוזי זמינות

 סקירה עסקית:

 • האם ישראל היא זירה נכונה לתפעול מסחרי של תשתיות ענן? מה היתרון התחרותי שאפשר לנצל כאן? האם יתרונות לגודל אכן חשובים כל כך? אצלנו האדמה יקרה, תהליכי רישוי ארוכים ומסורבלים, החשמל והמים במחסור שלא עומד לחלוף, עלות שעת עבודה נוסקת משנה לשנה, והמחסור בכוח אדם לא יפתר לפני שיחול שינוי דרמטי במצב השלום במזרח התיכון. האם בכל זאת אפשר לבנות על מודל עסקי בו ישראל מספקת פתרונות ענן לסביבתה כפי שהיא מספקת מי-ים מותפלים, חשמל וגז לשכנותיה?
 • מדרג תשתיות Datacenterלענן: האם יש מקום לקביעת דרגות סטנדרטיות כך שכל לקוח יוכל לקבוע כמה שווה לו לשלם עבור כל שימוש בשירות? לדוגמה: שרידות במצבי אסון ע"י יתירות באספקת חשמל ומיזוג אוויר, המשכיות עסקית בזמן מלחמה הודות להתקנה תת-קרקעית ושכפול קווי תקשורת בין ספקים שונים. למען הפשטות אפשר להגדיר דירוג "כוכבים" (1 עד 5) שהרגולציה תתיחס אליו בקשר עם דרישות תקניות של שירותים חיוניים עבור מגזרים שונים. צריך או לא צריך?
 • דרישות מיוחדות של תשתיות לשירותי SaaS / PaaS. לקוחות של פלטפורמות ויישומים כשירות מפתחים תלות קריטית בזמינות השירות, תלות זו מחייבת את הספק להשקיע באיכות הרבה מעבר לשיקולים הרגילים של עלות-תועלת. האם ספק השירות חייב להבטיח שהטכנולוגיה שלו תמשיך להתמודד בהצלחה עם דרישות משתנות של הרגולטור? האם עליו להתחייב שהיא מספקת גם ערכים "חברתיים-ירוקים", כמו חסכון אנרגטי ומניעת פליטת גזי חממה מהמתקן?

המוזמנים, והרשמה מוקדמת:

 • א. מוזמנים נציגי חברות IT ומשתמשים מהמגזר העסקי והציבורי בתחום הרלוונטי. 
 • ב. הנרשמים יקבלו בהמשך פירוט ומיקום הדיון.
 • ג. ההשתתפות בגרסה הרזה, אינה כרוכה בתשלום ועל בסיס מקום פנוי. הגרסה המורחבת כוללת: 1. בוקסה נוספת 2. תמונת משתתף 3. ציטוט בולט וכרוכה בעלות.
 • ד. הדיון (כשעה וחצי), יוקלט, יצולם ויתמלל. מהתמלול תיערך כתבה שתוגש לכל המשתתפים להגהה ותיקונים. לכתבה יצורפו תקציר קו"ח, תמונה אישית וצילומים מהדיון.

למגזין חשיפה והפצה רב ערוצית:

 • PRINT –מגזין IT מופץ לכל מנויי גלובס (כ 40,000 הנקראים לפי מחקרי TGI ע"י כ 150,000 קוראים).
 • DIGITAL – המגזין נשמר באתר גלובס דיגיטלי (פורמט PDF) וניתן לקרוא ולשתף ללא תנאים.
 • ONLINE – הכתבה תועלנה לאתר itnews.co.il

 פרטים והרשמה: מאיר עשת מנהל מגזין –  גלובס IT נייד: 052-3296096 מייל:meir.projects@gmail.com

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות