<
יום שישי , ינואר 19 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > ליגה משלהם – בית הספר למחקר ופתוח Greenstart- שהוקם בכפר הירוק מסייע בהקמת ליגות בינלאומיות לרובוטיקה וסטארט אפ.

ליגה משלהם – בית הספר למחקר ופתוח Greenstart- שהוקם בכפר הירוק מסייע בהקמת ליגות בינלאומיות לרובוטיקה וסטארט אפ.

קבוצה ראשונה של תלמידים מוויטנאם סיימה בהצלחה את ההכשרה בישראל המדריכים: חברי קבוצת הרובוטיקה גרין-בליץ של הכפר הירוק. 

 ללמוד רובוטיקה בישראל להקים ליגה בוויטנאם-צילום-יהודה אורבמהלך החודש הגיעה לבית הספר הכפר הירוק קבוצה של 19 תלמידים מחוננים ושלושה מורים מבית הספר "האנוי אמסטרדם" שבווייטנאם כדי לעבור הכשרה ברובוטיקה, להקמת ליגת רובוטיקה וסטארט־אפים בארצם. המדריכים: תלמידי Greenstart  בכפר הירוק .

המשלחת התארחה בכפר תשעה ימים במהלכם עברה הדרכות ורכשה מיומנויות על-ידי תלמידי בית הספר למחקר ופיתוח Greenstart  שבכפר הירוק.

את הפרויקט הגה יהודה אור, מייסד ומנהל Greenstart (מרכז הסטארט-אפים והרובוטיקה בכפר הירוק), כשקבוצת הרובוטיקה של הכפר הירוק השתתפה בתחרות הרובוטיקה הבינלאומית בארה"ב. הוא פגש שם את נציגי הארגון הבינלאומי פירסט, שהתלהבו מהרעיון. וכן את מייגן ג'י סמית היועצת לענייני טכנולוגיה של הנשיא אובמה.

הפרויקט קיבל תמיכה משמעותית מהממשל האמריקני, אוניברסיטת   MIT וגם חברה ישראלית (הם אף שלחו 3 מנטורים לסייע) .

את ניסיונם בהדרכה והקמת קבוצות רובוטיקה רכשו תלמידי "גרין סטארט" בהקמת קבוצות רובוטיקה ברחבי הארץ (כולל שכונות מצוקה), ובשיתוף פעולה עם קבוצות מיעוטים, ערבים ובדואים. פעילותם נעשית תחת מטריית הארגון הבינלאומי פירסט,וייטנאם(מלכ"ר), שאף זיכה אותם בפרס על פעילותם.

מי שסייע להם והפך לשותף לפרויקט זו שגרירת ישראל בוויטנאם מירב אילון וסגניתה לי זינגר שניר: "הממשלה הווייטנאמית החדשה שמה לה למטרה לקדם את הסביבה העסקית המקומית, ובתוך כך תחומים של טכנולוגיה, סטארט-אפים, רובוטיקה וסייבר. השגרירות בהאנוי עובדת יחד עם הממשל המקומי על פרויקטים שונים ומגוונים בתחום. הפרויקט הייחודי הזה הוא למעשה הפעם הראשונה שבה אנו מחברים תלמידי תיכון מצטיינים ומבטיחים בשתי המדינות, שאמורים יחד להצעיד את הנושא".

יהודה אור "אנחנו הנחנו את היסודות ובהמשך תכנס לתמונה אוניברסיטת MIT האמריקנית  שתשלח לוויטנאם מנטורים בעלי ניסיון שיתמכו ברישום ובניית הקבוצות בווייטנאם".

על תהליך ההכשרה הוא מספר:"הווייטנאמיים הפגינו יכולות יפות, רוח של חדשנות ותשוקה. פעלנו בשלושה שלבים: סדנת רובוטיקה שנתנה להם כלים בתחומים כמו מידול בתלת ממד, מכניקה ובנייה, מערכות ועיצוב. התלמידים למדו והרכיבו רובוט "חי" ומתפקד מבחינת חשיבה הנדסית. בשלב השני הם למדו ייצור רובוטים. ב-LEGO LEAGUE. השלב השלישי הוא מסלול סטארט-אפים – התלמידים קיבלו כלים לפתיחת סטארט-אפ, כמו שיווק, סקר שוק, פיצ'ינג ועוד.

סופי לין 14- מהקבוצה הוייטנאמית לא ראתה קודם לכן רובוטים, אך כמי שמכורה ללגו ופאזלים, היא רואה ברובוטיקה השלמה שתפיח חיים באבני הלגו".

גלי ביטרן מכיתה י"א בכפר הירוק שהיתה בין המדריכות של הקבוצה:"אני חברה ברובוטיקה כבר 3 שנים. אני מאוד אוהבת את זה ואם צריך מתנדבת, גם על חשבון החופש. יש ביננו חברים שוויתרו על נסיעה לחול כדי להיות בהדרכה הקבוצה הווייטנאמית, שהייתה ממש נפלאה. התחלנו איתם ממש מאפס. אני חושבת שהם יצאו עם הרבה מאוד ידע. עבדנו כל היום. עד השעות הקטנות. בקושי הוצאנו אותם לכמה טיולים בארץ. הכל היה להם מופלא, וכמה מהם לא הקשיבו לנו והתעקשו להכניס את הראש לים המלח… וכמובן למרוח על עצמם בוץ.. לכולם זו היתה חוויה מאוד טובה ומעניינת. אני בטוחה שהם יהיו אלה שיקימו את הליגה לרובוטיקה בווייטנאם וגם יהיו שגרירי רצון טוב של ישראל בארצם".

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות