<
יום שבת , דצמבר 16 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > נציגי חברת התחבורה הגדולה של אירופה מגיעים להכיר את תעשיית הסטארט אפ המקומית

נציגי חברת התחבורה הגדולה של אירופה מגיעים להכיר את תעשיית הסטארט אפ המקומית

בין התאריכים 04-07.16.2016, תבקר בישראל משלחת מנהלי חברת התחבורה הגרמנית הגדולה באירופה Deutsche Bahn . הם ייפגשו עם נציגים  וחברות סטראט אפ הפועלות בתחומי התחבורה וההתניידות העירונית והבינעירונית.

Deutsche Bahn היא חברת התחבורה הגדולה באירופה וספקית האנרגייה החמישית בגודלה בגרמניה. לחברה 5,400 תחנות ומסופי רכבת ומספר הנוסעים השנתי עומד על כ 2 ביליארד. מידי יום מפעילה החברה 40,000 רכבות,  8,500 זוגות אופניים ו 2,800 רכבים הפועלים בשיטת השכרה עירונית יומית.Berlin_Copyright Berlin Partner Wüstenhagen 1 (small)

המשלחת מגיעה לישראל כדי להכיר את סצינת הסטארט אפ המקומית, ללמוד על יזמות וחדשנות, ולתור אחר פתרונות יצירתיים לאתגרי עולם התחבורה העירונית והבין עירונית. במסגרת הביקור יחשפו חברי המשלחת למרקם החיים הייחודי בישראל, בתחום היזמות ובכלל. המשלחת תפגש עם ראשי חברות הטכנולוגיה המקומיות ונציגי מרכזי פיתוח, וכן עם מספר חברות סטארט אפ ישראליות  הפועלות בתחומי התחבורה והתנועה.

זהו הביקור הרשמי הראשון שעורכת החברה בישראל.  את המשלחת לישראל יזמה Berlin Partner, זרוע החדשנות של עריית ברלין אשר פועלת נמרצות בשנתיים האחרונות לחיזוק היחסים עם תעשיית הסטארט אפ המקומית של ישראל. במהלך הביקור, תזמין Deutsche Bahn חברות סטארט אפ ישראליות להציג את מרכולתם ולקחת חלק בתוכנית היזמות והאקסלורטור שהיא מפעילה, MinDBox.

בשנתיים האחרונות פועלת עריית ברלין, באמצעות זרוע היזמות שלה Berlin Partner, להפוך את ברלין למרכז חדשנות גולבאלי ובירת הסטארט אפ של אירופה. מידי שנה מקצה העירייה כ 75 מיליון יורו למימון פעולות של חברות ופרויקטים בתחום המידע, התקשורת והטכנולוגיה. מספר המיזמים בעיר עולה בהתמדה בכל שנה, עם יותר מ-500 סטארטאפים חדשים שנוספו בשנה האחרונה בלבד.  סכום השקעות ההון סיכון שגייסו, הסתכם ב 2015 ב 2.2 מיליארד יורו, מה שמיקם את ברלין  במקום הראשון בקרב ערי אירופה לגיוס הון סיכון.

בנוסף, נחשבת ברלין לעיר בה אפשוריות התעסוקה לעובדים בתעשיית הסטארטאפ אפ הוא המיטבי ביותר. אחוז הנשים המועסקות בתעשייה עומד על 27%, כשהממוצע האירופאי הינו 22%. אחוז המועסקים בתעשייה שאינם אזרחי המדינה עומד על 49% כשהממוצע האירופאי הינו 30% ובעמק הסיליקון 45%.

מאז חרטה על דגלה להפוך את ברלין למרכז חדשנות גלובאלי, יזמה  Berlin Partner שיתופי פעולה עם מרכזי הסטארט אפ הגדולים בעולם בהם פריז, שנחאי, ניו יורק, עמק הסיליקון וגם ישראל. לפני כשנה נבחרה ישראל כיעד הראשון להשקת תוכנית ליווי היזמים שלה Start Alliance Berlin והעניקה לחמש חברות ישראליות חבילות נחיתה והתעקלמות בעיר שכללו חלל עבודה, סיוע בקבלת ויזת עבודה, ליווי מקצועי וחיבור ישיר ל 300 חברות התעשייה, הטכנולוגיה והפיתוח המאוגדות בה. Berlin Partner מארגנת משלחות ביקור לישראל של ראשי וגדולי תאגידי המסחר של גרמניה ולוקחת חלק בכנסים ואירועים הנערכים בארץ.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות