<
יום שישי , נובמבר 24 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > MindCET מודיע על פתיחת ההרשמה למחזור החמישי של האקסלרטור המיועד לסטארטאפים בתחום החינוך והלמידה

MindCET מודיע על פתיחת ההרשמה למחזור החמישי של האקסלרטור המיועד לסטארטאפים בתחום החינוך והלמידה

בוגרי התוכנית מהמחזורים הקודמים השיקו מוצרים הפועלים בהצלחה בארץ והעולם

מרכז החדשנות של מטח, MindCET, מכריז היום על פתיחת ההרשמה למחזור החמישי של תוכנית המאיץ לסטארטאפים בתחום הטכנולוגיה לחינוך ולמידה (EdTech).

ההשתתפות בתוכנית המאיץ לסטארטאפים מיועדת לצוותים המפתחים מוצרים טכנולוגיים לעולמות החינוך והלמידה לפרויקטים בשלבים שונים – מפרויקטים הנמצאים בשלב של מוצר ראשוני ועד למיזמים בוגרים המבקשים להיכנס לראשונה לעולם החינוך, או מצויים בו ומעוניינים להגדיל את פעילותם בו.

בתוכנית המאיץ יזכו היזמים לליווי הדוק של צוות MindCET והמנטורים, פיילוטים עם משתמשים, פיתוח עסקי, מפגשים עם משקיעים, שותפים, לקוחות וגורמים נוספים בעולם ה-EdTech בעולם, השתתפות באירועים בישראל ובעולם ועוד.

לפרטים והרשמה: אתר MindCET

בימים אלה הסתיים המחזור הרביעי בתוכנית הסטארטאפים, בו לקחו חלק 8 מיזמים וביניהם: 

  • WhatsDue – מערכת ניהול למידה ומשימות, ידידותית לתקשורת בין מורים, תלמידים והורים.
  • Triventy – פלטפורמה למורים להוראה אינטראקטיבית באמצעות.
  • Songeek – אפליקציה למובייל ללמידת שפות באמצעות מוזיקה.
  • פסיכומאסטר – פלטפורמה ללימוד קורס פסיכומטרי און ליין.
  • Mathodix – פלטפורמה להוראת מתמטיקה בדגש על הדרך להגעה לפתרון התרגיל.
  • FunTasKid – אפליקציית מובייל לביצוע משימות עבור ילדים עם ADHD והוריהם.
  • Readoo – פלטפורמה לקריאה דיגיטלית המאפשרת מיקוד או הרחבה במרחב הקריאה.
  • Naraview – הפיכת מאגרי מידע למשחק המאפשר גילוי וקישור מידע תוך גלישה בויקיפדיה.

לדברי אבי ורשבסקי, מנהל MindCET: "תחום הטכנולוגיה בחינוך ולמידה הפך בשנים האחרונות לאחד מהתחומים הלוהטים בעולם, עם גיוס של כ-2 מיליארד דולר לחברות EdTech בשנת 2016 והמשך התעניינות של חברות מסורתיות באימוץ טכנולוגיות שכאלו לפניה למערכות חינוך, ארגונים וגם ללמידה אישית של משתמשים פרטיים. בישראל קיים כר נרחב של חדשנות גם בתחום זה, ואנו מנסים לחבר בין הצורך מהשטח לבין היכולות הטכנולוגיות, על מנת להצעיד את עולם החינוך והלמידה קדימה".

 

אודות מטח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית)

המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מטח) הוא חברה לתועלת הציבור הפועלת זה ארבעה עשורים לקידום חינוך איכותי וחדשני המכוון לכל תלמיד ותלמידה במדינת ישראל. מטח מפתח חומרי הוראה ולמידה, כלים טכנולוגיים, מודלים פדגוגיים, כלי הערכה ומדידה, ומגוון שירותים מותאמים ללומדים ומלמדים. מטח מחויב לשרת את כלל תלמידי ישראל ופיתוחיו מותאמים לתכנית הלימודים ולקבוצות שונות באוכלוסייה. במטח 450 עובדים, אנשי תוכן, פדגוגיה, מדידה והערכה וטכנולוגיה ובראשותו גילה בן-הר.

 אודות חממת החדשות של מטח, MindCETmindCET_logo

כחלק משאיפתו לקדם חדשנות ולהיות חממה ליצירת פתרונות חינוכיים פורצי דרך, הקים מטח ב-2012 את MindCET , מרכז לחדשנות ולפיתוח טכנולוגיות בחינוך, המתמקד במיזמים המשלבים טכנולוגיה ולמידה. המרכז, בראשותו של אבי ורשבסקי פועל במקביל בתל אביב ובירוחם שבנגב. מאז הקמתו, לקחו חלק בתוכניות MindCET השונות כ-70 פרויקטים, בשלושה מסלולים שונים – אקסלרטור לסטארטאפים, תוכנית ייעודית למורים-יזמים, ומסלול שלישי המיועד ליוזמות בעלות אופי מחקרי- ניסיוני.

הפרויקטים המתקבלים ל-MindCET, משלבים טכנולוגיות חדשניות בסביבות חינוך ולמידה שונות. לדוגמא, שימוש במשקפי VR ללימוד פיזיקה, לימוד שפת קוד ותכנות לילדים, פיתוח פלטפורמות מקוונות לשיתוף ידע ועוד.

היזמים נהנים מליווי וייעוץ עסקי, מוצרי ופדגוגי על ידי מומחים בתחומים שונים, פיילוטים עם משתמשים, וחיבור לשותפים ומשקיעים בעולם ה-EdTech.

בין הסטרטאפים הבולטים שלקחו חלק בעבר:

  • CodeMonkey – משחק ללימוד תכנות ושפת קוד לילדים החל מגיל 9. החל משנת 2014 שיחקו בקודמאנקי שלושה מליון משתמשים ברחבי העולם, בזכות שותפויות מסחריות בארה"ב, ישראל, שבדיה, יפן, ברזיל ורוסיה. בנוסף, המשחק שימש באולימפיאדת התכנות של משרד החינוך בשנתיים האחרונות, בה לקחו למעלה מ- 250 אלף ילדים בשנת 2016 בלבד.
  • Cnature – אפליקציית מובייל לזיהוי צמחים ובעלי חיים, האפליקציה משרתת עשרות אלפי משתמשים בישראל. לאחרונה התקבלה החברה לתכנית ההאצה היוקרתית MassChallenge בבוסטון, לקראת השקה בינלאומית של המוצר.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשנתיים האחרונות.