<
יום ראשון , פברואר 18 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > השר קרא: "אנו שואפים להטמיע טכנולוגיות ישראליות שישפרו את איכות האינטרנט הביתי והעסקי ויוזילו את המחירים"

השר קרא: "אנו שואפים להטמיע טכנולוגיות ישראליות שישפרו את איכות האינטרנט הביתי והעסקי ויוזילו את המחירים"

דברי שר התקשורת, ח"כ איוב קרא, במהלך ביקור במרכז הפיתוח של חברת הטכנולוגיה העילית Siklu – המפתחת ומוכרת פתרונות תקשורת מתקדמים לעשרות מדינות בעולם. "אין לי ספק שהטמעת פתרונות טכנולוגיים מתוחכמים – תעודד את התחרות בתחום הפס הרחב בארץ ותטיב עם הצרכנים", הוסיף

"בכל תחום ובכל תעשייה, כולם נשענים על פס רחב בצורה אבסולוטית– על כן במציאות התקשורתית של ימינו דרושים פתרונות חדשניים ויעילים שנותנים מענה בר השגה, ומחברים בני אדם לרשת אינטרנט מהימנה", כך אמר ביום חמישי שר התקשורת ח"כ איוב קרא, במהלך ביקור שערך במרכז הפיתוח של חברת סיקלו (Siklu) הישראלית המפתחת, מייצרת ומשווקת פתרונות תקשורת אלחוטית מתקדמים לעשרות מדינות בעולם. "כשם שהיה בעבר עם ספקיות הסלולר, אין לי ספק, שהוספת שחקנים חדשים לשוק הפס הרחב הקווי, ואימוץ מודל חדש יטיב עם הצרכנים. משרד התקשורת זיהה את טכנולוגיית הגלים המילימטריים כתשתית אלטרנטיבית לעידוד התחרות בשוק הפס הרחב הפרטי והעסקי".

שר התקשורת בביקור בסיקלו

שר התקשורת בביקור בסיקלו

 השימוש בטכנולוגיית הגלים המילימטריים, שנפוצה ומקובלת בעולם כפתרון משלים להאצת פריסת הסיבים האופטיים. "גם בישראל אימוץ הגישה הזו, תייעל ותקצר את זמן התקנת פס רחב, ותהפוך אותו לבר השגה יותר מבעבר". כאמור, זה מתחבר למגמה העולמית ומאפשר להרחיב את היצע פתרונות התקשורת לחיבור בני אדם, בכל מקום, לרשת אינטרנט איכותית. "חברות ישראליות, כמו סיקלו, שמפתחות טכנולוגיה כחול-לבן בתחום התקשורת, עושות מהפכה של ממש. בזכות הפתרונות הללו, החזון המרכזי במניפסט של מארק צוקרברג מתממש – לחבר כל אדם, בכל מקום בעולם לאינטרנט, ועכשיו גם בפס רחב במיוחד", הוסיף קרא.

את הביקור ליווה מנכ"ל סיקלו אייל אסא וגורמים מקצועיים נוספים, שחשפו את היתרונות הטכנולוגיים והביקוש הגובר בארץ ובעולם. "הטכנולוגיה האלחוטית שלנו מאפשרת הקמה מהירה במיוחד, תוך שעות אחדות, של חיבורים במהירות עד 10 ג'יגה ביט לשנייה, עם יכולת הבטחת טיב שירות (SLA) דומה מאוד לסיב אופטי", הסביר אסא, "חברות, ארגונים וערים שלמות בכל העולם מרשתות את עצמן בטכנולוגיה של סיקלו: סן פרנסיסקו, מנצ'סטר ליברפול לידס לונדון ניוקאסל בריסל אנטוורפן סן דייגו שיקגו בוסטון מיאמי ניו יורק דנוור סיאטל. לשמחתנו- בתמיכה של משרד התקשורת, בשנה האחרונה גם בארץ החלה הטמעה הדרגתית של הטכנולוגיה, ואנו מאמינים כי מגמה זו תימשך ביתר שאת בשנים הקרובות".

עוד הוסיף כי "שמחנו לארח את השר והצוות שלו, ולהציג בפניהם את המגמה העולמית", הוסיף אסא והסביר כי הטכנולוגיה הישראלית כבר מוכיחה עידוד תחרות בשוק הפס הרחב לצרכנים הפרטיים, בין היתר בשירות חברת גוגל שפורסת אותה כבר בעשר ערים מרכזיות ברחבי ארה"ב.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות